Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo Zielone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #16
    Pije to piwo raz w roku i choćby dlatego należy mu się plus za wyjątkowość. Kolor przepięknie ludwikowy, klarowny, głęboki, gdyby nie to, że właśnie taki ma być, to bym w życiu nie powiedział, że jest ładny... Ael 17 marca jest najładniejszy. Nasycenie przeciętnie dobre, niezbyt duże. Smak trudny do opisania, z nutami mięty, ziół, ale nie bardzo wyrazistymi. W zeszłym roku to piwo miało znacznie bardziej zdecydowany charakter i było lepsze. A może mi się wydaje? Piana całkiem przyzwoita, wysoka i trwała, ciekawie wygląda z kufelka. Zapach prwawie typowy dla nie zielonych piw, ale jednak ma dekadencki nastrój i intrygujące akcentu irlandzkich łąk. Opakowania nie widziałem, bo piłem z kija, ale zamiast tego oceniam atmosferę w pubie, przygrywającą muzyczkę, wielkie kufle i świetną zabawę... na 5.
    W inny dzień, to ocena byłaby niższa, ale kiedy piłem, to nie był inny dzień...

    Moja ocena: [3.875]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • fat_fire
      Member
      • 09-2004
      • 80

      #17
      Na początek powiem tyle że nie wiem do czego porównać to piwo... Drugiego takiego nie ma...Kolorek bardzo ładny ciemnoczerwono-czarny , nasycenie nie za duże właściwie dla tego typu piwa.SMAK:to jest najciekawsze , owoce , i przede wszystkim zioła , na poczatku mnie odrzuciło ale potem było tylko coraz lepiej , o pianie ma co mowić bo jej nie ma , zapach ziołowy. Lane w zieloną butelczynę o,5 l , etykieta ładna , dopasowana kolorystycznie (pewnie dlatego zwróciłem uwagę na to piwko w sklepie). Parametry: 8,1% alk.,14,1 eks. Niejednokrotnie do powtórzenia!

      Moja ocena: [4.075]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Nie to piwo. Opisu już nie będę usuwał skoro pojawiły się już komentarze.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        albo coś Ci się pochrzaniło i oceniasz nie to piwo albo zaczęli lać w butelki zielone piwo, po pierwsze, zielony Belfast (a tak naprawdę zielona 16-tka) nie ma koloru jaki tu opisujesz tylko kolor Ludwika (płynu wszystkim znanego), a po drugie, występował tylko i wyłacznie w KEG-ach
        Last edited by becik; 24-11-2004, 23:39.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • fat_fire
          Member
          • 09-2004
          • 80

          #19
          Faktycznie pochrzaniło mi sie zmyliła mnie fotka i zawartość alk. normalnego belfasta na stronce....więc myslałem że to jest zielony. Swoją drogą można by to poprawić to ktoś może się pomylić jak ja...

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Piwo Zielone miało kiedys na beczki etykietę taką jak poniżej, po parametrach można sprawdzić czy jest to Belfast przefarbowany czy nie

            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: za ludwikową zieloność [5]
              Piana: prawie brak, była tylko przy podaniu szklanki, szybciutko zniknęla [2]
              Zapach: standardowy jak dla jabłonowskiej 16-tki, słabo wyczuwalny, lekko słodowy [3.5]
              Smak: płytkie, rozwodnione, delikatna goryczka, słaby słodowy posmak, żadna rewelacja [2.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za male, co powoduje, że jest wodniste [2.5]
              Opakowanie: co do podaania piw w Browarmii zastrzeżeń mieć nie mozna [5]
              Uwagi: Dziwę się dlaczego to piwo jest nadal nazywane Belfastem zielonym, powyzej zamieściłem link do skanu etykiety gdzie jak wół napisana jest nazwa. Tak samo jest z parametrami, wątpie aby Jabłonowo robiło dwa rózne zielone piwa

              Moja ocena: [3.05]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                #22
                posprzątane.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎