Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Leżak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • radeckib
    Member
    • 02-2002
    • 87

    #31
    Wyróżniająca się z tłumu nalepka zachęciła mnie do nabycia a tego piwa. Zapach lekko kwaśny lecz cos jakby miodkiem zalatujący. Kiepska piana, mało bąbelków. Samo piwo mętne, lecz o miłym kolorze (naprawdę nie wiem jak opisać ten odcień: na słoneczny za mało żówłty na słomkowy ca ciemny i zbyt wyrazisty..) W smaku brak gryczy, lekko kwaskowe, ale zaraz po przełknięciu czyć aromat miodu, i to raczej jakiegoś z bardziej "wytrawnych", może nawet gryczanego? Ogólnie niezłe piwko do wypicia raz na jakiś czas.

    Moja ocena: [3]
    ludzie mówią że jestem źle narysowany

    Comment

    • sebol
      Member
      • 02-2002
      • 66

      #32
      Niestety piwo "cienkie" , słabo wyczuwalny smak kolor słomkowy,nie polecam.

      Moja ocena: [3.275]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------
      sebastian30000

      Comment

      • Pan_Palivec
        Member
        • 07-2003
        • 40

        #33
        Bardzo zawodłem sie tym razem na browarze Ciechanowskim.Leżak okazał się cieniutkim piwem praktycznie bez smaku albo jak kto woli o smaku masówki.Ale do dzieła:
        Kolor:jasno słomkowy zupełnie jakby wymieszać zwykłe piwo z wodą w proporcji 1:1,podobne oczucia miałem co do smaku.Po pierwszych łykach odniosłem nieodparte wrażenie że pije wodę sodową do której ktos przez pomyłkę dolał piwa. Na szczęście podczas dalszej degustacji "ujawniła" całkiem przyjemna choć niestety symboliczna goryczka.
        Nie mam większych zastrzeżeń do piany i nasycenia - oba w normie.Piana drobna,puszysta po chwili opadła dzielnie sie jednak trzymając do końca kufla.
        Zapach całkiem przyjemny choć i w tym przypadku czułem niedosyt spowodowany małą jego konkretnością .
        Opakowanie całkiem przyjemne choć chyba najciekawsze z widzianych przeze mnie wyrobów ciechanowskich.Mogę mieć ewentualnie zastrzeżenia do nadmiaru "złota" w szacie graficznej.
        Ogólnie piwo do wypicia w podczas upałów kiedy ktoś nie ma akurat ochoty na wodę sodową.

        Moja ocena: [2.875]
        Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

        Comment

        • kacper1
          Gość
          • 09-2004
          • 7

          #34
          piwo lekkie o solidnym piwnym zapachu kolor słomkowy - wzorowy nasycenie prawidłowe ogólnie bardzo smaczne i chyba o to chodzi

          Moja ocena: [4.1]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            becik napisał(a)
            Leżak w butelce bezwrotnej 0.5 l z cena promocyjną na etykiecie

            mętne i kwaśne
            nie wiem co się dzieje z tym Gambrynusem
            no ja coś do Leżaka mam "szczęście"...
            kolejny raz mętne i lekko kwaskowate
            nowa etykieta - http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=18344&s=
            jak to się mówi do 3 razy sztuka

            a że kwachów nie oceniamy to oceniać nie będę
            Last edited by becik; 29-09-2004, 22:41.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • thrashcan
              Senior
              • 10-2005
              • 126

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, klarowne. [4]
              Piana: Biała, znika w tempie błyskawicznym, właściwie jej nie ma. [1.5]
              Zapach: Bardzo miły lekki zapach miodowy, co jest w sumie dość dziwne, ale przyjemne w doznaniach [4]
              Smak: Piwko baaardzo lekkie, szybciutko przelatuje przez gardło, nie pozostawiając większych doznań smakowych. Mimo wszystko nie jest niesmaczne. [3]
              Wysycenie: Wystarczające, ale mogłoby być większe. [4]
              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety przyzwoite, brak etykiety z tyłu butelki, kapsel z nazwą browaru, ogólnie nic szczególnego. [3.5]
              Uwagi: Bardzo lekkie piwo na letnie upały. 2,10 zł to przyzwoita cena. Kupione w sklepie Aga na ul. Dolnej w Warszawie.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • peter_1000
                Senior
                • 05-2003
                • 583

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo jasno słomkowy. Jak dla mnie mało zachęcający [3]
                Piana: Piana dziurawa, dość szybko opadająca, choć nie całkowicie. Pół centymetra nad piwkiem pozostała na dość długo. [3.5]
                Zapach: Mało wyrazisty. Raczej bardziej słodowy niż chmielowy, kojarzący mi się z wodnistością. [3]
                Smak: Mocno wodniste piwo. Wyczuwalna niezła goryczka lecz prawie brak akcentów słodowych. Taka trochę nachmielona gazowana woda. Może przesadzam, ale jakoś nie gustuję w takich rozrzedzonych do maksimum piwach [3]
                Wysycenie: Zupełnie wystarczające [4]
                Opakowanie: Etykieta mało ciekawa, w nierzucajcych się w oko barwach. [3]
                Uwagi: Wypić i zapomnieć. Przeciętniak jakich wiele.

                Moja ocena: [3.1]
                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowy, lekko zmętniałe [2]
                  Piana: biała, drobna, nie osadza się na szkle,utrzymuje się 2-centymetrowa warstwa [3]
                  Zapach: słodowo-myszowaty [1.5]
                  Smak: jak i w zapachu lekki myszowaty posmak, pod koniec każdego łyka wybija się goryczka [2]
                  Wysycenie: trochę za małe [3]
                  Opakowanie: brązowa butelka, ładna etykieta w żółtej tonacji,gładki kapsel [4]
                  Uwagi: zakupione w nocnym na Reymonta (z lodówki) przed zakończeniem terminu przydatności, totalna porażka, rzadko zasilam zlew ale w tym wypadku nie dałem rady, mam nadzieję, żę był to wypadek przy pracy

                  Moja ocena: [2.075]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎