Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Kurkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny ciemnozłoty. Przejrzysty. [5]
    Piana: Piana niespecjalna. Jakieś takie plamki tylko na powierzchni piwa. [2.5]
    Zapach: Mdławy słodowy. [3]
    Smak: Lipa i tyle. Smak słodowo kukurydziany. Troszke nie raz zalatuje chmielem ale ogólnie to nie specjalny. Da się wypić ale specjalnej przyjemności to nie daje. [2.5]
    Wysycenie: Mierne. Ledwo co bąbli [2]
    Opakowanie: Etykieta ma nawet niezłą kompozycje. Ale przestarzały jest typ butelki. Poza tym nie podaja ekstraktu [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.825]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jaśniutka słomka [3.5]
      Piana: prawie jej nie było [2]
      Zapach: przyjemny, słodowy [4.5]
      Smak: dość dziwny - słaba goryczka, lekka kwaskowatość, ale nie drażniąca [3.5]
      Wysycenie: dolna normy [3.5]
      Opakowanie: ciekawa puszka [4]
      Uwagi: Po całkiem przyjemnych doświadczeniach z WIGRAMI sięgnąłem po KURKOWE. Nie powiem - lekko mnie rozczarowało, ale nie było niewypijalne. Nie mniej - oprócz drugiej puszki, która chłodzi się w lodówce już raczej nie kupie.

      Moja ocena: [3.725]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłociste, klarowne z pewnym marginesem [4.5]
        Piana: biała,drobna,zwarta, utrzymuję sie ok 2 cm warstwa, nie osadza się na szkle [3]
        Zapach: szyszkowo-chmielowy z penym dodatkiem, którego nie potrafi wyłapać, byćmoże jakiś zapach z jednego z procesów fermentacji [3.5]
        Smak: ostre w smaku,szczypie w język,dość płytkie, wyczuwalna lekka goryczkaale na pierwszy plan wybija się dziwny gorzkiposmak, który mi nie odpowiada [2]
        Wysycenie: za duże [3.5]
        Opakowanie: euro, czarny kapsel, etykieta przeciętna [3.5]
        Uwagi: jak na razie jedno z gorszych o ile nie najgorsze suwalskie piwo jakie do tej pory próbowałem,całego niestety nie dopiję,reszta idzie do zlewu

        Moja ocena: [2.9]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          jak na razie jedno z gorszych o ile nie najgorsze suwalskie piwo jakie do tej pory próbowałem,całego niestety nie dopiję,reszta idzie do zlewu

          Moja ocena: [2.9]
          Cieszę się,że nie tylko ja zauważyłem nędzę tego piwa.

          Comment

          • thrashcan
            Senior
            • 10-2005
            • 126

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, nieklarowne (to dość zaskakujące). [4]
            Piana: Biała, bardzo wysoka, drobnoziarnista, osadzająca się na szkle, po jakimś czasie opada, ale pozostaje obecna w postaci cienkiej warstwy na powierzchni piwa. [4.5]
            Zapach: Bardzo przyjemny zapach słodowo - owocowo - miodowy, jakby także trochę karmelowy, słodki, intensywny, zachęcający do konsumpcji, bardziej pasowałby mi do jakiegoś ciemnego piwa, a nie do jasnego. [4]
            Smak: Czuć smaczki słodowe, goryczka nie jest natrętna, ale wyraźnie zaakcentowana, niestety pozostawia lekko kwaskowaty posmak na języku. [3.5]
            Wysycenie: Całkiem przyzwoite, ale mogłoby być większe. [3.5]
            Opakowanie: Zielona konserwa, w sumie niezbyt wyróżniająca się spośród tłumu, ot taka typowa piwna pucha. [3]
            Uwagi: Miłe zaskoczenie. Spodziewałem się sikacza (zwłaszcza po przeczytaniu wcześniejszych opinii na jego temat), a piwo w sumie całkiem sympatyczne. Myślę, że jak trafię, to jeszcze powtórzę.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
              Smak: Lipa i tyle. Smak słodowo kukurydziany. Troszke nie raz zalatuje chmielem ale ogólnie to nie specjalny. Da się wypić ale specjalnej przyjemności to nie daje. [2.5]
              Wczoraj piłem (warka z ważnością do lipca 2006), tym razem posmak diacetylowy, jakby za wczas przerwali leżakowanie...

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Piotras
                Senior
                • 08-2003
                • 307

                #22
                Jest lekka goryczka(metaliczna-fakt),Ogólnie wodniste, bez smaku (co nieznaczy że jest nie dobre-po prostu nie jest) Szkoda czasu.
                Foto-żeby nie było że juz tylko zagranicznych fotki.(Przynajmniej juz wiem że czarne tło to nie najlepszy pomysł ...)
                Attached Files

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jaśniutkie, ale przy takim ekstrakcie to w sam raz. Klarowne. [4]
                  Piana: Średnia, dużo grubych bąbli. Dość szybko zanikła prawie do zera. [3.5]
                  Zapach: Słabiutki. Taki słodowy, może leciutko chmielowy. Wyczuwalna ta nuta charakterystyczna dla Browaru Północnego. [3]
                  Smak: Przeciętny, wodnisty. Słodowy, morze ciut chmielowy z delikatną goryczką na koniec. Posmak, o którym wszyscy piszą, a ja go również zawsze wyczuwałem w piwach z tego browaru pojawił się na szczęście pod koniec piwa. gdyby nie to dałbym 3,5. [3]
                  Wysycenie: Dobre. Ciut za słabe dopiero pod sam koniuszek. Bąbelki drobniutkie. [4]
                  Opakowanie: Dość tandetne, kolory blade. Kur byle jak namalowany (wystarczy porównać z Hasseroderem), no i te karabiny jak z godła jakiegoś państwa III Świata. Etykiety niestarannie naklejone, kapsel czarny. Na szczęście parametry są. [3.5]
                  Uwagi: Tanie, leciutkie, wręcz wodniste piwo. Chyba po raz pierwszy za bardzo tego posmaku Browarów Północnych nie czułem. Czasem można sobie kupić, zwłaszcza jak ma się ochotę na leciutkie piwo.

                  Moja ocena: [3.175]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                    Posmak, o którym wszyscy piszą, a ja go również zawsze wyczuwałem w piwach z tego browaru pojawił się na szczęście pod koniec piwa. gdyby nie to dałbym 3,5. [3]
                    Czyżby dłużej przefermentowali to piwo niż dotychczas Ostatnio diacetyl był nieznośny ale skoro tak piszesz to znów dam temu piwu szansę. Powiedz tylko, z której piwo warki pochodziło (data ważności).

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #25
                      Nie wiem czy to diacetyl. Chodzi o ten tzw. ścierowaty, stęchły posmak. W Północnym miał swój charakterystyczny smak i był "znakiem rozpoznawczym" piw od nich. Bardzo mnie to przeszkadzało. W tym piwie tak jak piszę też się pojawił. Jakoś tak pod koniec piwa zauważyłem go. Myślę, że był słaby, bo piwo strasznie wodniste to i posmak się rozwodnił. Raczej nie ma sensu już teraz ponownie testować, poczekaj jeszcze z rok, może wciąż będzie. Moje miało ważność do 2006.04.20, butelka.
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jak na ten ekstrakt to całkiem przyzwoity ciemno słomkowy. [4]
                        Piana: Szybko się wznosi ale również szybko opada. Dziurawa nie trzymająca się kupy [2.5]
                        Zapach: Wszystkie piwa z Suwałk mają swój specyficzny zapach. Ogólnie dominuje słodowa pełnia ale w oddali zdaje mi się czuć brzoskwinię oraz odrobinę wanilii. Poniekąd przypomina mi aromatem piwo otrzymane od Shlangbauma (Czerowny Pils). [4]
                        Smak: Świeży, słodowy gdzieniegdzie rześki. Nie da się ukryć że jest nieco wodniste w smaku. W sumie wszystko to składa się na dobre orzeźwienie. [3.5]
                        Wysycenie: Nieco za duże daje się we znaki. + są cały czas obecne bombelki. [4]
                        Opakowanie: Puszka. Całkiem fajna. Utrzymana w złoto zielonej tonacji. Na pierwszym planie obecny zaś wielki białoczarny napis Kurkowe a nad nim śmieszna złota kura. [4]
                        Uwagi: Przyznam że kosztował mnie trochę czasu namysł czy ponownie kupić to piwo gdy byłem na Kobielskiej. Zdecydowałem się jednak pamiętając moje ostetnie doświadczenia z tym piwem i nie żałuje. To zupełnie inne piwo niż to które piłem ok. rok temu.

                        Moja ocena: [3.65]
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo jasne, słomkowe, bez farfocli (zaznaczam to, bo wcześniej zawsze się trafiały). [4]
                          Piana: Słaba, zanikająca. Zaraz po przelaniu do kufla spora, ale dziurawiejąca. [3]
                          Zapach: Pierwsze zaskoczenie "in plus". Nie czułem, po raz pierwszy, tego charakterystycznego zapaszku piw z Suwałk.
                          Lekki słodowo - chmielowy. [4]
                          Smak: Zaskoczenie nr 2. Także pozytywne. Podobnie jak MarcinKa, nie wyczułem opisywanego wyżej poskamu. Tyle, że u mnie nie pojawił się wcale.
                          Lekkie piwo, z zaznaczonym smakiem słodu i słabym chmielem. Takie akurat do gaszenia pragnienia bez krzywienia gębą, i bez zadęcia w kierunku jakichś specjalnych degustacji. [4]
                          Wysycenie: Prawidłowe, choć z zewnątrz trochę nieładnie wygladają wielgachne bąble. Jednak na języku nie przeszkadzają. [4]
                          Opakowanie: Opakowanie takie sobie - nie zachwyca jakoś specjalnie. [2.5]
                          Uwagi: Być może to moje pozytywne zaskoczenie wynika z tego, że trafiło mi się świeże, "niezestarzone" piwo. Tyle co dostarczono je do sklepiku w Chorzowie.

                          Moja ocena: [3.825]
                          Last edited by adam16; 25-06-2006, 20:47.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • piowen
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 207

                            #28
                            Przywiezione dzisiaj z centralnej Polski i skonsumowane z apetytem. Przyznam, że ma rzeczywiście swój charakterystyczny smak i zapach. Doprawdy nie wiem, jak go określić... W smaku dominuje słodowość, ale również jakaś specyficzna, kukurydziana może? Potem lekka nutka chmielowa ledwo zarysowana. Nie powiedziałbym, że to piwo jest wodniste, raczej lekkie i orzeźwiające, bardzo przyjemnie się go piło i z chęcią sięgnę po niego jeszcze raz...
                            "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #29
                              Ile jeszcze lat trzeba będzie tłumaczyć, że Browar Północny w Suwałkach jest już zamknięty?

                              Comment

                              • piowen
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 207

                                #30
                                No tak... nie doczytałem o tym Północnym. W takim razie gdzie oceniać piwo, którego opakowanie informuje, że wyprodukowane zostało w Suwałkach? I skąd u Kipera taki charakterystyczny smak i zapach? Może im się coś w produkcji schrzaniło i wpadło w moje gusta?

                                Może ktoś inny spróbuje dorwać puchę z datą ważności 05.06.2008 i podzieli się wrażeniami?
                                Last edited by piowen; 05-04-2008, 09:14.
                                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎