Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #76
    Żywiec, Full Light

    Poszukuję nowych piw , ale do Żywca czasem wracam. Ostatnio nabyłem w nowym , efektownym opakowaniu - brązowa butelka z krawatką ( zamieszczona w dziale KOLEKCJONERSTWO ) oraz wytłoczeniami LOGO + napis ŻYWIEC. Piwo z tego opakowania smakowało mi znakomicie - jak za dawnych lat , gdy było często marzeniem piwoszy.
    Mówiąc obiektywnie piwo to trzyma dobry poziom ( chociaż okresowo miało wpadki). Zdumiewa zbyt szeroka skala ocen ( 1,6 - 4,6 ) - inaczej mówiąc od lury do bardzo dobrego piwa. Wiele osób nie pamięta jak podłe były piwa w latach 70-tych i 80- tych.

    Comment

    • mapajak
      Senior
      • 12-2002
      • 1187

      #77
      Odp: Żywiec, Full Light

      Viktor napisał(a)
      Wiele osób nie pamięta jak podłe były piwa w latach 70-tych i 80- tych.
      Wiele osób pamięta jak dobre były piwa w latach 70-tych i 80-tych.

      A co do Żywca to faktycznie jest to piwo bardzo nierówne. Obok parti całkiem dobych wypuszcane są bardzo kiepskie.

      Comment

      • burar
        Senior
        • 09-2003
        • 238

        #78
        Mogę polecić butelki 0,5 l od Żywca jako dobre do zastosowania w browarnictwie domowym. Łatwe do usunięcia etykiety, zabarwienie szkła pozwalające na bezstresowy rozlew rurką, dosyć wytrzymałe, dobre do kapslowania.
        Co do zawartości moje zdanie podobne jest do zdania Mapajak-a. Po prostu typowy przemysłowy produkt, chociaż gdybym miał wybierać pomiędzy Lechem a Żywcem to wybrałbym Żywca.
        Grodziski Browar Domowy

        Comment

        • sodom
          Senior
          • 12-2002
          • 351

          #79
          Tylko jest jedna wada tej metody! Trzebaby niestety zakupić Żywca! A czy warto dla samej butelki?

          Comment

          • burar
            Senior
            • 09-2003
            • 238

            #80
            Jeżeli jako gości ma się ludzi, którzy piją piwa przemysłowe to warto kupić krzynkę czy dwie. Ludziska piwo wypiją, a buteleczki zostaną ! (oczywiście należy pamiętać o ich natychmiastowym dokładnym wypłukaniu po spożyciu)
            Grodziski Browar Domowy

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #81
              Kilka dni temu kupiłem fulla-dla limitowanej butelki.
              Jestem zdegustowany tym piwem.Piany po kilku sekundach zero,gaz jaki taki,barwa trochę ciemniejsza od słomkowej, zapachu prawie nie czuć,a smak...to piwo jest zupełnie jałowe,można wyczuć tylko goryczkę,ale przy tym ekstrakcie to tragedia.Z masówki nie piłem tylko Lecha,ale fullik jak do tej pory jest liderem w kategorii cienizna.
              Co ta banda zrobiła z tym piwem


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #82
                Kilka dni temu zatrzymałem się przy półce z Żywcem - z powodu tej butelki. Ale ładnych butelek nie kolekcjonuję, więc jej nie kupiłem.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #83
                  Ja też ostatnio piłęm Żywca z nowej butelki, wyjątkowo mi smakował, po prostu, dobry, smaczny pisik, żadnych odrzucających zapachów czy nut smakowych, nie ma się do czego przyczepić.
                  A butelka bardzo ładna, stoi teraz u mnie na półce, do tgo nowy kapsel. Gdyby nie wysoka cena pewnie piłbym częściej.
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #84
                    FCJP ;-)

                    Piwofil napisał(a)
                    smaczny pisik
                    Ten "pisik" to od pi...[cenzura wycięła] i ...sik [do toalety]?
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • Piwofil
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 907

                      #85
                      Chodziło oczywiście o "pilsik", jak to FCJP dziś szybko działa
                      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #86
                        Z piw, że tak powiem "krajowych, popularnych" to pijam najczęściej i uważam, ze jest najlepsze. Bardzo klasyczne, a przy tym charakterystyczne. Kolorek złociutki, pianka biała, trzyma się wystarczająco długo i gazu też w sam raz. Bardzo charakterystyczna goryczka wyróżnia to piwko i dodaje mu klasy. Słyszałem bardzo różne opinie, ale dla mnie to jest naprawdę ok. Bardzo orzeżwiające i szybko się nie nudzi. Zimą pojawiły się nowe butelki. Nie wiem, czy na stałe, czy tylko czasowo, ale są świetne. Wyróżniają się tak na półce sklepowej, jak i w lodówce i to wyróżniają się na plus. Jestem na "tak".

                        Moja ocena: [4.475]
                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #87
                          Zachęcony ładną butelką oraz nową etykietą ...

                          Kolor złocisty, typowy dla pilsów. Piana początkowo ładna i wysoka na trzy palce bardzo sprawnie zredukowała się do cieniutkiej warstewki. Nasycenie CO2 w normie. Zapach mało intensywny, chmielowy. Smak takoż niezbyt zdecydowany, lekki chmielowy aromat i spora goryczka. Po zastanowieniu - typowy polski przyciężkawy pils.

                          Moja ocena: [3.225]

                          Comment

                          • Morbital
                            Member
                            • 03-2004
                            • 72

                            #88
                            Piwo jakich wiele ale jednak z charakterem. Lubię jego goryczkę. Kidyś pijałem częściej. Teraz raczej sporadycznie. Totalna klasyka. Definicja polskiego masowego piwa.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #89
                              Wersja giełdowa czyli otrzymana w browarze z goeldową etykietą oraz kontrą.
                              Jako, że Żywiec należał do jednych oprócz tyskiego ulubionych masowych piw, to mnie rozczarowało. Piana zbyt szybo opada, w smaku jakies inne, mam wrażenie pewnej gęstości, wygazowane maksymalnie, w smaku brauje mi tej charakterystycznej dla Żywca chmielowej goryczki. Zupełnie mi nie podchodzi, nie wiem czemu jest aż tak inne od pozostałych
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • gqho
                                Junior
                                • 08-2004
                                • 1

                                #90
                                Żywiec - chyba jednak jedno z lepszych polskich piw. Heineken robiony w Żywcu się przy nim chowa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎