Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Zula (Polski Chmiel)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Racibórz, Zula (Polski Chmiel)

    Jedno z trzech piw (obok Książęcego i Oktawii) z serii Polski Chmiel, która jest do dostania w Aldi.

    Wszystkie piwa mają 11% ekstr. i 4,5% alk.

    Zula to chmiel będący połączeniem Lubelskiego, Savinjskiego Goldingu (Słowenia) oraz dzikich chmieli z dawnej Jugosławii. Na ecie, za dystrybutorami owoce tropikalne i cytrusy (ale Lubelski i Styrian Savinjski Golding przecież się tymi cechami nie odznaczają...)

    Aromat - chmiel dominuje, tony żywiczno-ziołowe, nieznaczna korzenność i owoce (może czerwona porzeczka), lekki słód
    Piana - umiarkowanie wysoka, niezbyt trwała, dłuższy kożuszek
    Barwa - zamglone ciemniejsze złoto
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - chmiel dominuje, wyraźna goryczka - ziołowa, lekka korzenność, minimalna pikantność. Chmiel przykrywa słodowe niuanse, które tu w odczuciu są delikatne. Goryczka na finiszu jest trochę zalegająca
    Treściwość - umiarkowana pełnia

    Pewne spostrzeżenia dotyczący tej serii piw z Raciborza napisałem przy okazji ich Książęcego napisałem tutaj i są one pozytywne:

    Jedno z trzech piw (obok Zuli i Oktawii) z serii Polski Chmiel, która jest do dostania w Aldi. Wszystkie piwa mają 11% i 4,5% Chmiel: Książęcy, o którym wiem niewiele, na ecie wspominają o czerwonej pomarańczy i moreli. Gdzieś jakiś bloger wspominał, że cytrusy. Pogrzebałem w literaturze i jego pochodzenie to


    Wytrawne piwo, choć dość proste, zdominowane przez chmiel. Pijalność niezła, całość przyzwoita.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1110256.JPG
Views:	47
Size:	21,8 KB
ID:	2326674

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎