Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Rycerz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #46
    Twierdzę,że świeży Rycerz to jedno z lepszych jasnych piw(szczególnie beczkowy).Ma naprawdę dobrą klarowność,ale po pewnym czasie momentalnie "pszenicznieje".Szkoda,że nie mam dostępu do tego piwa,jest coraz to lepsze


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor dosyc ciemny jak na pilsa, ale mnie osobiście w niczym to nie przeszkadza [4]
      Piana: Piana słaba, w dodatku szybko opadła. [3]
      Zapach: Zapach średniointensywny; niestety, najsłabsza to strona mojego Rycerza. Na pierwszym planie przenikały się nuty słodowe z aromatem "grapefruitowym", obecnym w pitym przedwczoraj przeze mnie w Gdańsku Pilsie z tego samego browaru. Ten zapaszek nie był tutaj może silny ani dominujący, ale zdecydowanie nie powinno go być i psuł zdecydowanie wrażenia z każdego kolejnego łyka. [2]
      Smak: Smak tego piwa rzeczywiście jest oryginalny. Słodycz i miesza się ze słodowością, uzupełnione średniointensywną goryczka chmielową. Dominuje wrażenie gęstości. Charakter tego piwa wskazuje, że zostało ono niezbyt głęboko odfermentowane. [4]
      Wysycenie: Niezbyt mocne jak na pilsa, ale mnie odpowiada. [4]
      Opakowanie: Tutaj do poprawki, estetyka pozostawia wiele do życzenia [2]
      Uwagi: Coż, fajne piwko, chrakterystyczne w smaku. Słabo ofermentowane, gęste. Szkoda, że aromat nie nadąża za walorami trunku, bo zaniżył mocno ocenę.

      Moja ocena: [3.1]
      Last edited by Borysko; 06-06-2005, 19:24.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Borysko
        (...) Na pierwszym planie przenikały się nuty słodowe z aromatem "grapefruitowym", obecnym w pitym przedwczoraj przeze mnie w Gdańsku Pilsie z tego samego browaru. (...)
        A nie czasami piłeś "Pilsa" w Gdyni ?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #49
          Mea Culpa, najmocniej przpraszam

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Po prostu pilsowy. [4]
            Piana: Piana wysoka, drobnoziarnista. Redukuje się mocno, ale sporo zostaje na ściankach. [3.5]
            Zapach: Lekko słodowy, bardzo słabo chmielowy. Żadnych nieprzyjemnych nutek, choć mógłby być ciut mocniejszy. [4]
            Smak: Dość zdecydowany, pełny smak. Zupełnie co innego niż lany kwasiżurek z soboty Wyraźna słodowość, sympatyczna chmielowość. Goryczka niska, raczej pasujaca do piw marcowych. Ogólnie smak dość wytrawny. Nie wybitne, ale dobre. Cieszę się, ze jeszcze jedna buteleczka czeka w piwnicy. [4]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Opakowanie fatalne. Pomysłodawca nazwy nie dogadał się chyba z grafikiem, bo koleś na etykiecie na pewno nie jest rycerzem. Siedemnastowiecznym szlachcicem niderlandzkim - proszę bardzo. Ale nie rycerzem... Estetyka też kiepska. [2]
            Uwagi: Piwo zakupione w barze Atut w Gdybi - dzięki Abernacka!

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #51
              Toż to cud prawdziwy! Zakupione na 4 dni przed końcem daty ważności, zero zmętnienia i smrodku. Zapach wręcz mnie powalił, piękny słodowy, dziwne ale przypominał mi prażone orzechy ziemne Słodkawy posmak z lekką goryczką, bez nachalnego smaku alkoholu. Pianka szybko opada, nagazowane w sam raz. Piwa o takim smaku dawno nie piłem, rewelacja.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #52
                Niestety zapomniałem o Rycerzyku przywiezionym na początku czerwca z Gdyni. Piję go dziś w ostatnim dniu ważności i choć jest idealnie klarowny, w smaku stał się grejfrutowy. Do wypicia, ale bez przyjemności. Szkoda, bo bardzo smakował mi świeży.

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  Pomysłodawca nazwy nie dogadał się chyba z grafikiem, bo koleś na etykiecie na pewno nie jest rycerzem. Siedemnastowiecznym szlachcicem niderlandzkim - proszę bardzo. Ale nie rycerzem...
                  Bo gostek na etykiecie jest żywcem zerżnięty z holenderskiej Alfy pokazanej w Wielkiej Księdze Piw Świata.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                    Bo gostek na etykiecie jest żywcem zerżnięty z holenderskiej Alfy pokazanej w Wielkiej Księdze Piw Świata.
                    Cieszę się że nie zawiodła mnie intuicja. Udało mi się znaleźć tę etykietę w sieci i jestem pod sporym wrażeniem Aż z tego wrażenia zamieszczę obrazek...
                    Attached Files

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #55
                      no jak byk strona 148
                      nadaje się do tematu "kreatywni inaczej"

                      Comment

                      • jac_cac
                        Junior
                        • 03-2005
                        • 24

                        #56
                        Z drugiej strony Holendrzy też zbytnio się nie wysilili. Postać na etykiecie wzorowana jest wprost na obrazie siedemnastowiecznego malarza niderlandzkiego Fransa Halsa.
                        Attached Files
                        Last edited by jac_cac; 21-07-2005, 21:20.

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          #57
                          no jasna sprawa(że sami tego nie namalowali), ale czemu kopiować etykietę z innego piwa

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #58
                            Piwo początkowo warzone było tylko ze słodu pilzneńskiego i było bardzo jasne.Konsumenci twierdzili,że jest rozcieńczone.Dlatego obecnie jest warzone z dodatkiem słodu karmelowego dzięki czemu ma głębszą barwę.Taką informację uzyskałem od właściciela.Rzeczywiście jak wczuć się w smak to karmel jest wyczuwalny a piwo zyskało na głębi smaku.

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złocisty [4]
                              Piana: przy nalaniu z góry drobnobąbelkowa, średniej wielkości, szybko opada do zera [2.5]
                              Zapach: najpierw lekki, chmielowy, pod koniec picia coraz mocniejszy, dochodzi silna nuta chlebowa [4.5]
                              Smak: po pierwszym łyku wydawało się trochę wodniste, lekko goryczkowe, po sekundzie doszedł posmak... dziwny jakiś... ale doooobre, świeży chleb normalnie, pod koniec picia już tylko potężny smak słodowo-chlebowy, jak niektóre angielskie jasne bittery [4.5]
                              Wysycenie: niewielkie, mogłoby być większe, przynajmniej pianę by wspomogło [3]
                              Opakowanie: prosta, fajna etykietka, przyciąga wzrok [4]
                              Uwagi: dostaliśmy z Dzikiem od Boryska - wielkie dzięki!

                              Moja ocena: [4.175]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty mętniak, prawie jak pszeniczne. Nie wiedziałem wcześniej, że jest niefiltrowane. [5]
                                Piana: Nieszczęśliwie szybko sprowadza sie do obrączki. Obrączka niestety też długo się nieutrzymuje. [2.5]
                                Zapach: Mało intensywny zapach wytrawnego piwa. [3]
                                Smak: Lekko kwaskowy, z lekkim nalotem alkoholowym i drobną goryczką. [3.5]
                                Wysycenie: Niezbyt widoczne ale wyczuwalne jak należy. [3]
                                Opakowanie: Butelka typu amber z etykietą i krawatką, kontry brak. Informacje jak należy. Kapsel goły. Etykieta ładna pomimo tego, że zerżnięta z piwa holenderskiego. Ale cóż, jak się wzorować to na dobrych. [4]
                                Uwagi: Piwo ofiarowane mi przez pawełka59 - wielkie dzięki

                                Moja ocena: [3.3]

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎