Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chociwel, Mocne Sarmackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #46
    Długo mnie coś tak kusiło, żeby spróbować tego piwa. Zakupiłem je jakieś dwa tygodnie temu i czekało na moje przełamanie się do piwa z "peta" (po raz drugi w życiu ). Ostatecznie wpis jerzego przekonał mnie, że to właśnie dzisiaj .

    No cóż, na pewno nie jest to piwo niepasteryzowane. Piana słaba, nietrwała. Nagazowanie w normie. Kolor ładny, głęboko słomkowy. W smaku czuję jakby świeżość w połączeniu z wyraźnie wybijającą się na pierwszy plan pzyjemną goryczką, której wspomnienie pozostaje w ustach jeszcze przez długą chwilę po przełknięciu piwa. Doznania mam raczej pozytywne (o dziwo!).

    Skojarzeniowo najbliższy Sarmackiemu jest Rycerz z Gościszewa (?) - przynajmniej mnie się tak zdaje. Experymentalnie spożyłem, ale opakowanie mnie jednak odstrasza i piwo to raczej na pewno nie będzie częstym gościem na moim podniebieniu.
    Last edited by nikita_banita; 05-04-2005, 23:57.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #47
      Kolor słomkowy to chyba bardzo jasny? Do tego piszesz o słabej pianie... A może piłeś wersję łódzką, a nie z Chociwla?
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
        Kolor słomkowy to chyba bardzo jasny? Do tego piszesz o słabej pianie... A może piłeś wersję łódzką, a nie z Chociwla?
        Też tak mi się zdaje...


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #49
          Stało wyraźnie na etykiecie, że zakład produkcyjny Chociwel. Piwo nie było zbyt dobrze schłodzone, a kolor oceniałem nie przy świetle dziennym, a wieczorową porą przy zapalonej lampce i może dlatego wyszło jak wyszło.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #50
            Mam mieszane uczucia co do tego piwa.Piłem je parę razy i moim zdaniem jest nierówne.Zdarzało mi się,że mi smakowało ale zdarzało mi się też,że było po prostu ściekowate i tych różnic w odbiorze nie dało się wytłumaczyć bo były wręcz diametralne.Odnoszę przy tym wrażenie,że jakość piwa się pogorszyła bo pozytywne wrażenia mam dawniejsze.

            Comment

            • grzes_ch
              Senior
              • 10-2003
              • 612

              #51
              Dzięki niespodziewanej wizycie w Biedronce muszę zrewidować swoje ( negatywne ) podejście do piw w pet-ach. Nadspodziewanie dobre piwo. Jedynie czego można się doczepić to piana która szybko znika. Ale jednak widok peta na stole psuje bardzo pozytywne wrażenie a szkoda.

              Comment

              • m_q
                Member
                • 01-2004
                • 94

                #52
                Zobaczyłem napis "niepasteryzowane" i kilka tygodni temu po raz pierwszy w życiu skusiłem się na piwo w Pecie. Naprawdę niezłe - nie tylko za tą cenę, ale obiektywnie. Potem wracałem do niego kilkakrotnie. Niestety, chyba trafiłem na koniec serii - ostatnia dostawa do "Biedronki" to już Sarmacke PASTERYZOWANE z Browarów Łódzkich.
                Last edited by m_q; 04-05-2005, 10:52.

                Comment

                • boryn
                  Junior
                  • 10-2006
                  • 3

                  #53
                  Ej chłopie Sarmat jest szlachetnym piwem jak coś ci on nie smakuję to nie jesteś SZLACHTĄ :P

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #54
                    Browar Chociwel jest zamknięty i nie warzy już żadnego piwa. W tym Sarmackiego.
                    A szkoda.
                    Last edited by jerzy; 19-10-2006, 12:03.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎