Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Książęcy (Polski Chmiel)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Racibórz, Książęcy (Polski Chmiel)

    Jedno z trzech piw (obok Zuli i Oktawii) z serii Polski Chmiel, która jest do dostania w Aldi.

    Wszystkie piwa mają 11% i 4,5%

    Chmiel: Książęcy, o którym wiem niewiele, na ecie wspominają o czerwonej pomarańczy i moreli. Gdzieś jakiś bloger wspominał, że cytrusy. Pogrzebałem w literaturze i jego pochodzenie to skrzyżowanie Lubelskiego, brytyjskiego Northern Brewer i dzikiej odmiany z dawnej Jugosławii. Chyba sprzedawcom chmielu zależy, żeby każdy chmiel był cytrusowy, taka moda...

    Aromat - chmiel wyraźny, nuta żywiczna, delikatnie korzenna i muśnięta może limonką. Potem łagodna nuta słodowa
    Piana - umiarkowanie wysoka, niezbyt trwała, dłuższa koronka
    Barwa - zamglone ciemniejsze złoto
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - chmiel wyraźny, tu dominuje nuta korzenna, dość wyraźna goryczka, kropelka limonki, Nuta słodowa podobna jak aromacie (ciasteczkowo-chlebowa), też łagodna. Korzenno-goryczkowy długi finisz
    Treściwość - łagodna pełnia, odpowiednia jak na jedenastkę.

    No więc profil chmielowy typowy dla polskich chmieli - trochę szorstki z korzennością. Twierdzę, że pasuje do belgijskich stylów, ale to subiektywna opinia. Cieszę się, że poznałem ten chmiel, szczególnie że piwo czyste w odbiorze.

    Samo piwo to przyjemny klasyk, całkiem rześkie, fajnie zaznaczony chmiel, pijalne i dobre. Obawiałem się, że będzie się ocierał o raciborską słodycz, ale na szczęście to inne piwo od ich dotychczasowej linii. Fajnie.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1110252.JPG
Views:	59
Size:	21,5 KB
ID:	2326672

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎