Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Leżak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #16
    Kolor-słomkowo-mętnawy
    Gaz-wyraźne bąbelki,idealna harmonia ze smakiem i pianką
    Smak-radość dla podniebienia-chmielowy posmak ze słodkawymi akcentami,miło gryzie w język.
    Piana-drobnoziarnista,zostaje do końca w postaci obwódki na szkle,ale nie jest zbyt obfita.
    zapach-przyjemny chmielowo-słodowy
    opakowanie-Pet i tylko za etykietę 1.5 punkcika

    Moja ocena: [4.15]
    Last edited by Pogoniarz; 20-07-2003, 07:56.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • sklep-piwowar
      Senior
      • 10-2002
      • 559

      #17
      kloss napisał(a)
      Chyba już zaczęli pasteryzować.Wskazuje na to termin przydatności.Piwo kupione dzisiaj ma termin 17.09.Chociaż moim zdaniem smak jest podobny.

      Smak jest podobny ale ma wyrażną goryczkę po pasteryzacji.Wiem od pracowników Browaru że po wielu telefonach od klientów do browaru będą warzyć pasteryzowane i niepasteryzowane ,a Leżak będzie warzony inną metodą żeby nie było wrażenia wodnistości tego piwa o małej zawartości alk. i ekstraktu

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        annetka napisał(a)
        A w jakim dokladnie, jesli mozesz napisac nazwe, bo jestem ciekawa.
        Miałem na myśli SAMczyk przy Powstańców Śląskich róg ul.Synów Pułku (przy knajpie Casablanca) - po przeciwnej stronie niż SAMiec MarcPolu. Nie obiecuję iż jest tam nadal.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • wriggle
          Senior
          • 12-2002
          • 322

          #19
          Dawno się tak nie zachwyciłem żadnym piwem! Opakowanie - butla 0.5l, szkło. Cena 2.20PLN.
          Coś wyśmienitego. Bardzo mocno nagazowane, o bardzo dobrym - tu cytuję Klossa - 'surowym' smaku i fenomenalnym wprost zapachu. bardzo jaśniutkie, długa, gęsta piana. Pełne 5 w pięciostopniowej skali. No, to nadrobiłem znaczną zaległość. Chyba się przyzwyczaję do tego piwka.
          ONE LOVE

          Comment

          • Mszyca
            Junior
            • 08-2003
            • 21

            #20
            Pyszne piwo o jasnym, zamglonym kolorze, dużo goryczy, chmielowy posmaczek i dużo gazu. re-we-la-cja!
            Last edited by Mszyca; 27-08-2003, 12:57.

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #21
              Właśnie w tej chwili spożywam to piwo i nieustannie je wielbię.Po prostu mi pasuje.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                #22
                Kolor jasny, słomkowy. Piana gęsta, ładna, ale mało trwała. Dość dobrze gazowane. Duże bąbelki długo się unoszą. Zapach taki sobie- po prostu. Smak nie jest rewelacyjny, jakieś dziwne posmaczki nie w moim guście, ale nie powiem, że piwo jest złe. Kiedyś może jeszcze się skuszę. Butelka – baryłeczka i możliwa etykieta...

                Moja ocena: [3.6]
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #23
                  Nie bardzo rozumiem z jakich przyczyn ale pojawiło się w butelkach 0,5 ltr pod nazwą "Wyborne" tyle,że z inną etykietą.Etykieta nawiązuje do czasów gdy browar nie działał a piwo "Wyborne Ciechanowskie"produkował "Kiper" dla jakiejś firmy/jest niemal identyczna/.

                  Comment

                  • pajda
                    Gość
                    • 05-2003
                    • 6

                    #24
                    Mam mieszane uczucia... Smak ciekawy, dobry... ale... czuc stechlizna (( Szklo 0.5L... Pojawil sie wlasnie dzis u mnie w "promocyjnej" cenie 1.70zl

                    Poza tym ubogie babelki znikaja szybko, a piana jeszcze szybciej... mam jakies zle przeczucia co do egzemplarza wiec pozniej pojde zakupic kolejny. A poki co musze sie Staropramenem odtruc

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #25
                      Dotarło do mnie w kolejnej przesyłce z Gdyni. Hmmm... Bardzo ciekawy kolor, smaczek łagodny z przyjemną goryczką... Niestyty - i do niego i do zapachu wkradła się jakby nutka stęchlizny. Nie mniej piwko zasłużyło ode mnie na 4.
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Oskarx
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 248

                        #26
                        Pite z butelki.
                        Etykieta z zamkiem w Ciechanowie (ciekawy pomysł)
                        Super piana.
                        Najbardziej zaskoczył mnie (pozytywnie) smak i zapach - BRZOSKWINIOWY.
                        4,5
                        Oskar

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #27
                          Kolor wodnisto słomkowy, trochę go tłumaczy fakt, że to ma być lekkie piwo, ale jak dla mnie, to tłumaczenie na siłę.
                          Piana znacznie lepsza, biała, drobnoziarnista, średniowysoka, za to trwała; pozostała na posterunku do samego końca.
                          Pęcherzyki gazu różnej wielkości, jest ich nie za dużo.
                          Zapach chmielowo-słodowy, bardzo przyjemny, średniointensywny.
                          Smak lekki, ale nie wodnisty; orzeźwiający, subtelny i dobrze wyważony, goryczka wysmakowana, nie narzuca się, ale pozostaje w ustach, dobry chmiel, w tle posmak słodu.
                          Etykieta z ryciną zamku w Ciechanowie, prosta, ale nie banalna, choć do doskonałości, to jej trochę brakuje.
                          Podsumowując, zupełnie przyzwoite piwo. Co prawda nie przepadam za lekkimi, ale to wyróżnia się na plus, szczególnie w swojej kategorii.

                          Moja ocena: [4.1]
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Leżak w butelce bezwrotnej 0.5 l z cena promocyjną na etykiecie


                            mętne i kwaśne
                            nie wiem co się dzieje z tym Gambrynusem
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #29
                              Kolor blady, słomkowy, mętnawy cokolwiek. Piana złożona ze średnich pęcherzyków, niewysoka i niezbyt trwała.
                              Nasycenie bardzo dobre, bąble dość spore, pracowite i liczne.
                              Zapach niezły - chmielowo-kwiatowy.
                              W smaku lekka goryczka, trochę kwaskowa, słaby posmak słodowy; smak odrobinę za mało konkretny.
                              Cienkościenna butelka bezzwrotna, dziwnego typu; etykieta prosta i nawet estetyczna.
                              Chyba się zawiodłem, spodziewałem się więcej po ciechanowskim wyrobie... Ale i tak niezłe.

                              Moja ocena: [3.75]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • radeckib
                                Member
                                • 02-2002
                                • 87

                                #30
                                Zakupione w sklepie zaraz obok stacji metra Racławicka, Warszawa. Szkło, 05l, 1,75zł. Wyróżnaiająca się z tłumu nalepka zachęciła mnie do nabycia a tego piwa (piłem je już kiedyś ale nie pomnę smaku, natomiast leżak beczkowe to zupełnie inna para kaloszy...). Zapach lekko kwaśny lecz cos jakby miodkiem zalatujący. Kiepska piana, mało bąbelków. Samo piwo mętne, lecz o miłym kolorze (naprawdę nie wiem jak opisać ten odcień: na słoneczny za mało żówłty na słomkowy ca ciemny i zbyt wyrazisty..) W samku brak gryczy, lekko kwaskowe, ale zaraz po przełknięciu czyć aromat miodu, i to raczej jakiegoś z bardziej "wytrawnych", może nawet gryczanego?

                                Zrobiłem pare zdjęć ale nijak nie pokazują koloru piwa... ech, do niczego ta cyfra jak się wkurzę, jak wyjmę zenita...
                                ludzie mówią że jestem źle narysowany

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎