Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • j_wayne
    Junior
    • 10-2005
    • 27

    Czy aby napewno na krystalicznie czystej górskiej wodzie...

    Czy słyszeliście może coś o tym, że sanepid miał zamknąć czy już zamknął ujęcie wody żywca? Jeśli to prawda to przydało by się zmienić napis na etykiecie "Na krystalicznie czystej górskiej wodzie"

    Comment

    • j_wayne
      Junior
      • 10-2005
      • 27

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor jak najbardziej poprawny aczkolwiek do ideału jednak troche brakuje. [4.5]
      Piana: Szczerze mówiąc w moim egzemplarzu takowej nie zaobserwowałem. Od razu po nalaniu do kufla była tylko mała obwódka dookoła. [2]
      Zapach: Zapach jest jak dla mnie strasznie słodowy. A do tego przepraszam za wyrażenie lekko czymś zalatuje, jednak nie potrafię tego bliżej określić. [2]
      Smak: Strasznie słodkawe, nie wyczuwalna goryczka i wydaje się jeszcze jakieś wodniste mino ekstraktu: 12.5% wag. coś tu nie gra [2.5]
      Wysycenie: Jest ok. Znacznie wyższe niż w innych piwach z tej samej półki cenowej. [4.5]
      Opakowanie: Opakowanie całkiem ładne z dedykowanym kapslem plus za podane informacje. [4]
      Uwagi: Strasznie się zawiodłem na tak reklamowanym przecież żywcu i do tego jeszcze ta cena 2,69zł bez kaucji. Już więcej go nie spróbuję.

      Moja ocena: [2.55]

      Comment

      • artur_zwa
        Junior
        • 09-2006
        • 4

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Trochę za jasne. Jest trochę jak olej kujawski. Z drugiej strony kojaży się z radosnym słoneczkiem i dlatego moja ocena to: [4]
        Piana: Zdarza się że jest...a zdarza się że jej nie ma. Piwo nie równe podtym względem. [3.5]
        Zapach: Bardzo ciężki i twardy. A przede wszystkim chmielowy. [3.5]
        Smak: Mnie osobiście smakuje. Nie jest może rewelacyjne ale gdy w knajpie leją Lecha, Heinekena i Zywca, Zywiecki Full ratuję sytuację. [4.5]
        Wysycenie: Babelkuje, bąbelkuje, bąbelkuje i jeszcze trochę bąbelkuje a potem już nie... [4]
        Opakowanie: Zawsze było ładne. Podobają mi się Ci "krakowiacy" i ta korona Habsburgów (chyba) kolorystyka. Bardzo lubię w dotyku wytłaczane puszki Zywca. Jak na puszki są bardzo miłe i ciekawe w dotyku. [5]
        Uwagi: Zywiec to dla wielu synonim piwa. Delikatnie wyższa cena, buduję wokół Zywca atmosfere jakości i dobrej, ceniącej się marki. Lubię to piwo choć nie uwielbiam. Jest bardzo poprawne i trochę stereotypowe. Sięgam po nie raczej rzadko, jednakże gdy już siegnę to raczej nie żałuję. Sprawdzony i znany smak, na którym wrazie braku lepszego piwa w knajpie można polegać.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Sebik2408
          Junior
          • 01-2007
          • 6

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa jasno-złocista,wpada mi w gust [4.5]
          Piana: Piana nie zbyt długo sie trzyma.Szybak opada niestety [3.5]
          Zapach: Napewno WIELKI PLUS tego piwa.Zapach intensywny,czuc jego smak! nawet jak sie go jeszcze nei pije [5]
          Smak: Samk oryginalny napewno.Czuc wszystko czego oczekuje sie od piwa.Gorycz,słod...no cacy [4.5]
          Wysycenie: NIestety za slabe!! Na koncu picia juz gazu nie wyczuwam(moze za dlugo je siorpie);p [3]
          Opakowanie: Polaczenie nowoczesnosci z tradycyjna etyketa.Spko [4]
          Uwagi: Jdno z lepszych piw jaki jest na polskim rynku!! Lubia je rownierz moi znajomi

          Moja ocena: [4.475]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • wedge7
            Senior
            • 01-2007
            • 217

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty ale zbyt jasny; [3]
            Piana: wysoka i średnio ziarnista, dość długo utrzymał się w szklance ale potem nie pozostało po niej zupełnie nic [3.5]
            Zapach: wyraźny; słodki i jakiś taki dziwny jakby alkoholem ta słodycz zalatywała [3]
            Smak: bardzo słodkie z równie intensywną goryczką która na długo nie pozwala o sobie zapomnieć; do tego wodniste [3]
            Wysycenie: za małe; pęcherzyków gazu jest jak na lekarstwo; piwo szybko się wygazowało [3]
            Opakowanie: bardzo ładna wytłaczana puszka z klasyczną oprawą graficzną; szkoda że właśnie opakowanie jest najmocniejszą stroną tego piwa [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.15]

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo jasny, ale podobno taki ma być (niby wzór w swojej klasie). Mi to raczej przypomina kolor piw typu "Biedronka" no ale fachowcem nie jestem... [2]
              Piana: Jest niezła objętościowo ale trzyma się niedługo. Dość gęsta. [2.5]
              Zapach: Tu akurat jest ok. Przyjemny zapach chielu, choć tradycyjnie zapachowo w piwo za bardzo się nie zagłębiam [4]
              Smak: Gorzkie piwo, ale jednocześnie zbyt "rzadkie". Jak na koncerniaka przyzwoite. Jako że oceniam beczkowe, trzeba dodać że na różne piwa można trafić. Czasem trafia się nieporozumienie, ale czasami na solidne niezłe piwo. Dlatego 3,5. [3.5]
              Wysycenie: Dość intensywne, a to średnio lubię. [2.5]
              Opakowanie: Oceniając całość - jest dobrze. Browar się wyróżnia, są ładne polewaki i szklanki, czasem nawet robią jakiś promocyjny kufel. [4.5]
              Uwagi: Żywiec lansuje się na swojej tradycji najlepszego polskiego piwa. Niestety wiadomo jak to dzisiaj z tym "najlepszym" jest. Dla mnie to taki ciut lepszy koncerniak od innych (Warka, Tyskie).

              Moja ocena: [3.5]
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • qberts
                Senior
                • 03-2007
                • 136

                A to często tak bywa z piwami z beczki, też mnie ostatnio Żywiec powiedzmy zaskoczył.
                Last edited by qberts; 08-05-2007, 15:17.
                ZASADY DEGUSTACJI
                zapraszam do dyskusji

                Comment

                • Jarek191
                  Member
                  • 02-2006
                  • 85

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny, trochę za bardzo. [4]
                  Piana: Ładna piana później trochę opada. Wzór dla innych koncerniaków szczególnie tyskich. [4]
                  Zapach: ladny chmielowy zapach [4]
                  Smak: Trochę za gorzki, ale jak na koncerniaka spoko [4]
                  Wysycenie: Dobre, obecne do końca [4]
                  Opakowanie: Szczególnie tłoczona puszka to coś czego u nas w kraju inni nie praktykują. Moim zdaniem opakowania żywieckie są najładniejsze z dostępnych w kraju. [5]
                  Uwagi: Żywiec kreuje sie na topowe polskie piwo. Przez wiele lat tak było.
                  Teraz jest z tym różnie, ale moim zdaniem pozostanie najbardziej rozpoznawalnym polskim piwem.

                  Moja ocena: [4.05]

                  Comment

                  • Jarek191
                    Member
                    • 02-2006
                    • 85

                    Ja tam lubię to piwko. Czasem sięgam po nie ponownie. może dlatego, że pracowałem kiedyś w grupie żywiec, może dlatego, że z dziecięcych lat poza piwem ze sfinksem pamiętam jedynie piwo z Żywca, które było synonimem tego najlepszego.
                    no i jak idę do pubu to nie eksperymentuję tylko biorę Żywca. Tym bardziej, że w uczęszczanych przeze mnie pubach wybór niewielki. <stout>

                    Comment

                    • raffe
                      Junior
                      • 12-2007
                      • 18

                      Zywiec

                      Zywiec to Plska tradycja!
                      Osobiscie znam zagraniczniakow ktorzy wskazywali na piwa regionalne ze sa lepsze niz Zywiec. Ja sam ostatnio pije regoionalne browary,ale gdy powroce do Zywczyka to nie mam na jezyku minusow dla tego Browaru

                      Comment

                      • piowen
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 207

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: blada, przeźroczysta słomka. [3]
                        Piana: grube, dziurawe pechęrze szybko zredukowały się do niewyraźnych plam, zalegających powierzchnię piwa. [2]
                        Zapach: gdzieś tam za siódmą górą i siódmym lasem wyczuć można trochę mizernego chmielu. [2.5]
                        Smak: wodnistość tego napoju jest porażająca. W ustach pozostaje na długo nieprzyjemny posmak... skwaśniałej goryczki? Brrr... [1.5]
                        Wysycenie: dla mnie za słabe. Ale jeżeli całość jest mocno rozcieńczona, to co oczekiwać po wysyceniu? [3.5]
                        Opakowanie: pucha jaka jest każdy widzi. [4]
                        Uwagi: Nie mogłem się dzisiaj wykręcić i wypiłem. I nie żałuję... Przynajmniej mam pewność, że "prawie" robi wielką różnicę.

                        Moja ocena: [2.2]
                        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo jasny; słomkowo - żółty. Jeden z najjaśniejszych lagerów na Polskim rynku. Nie powiem, żeby ten kolor mi się podobał... [3]
                          Piana: Uboga, prawie się nie wytwarzała. To co powstało było nietrwałe i dosyć gruboziarniste. [2.5]
                          Zapach: Słodki, troszeczkę chmielu. Jak to bywa w koncerniakach, trzeba się solidnie wwąchiwać, aby cokolwiek poczuć. O sytuacji, kiedy zapach piwa wypełnia całe pomieszczenie, możemy zapomnieć... [3]
                          Smak: Nie powiem, żeby piwo było bez smaku. Tyskie, i generalnie większość produktów KP jest bardziej wodnista.
                          Piwo jest mocno słodowe, co samo w sobie nie byłoby złem. Problem w tym, że owa słodowość, przez swoją ulepkowatą słodkość, klejącą ślinę (nie landrynkową) przywołuje mdłości...
                          Chmiel jest wyczuwalny bardzo delikatnie, oprócz tego trunek jest trochę cierpki. Niesmaczne. [2.5]
                          Wysycenie: Słabe jak na lagera, ale przynajmniej utrzymuje się do końca, a bąbelki pracują aż do ostatniego łyka. [3.5]
                          Opakowanie: Jak zwykle tutaj mam największy problem. Niby jest to bardzo dobrze kojarząca się marka, z tradycjami i swego rodzaju promocją regionu, ale sama etykieta do mnie nie przemawia. Schemat kolorystyczny identyczny jak w Tyskim, mimo stosów jakie zalegają na półkach, ciężko to piwo odszukać. Na plus - wszystkie informacje zawarte. [4]
                          Uwagi: Ostatni raz Żywca piłem, jak jeszcze nie istniały dla mnie inne piwa, niż koncernowe. Już wtedy mi nie smakował. Zdanie więc podtrzymuję.

                          Moja ocena: [2.825]
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            Fota dla tych, co nie wiedzą jak wygląda Żywiec
                            Attached Files
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • Gambrinus
                              • 06-2001
                              • 696

                              Wracam do Zywca od czasu do czasu, bo kiedys (20 lat temu) byl obok Okocimia jednym z najlepszych polskich piw. Ostatnio puszkowa wersja pojawila sie na Greenpoincie w cenie $1 (czyli mniej niz 2.20 PLN) za puszke 0.5 l. Smakuje lepiej niz Heineken i Peroni. Rowniez Harnas, Lezajski i Zamkowe z Namyslowa wypadly gorzej. Ocena 3.5 (2-5).

                              Uwaga do Forumowiczow w wieku ponizej 30 lat: Opakowanie Zywca bylo "inspiracja" dla wielu polskich piw, w tym Tyskiego. Jest to jedyne polskie piwo, ktorego opakowanie (mimo modyfikacji) nie zmienilo sie w ogolnej koncepcji od ponad 30 lat. W mojej opiniii jego szata graficzna jest bez zarzutu.
                              Popieraj małe browary!!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                Co do teych zmian szaty graficznej to etykieta Okocima OK BEER tez sie bardzo mozno nie zmieniła, nie wiem czy w przeciągu 30 lat ale coś koło tego będzie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎