Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Offside

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Nepomucen, Offside

    Ekstrakt: 14,0°
    Alkohol: 5,5 %
    Styl: English IPA

    Aromat: na początek chmiel - zaraz po otwarciu leciutki cytrus, potem już nuty trawiaste, ciastkowy słów
    Piana - średnia, zwarta, niespecjalnie trwała
    Barwa - bursztynowa, zamglona
    Wysycenie - umiarkowane, trochę musuje, potem jednak go brakuje
    Smak - cięższa słodowa baza, ciastkowa. Chmiel próbuje to przełamać - wyczuwalny cytrus, minimalnie trawiaste, goryczka wyraźniej zaznaczona (potem słabnie). Słodowe tony dominują. Goryczka dłuższa, ale finiszowi towarzyszy lekko "perfumowa" nuta jakby różana (dla mnie dość dziwna, ale spotykałem się z czymś takim w piwach brytyjskich)
    Treściwość - zdecydowana, ciężkawe piwo (jak na letnią porę)

    Słodowa baza przypomina mi tą z Biere de Garde z tej serii:

    "French Ale Biere de Garde" 14% ekstr. 6,5% alk. Aromat - słodowy, ciasteczkowo-tostowy Piana - niewysoka, dość trwała z koronką Barwa - zmętniony brąz Wysycenie - umiarkowane, lekko musuje Smak - tost, kakaowe kruche ciastka; znikomy chmiel; delikatna, orzechowa goryczka Treściwość - solidniejsza pełnia


    Tylko tam było "na słodowo". Tu w uproszczeniu jakby do ciastek z kremem kakaowym dodano plasterek cytryny. Nie piję pastry sour hazy misz-masz napojów, ale tak mi się kojarzy.
    Pijalność jest ograniczona (też przez spadające wysycenie). Niby wszystko jest ale całość jednak mocno przeciętna.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎