Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chociwel, Mocne Sarmackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    #31
    Kupione oczywiście w Biedronce za 2,99. Miła barwa i długo utrzymująca się piana a także niezły zapach i smak zaskoczyły mnie po przeczytaniu poprzednich postów. Szkoda tylko, że w PETcie. A ponadto widziałem nowe etykiety tego piwa (nabyłem jednak egzemplaż ze starą etykietą - cóż nie jestem kolekcjonerem)

    Comment

    • BROWARIEC
      • 10-2002
      • 429

      #32
      Aldach napisał(a)
      ...egzemplaż...
      FCJP - EGZEMPLARZ!
      Żadna płaca nie hańbi...
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #33
        Posypuję głowę popiołem

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #34
          adam16 napisał(a)
          Ja także żyję po spożyciu tego piwa. Nie zwróciłem, nie wylałem. Bez rewelacji, ale wypijalne.
          To już dawno i nieprawda. Teraz to piwo jest nie tylko wypijalne. Dla mnie to prawie rewelacja. Tylko odrobinkę za mocne. Ale bardzo dobre Warto było do niego wrócić.
          Wspaniały wyrazisty smak i zapach. Wianuszek piany do samego końca. Piekna barwa. Idealne nasycenie gazem. Piona.
          Last edited by adam16; 14-05-2004, 22:09.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #35
            po pewnym czasie wróciłem do tego piwa zmieniło sie logo i chyba smak bo bardzo mi zasmakowalo może tamte było po terminie
            Attached Files
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #36
              Potwierdzam zauważoną przez moich przedmówców zmianę Sarmackiego na lepsze. Nie tylko etykieta, ale i to co wewnątrz jest teraz przynajmniej dobrym piwem. Ostatnio narzekałem na zapach, tym razem nie ma na co. Aromat jest bardziej delikatny, chmielowo-słodowy, również smak nie atakuje już taką goryczką, jest bardziej zrównoważony. Piwo wydaje się dosyć mocne jak na wykazane na etykiecie 6,5% alk. Data przydatności do spożycia partii, którą piłem 24.10.2004 rok.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • sopista
                Senior
                • 01-2003
                • 1747

                #37
                Proponuję dobrze obejrzeć kontrę zamieszczonej przez anteks'a butli.
                U mnie taką etykietą firmował to piwo browar łódzki. Też dla Biedronki.

                Comment

                • ANDRO
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 640

                  #38
                  Mamy tutaj ten sam "biedronkowy" problem co z VIPem. Op[isujemy to samo niby piwo ale robione w różnych browarach.
                  Np. VIP jest robiony , jak wynika z moich obserwacji w Kielcach ,Warszawie,Chociwlu i Głubczycach.(kolejność nie przypadkowa)
                  Przypuszczam , że podobnie jest z Sarmackim i stąd te różnice w ocenie i cudowne przemiany tego piwa.
                  Andro z wyspy jednej takiej.
                  http://www.bahama.uznam.net.pl/

                  Comment

                  • ANDRO
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 640

                    #39
                    piecyk_gazowy napisał(a)
                    tak pijam mocne piwa glownie a co poniewieranie to przecierz kazdemu pijacemu o to chodzi w koncu po cos sie pije i nieuwierze ze na forum tutaj sa sami smakosze niejeden pewnie szama nalewki non stop( dobra nalewka niejest zla)
                    hłe,hłe ...dobry tekst. . . tylko w jakim to języku?
                    Andro z wyspy jednej takiej.
                    http://www.bahama.uznam.net.pl/

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #40
                      nie potrafisz zignorować? ten bzdurny tekst już został skomentowany.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • brzeczka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 373

                        #41
                        poruszając temat VIP-a w Chociwlu, to jest to temat kopalny, VIP był warzony gdy browarem zarządzał Okocim, warzono go równocześnie z Okocim Mocne i początkowo w obu puszkach w Biedronce było dokładnie to samo, tylko cena różniła się o 60 gr, później coś pogmerali i zaczeli warzyć piwo chyba z resztek Mocnego, bo tak smakowało
                        ogólnie Sarmackiego nie piję, w szczecińskich sklepach Chociwel sprzedaje pod marką Alt-Stettiner, Samrackie jest (było?) jakby "biedniejszą" wersją Alt-Stettiner Stark o zawartości alk. 7%, które to piwo wydaje się mniej odwirowane od treści niż Sarmackie, a cena ta sama, jest też w puszkach
                        nie wiem czy Sarmackie z Chociwla jeszcze sprzedają, bo nie mogę się przemóc żeby wejsć do Biedronki (tam 24 h pracują żeby klientowi było lepiej)
                        generalnie produkty chociwelskie smakują o niebo lepiej od Jabłonowa i innych marketowych "wymiataczy jelit"

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #42
                          sopista napisał(a)
                          Proponuję dobrze obejrzeć kontrę zamieszczonej przez anteks'a butli.
                          U mnie taką etykietą firmował to piwo browar łódzki. Też dla Biedronki.
                          na mojej butli jest browar chociewel
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #43
                            Pinio74 napisał(a)
                            ... Data przydatności do spożycia partii, którą piłem 24.10.2004 rok.
                            Coś mi się potegowało, data przydatności do spożycia 24.07.2004

                            sopista napisał(a)
                            Proponuję dobrze obejrzeć kontrę zamieszczonej przez anteks'a butli.
                            U mnie taką etykietą firmował to piwo browar łódzki. Też dla Biedronki.
                            Dobrze się przyjrzałem i na kontrze stoi browar Chociwel.
                            Last edited by Pinio74; 28-06-2004, 07:00.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • sopista
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1747

                              #44
                              Na wakacjach miałem okazję je wypić i przyznaję rację Pinio74. Łódzkie ma okrągłą etykietę i jest pasteryzowane. Chociwel niepasteryzowany z charakterystycznymi "rogami" po bokach etykiety.
                              I zdecydowanie lepszy smak od łódzkiego.

                              Comment

                              • jerzy
                                piwoholik
                                • 10-2001
                                • 4705

                                #45
                                Piwo rzekomo niepasteryzowane. Rzekomo - bo dziś kupiłem z terminem przydatności to 1.06 - czyli jeszcze prawie dwa miesiące.
                                Jednak jak dla mnie jest to pozytywna niespodzianka - nie tylko piękna piana, nagazowanie i kolor, ale również smak zupełnie odstający in plus od piw marketowych. Niby nic szczególniego - zrównoważony posmak słodowy i chmielowy - ale to wcale nie takie częste na naszym rynku. No i mnie to powinno odrzucić od słowa "mocne", a wcale nie czułem nadmiaru cukru!
                                Gdyby tylko nie to opakowanie (PET), to piłbym częściej.
                                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎