Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Rycerz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #31
    W czwartek jadę do Gdyni! Nie wykup wszystkich, to parę osób z Poznania będzie mogło doznać podobnej co Ty rozkoszy

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #32
      arcy napisał(a)
      W czwartek jadę do Gdyni! Nie wykup wszystkich, to parę osób z Poznania będzie mogło doznać podobnej co Ty rozkoszy
      Będzie ciężko! Tylko pamiętaj patrz na datę ważności ( musi być do 15. X.).
      Ps. Czy na spotkanie forumowe w sobotę wpadniesz???
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #33
        Czy ja mówię, że masz wcale nie pić? Mi wystarczy tak z 10 butelek
        Co do spotkania, to jeszcze nie wiem. A gdzie dokładnie jest ta Kwiatowa?
        Last edited by arcy; 21-09-2004, 13:56.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #34
          przenieście się na PW z ta dyskusją albo do tematu spotkaniowego. bez odbioru!
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #35
            Dzięki Abernackiemu miałem znów okazję unurzać usta w Tym piwie. Piłem Rycerza już kilka razy, ale ten był najsmaczniejszy. Lekko mętnawe, wyraźny zapach. Marzenie.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #36
              Adamie idealnie to określiłeś! Rycerzyk ostatnio naprawdę stał się znakomitym piwkiem! Na szczęście ostatnio w Trójmieście pojawił się także w wersji beczkowej z czego jestem bardzo zadowolony.
              Ps. Jak by ktoś miał ochotę na lane Gościszewo zapraszamy serdecznie do nas do Gdyni!
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                #37
                Wczoraj miałem okazję spróbować najnowszej warki "Rycerza". I jak to najczęściej bywa, nie zawiódł mnie! Przepiękna barwa, wspaniały aromat oraz idealnie nagazowane storzyło rewelacyjne piwo. Brakowało mi tylko trwałej pianki, która po kilku chwilach niestety opadła tworząc drobny kożuszek na powierzchni.
                Ps. Chyba w tym tygodniu będę musiał wybrać się na beczkowe Gościszewo .
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #38
                  Pyszna przesyłka od Abernacki. Dzięki!
                  Kolor słomkowy, leciutko mętny. Dla mnie nieco przyjasny. Piana biała, może nie bardzo wysoka, ale za to bardzo trwała. Nasycenie średnio-duże, bąbelki walczą równo, przez cały czas. Zapach chmielowy, pobudzający, dość intensywny, z kwiatową domieszką. Smak bardzo ładnie wyważony, głównie chmielowy, posmak słodu delikatny, pojawia się też leciutka kwaskowatość. Goryczka delikatna. Etykietka ładna, może nie doskonała graficznie, ale choć pomysłowa.
                  Generalnie smakowało mi całkiem, całkiem. Wcześniej miałem okazję wypić ze dwa łyki tego piwa i nie były tak dobre, nastąpiła więc wyraźna poprawa.

                  Moja ocena: [4.325]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    #39
                    bury_wilk napisał(a)
                    (...)
                    Kolor słomkowy, leciutko mętny.(...)
                    Paczkę wysłałem tobie z dwa tygodnie temu (wtedy było klarowne). A pisałem tobie żeby pić odrazu a nie czekać na pierwszy śnieg!
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #40
                      Popsuć się nie popsuło, a ta nieklarowność była naprawdę znikoma. Postać musiało, bo tak wyszło
                      W każdym bądź razie było pysznę i jestem wdzięczny

                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor dobry, trochę mało wyrazisty, jednak odpowiedni do tego piwa [4]
                        Piana: Piana po nalaniu bielutka ale dość dziurawa. Opadła szybko do półcentymetrowej warstwy. Po pewnym czasie redukuje się do nalotu ale obecnego do końca [4]
                        Zapach: Początkowo zapach mnie wystraszył. Jakaś nieodgadniona, niepasująca nuta. Jednak po chwili wszystko się ustabilizowało i czuć było chmiel z leciutkim, nietypowym podkładem. Ogólnie dobry [4]
                        Smak: Smak to wg mnie najlepszy parametr tego piwa. Apetyczny, zachęcający do kolejnych łyków. Dobrze skomponowany. Odpowiednia jak dla mnie goryczka. Smakowiite piwko [5]
                        Wysycenie: Nasycenie dobrze współgra ze smakiem. Tylko trochę słabo uwidocznione w pracującym piwie [4.5]
                        Opakowanie: Opakowanie nie najładniejsze. Butelka porysowana typu euro i goły kapsel. Etykieta ze średnim pomysłem na motyw przewodni. [3.5]
                        Uwagi: Piwo otrzymane dzięki koledze Abernacka. Dzięki Ci. Bardzo chętnie wypiję w przyszłości jeżeli uda się gdzieś trafić.

                        Moja ocena: [4.4]
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor złocisty, klarowny, całkiem ładny [4.5]
                          Piana: Pieni się średniointensywnie, piana biała, drobnoziarnista, opada zbyt szybko, pozostawiając dość długi czas cienką warstewkę [3]
                          Zapach: wyraźny, słodowy, w mniejszym stopniu chmielowy, wyczuwalny też w tle akcent owocowy, jakby truskawka(?) [4.5]
                          Smak: przyjemny, zdecydowany posmak słodowy, poparty interesującą goryczką. Jak na mój gust ociupinę przysłodki, ale niewątpliwie ciekawy; obecna też jest to znana już z zapachu "truskawka". [4.5]
                          Wysycenie: Chyba trochę przymałe - wizualnie drobniutkich bąbelków niewiele; większe nasycenie stłumiłoby tę słodkawość w smaku [3.5]
                          Opakowanie: Butla Euro, złoty kapsel, pomysł na etykietę ciekawy, wykonanie niezbyt. Wyróżnia się, ale nie zachwyca. [3.5]
                          Uwagi: Piwo otrzymane w Świdnicy od - oczywiście - głównego dystrybutora Gościszewa na Polskę . Dzięki, kolego abernacka!
                          Zdecydowanie piwo warte wielokrotnego wypicia.

                          Moja ocena: [4.25]
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • naczelnik
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 1884

                            #43
                            Jak wszystkie piwa wykopane z mojej piwniczki, także to po terminie ważności. Ten upłynął blisko dwa miesiące temu.

                            Zapach niespecjalny, dziwny, niezachęcający.
                            Piana trzymała się początkowo długo, pozostała niska warstwa do końca degustacji.
                            Nagazowane dużymi bąblami, ulatującymi do samego końca. Mogłoby być ich ciut więcej.
                            Kolor miodowy, nieklarowne. Na dnie butelki było sporo osadu, który aby wydobyć, trzeba było porządnie zakręcić butelką w ostatniej fazie przelewania do szklanki.
                            Nie sądzę , że to znak czasu - przypuszczam natomiast, że piwo albo było niepoprawnie przefiltrowane albo niefiltrowane.
                            W smaku delikatna goryczka i łagodny słodki posmak zmieszany z kwaskowatym akcentem.

                            Złe nie jest, ale następnym razem wypiję od razu, coby zobaczyć czy na pewno czas mu nie zaszkodził.

                            Piwo to efekt marcowej wymiany z samomianowanym dystrybutorem browaru
                            Popieram domowe browary!

                            Polakom gratulujemy naczelnika

                            Zamykam browar.
                            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik
                              Jak wszystkie piwa wykopane z mojej piwniczki, także to po terminie ważności. Ten upłynął blisko dwa miesiące temu.
                              (...)
                              I tu zrobiłeś wielki błąd! Rycerz jest pyszny i smaczny jedynie gdy ma datę ważności! Prosze pamiętajcie o tym.


                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik
                              Złe nie jest, ale następnym razem wypiję od razu, coby zobaczyć czy na pewno czas mu nie zaszkodził.
                              Okazję do posmakowania będziesz miał juz niedługo

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik
                              Piwo to efekt marcowej wymiany z samomianowanym dystrybutorem browaru
                              Przypominam tobie, że pierwszy raz w ten sposób nazwał mnie Wujcio
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • naczelnik
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 1884

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Okazję do posmakowania będziesz miał juz niedługo
                                Już się nie mogę doczekać

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Przypominam tobie, że pierwszy raz w ten sposób nazwał mnie Wujcio
                                "Znowu drugi. Całe życie ciągle drugi. Nawet jak gdzieś pierwszy byłem, czułem się jak drugi, k.... "
                                Popieram domowe browary!

                                Polakom gratulujemy naczelnika

                                Zamykam browar.
                                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎