Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Cork

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeżeli jednak uważacie, że te dwa piwa są jednym i tym samym to należałoby sobie zadać pytanie, czy Junak ciemny jest stoutem, lub też czy Cork stout stoutem de facto nie jest?

    mmm ale trudne pytania

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #62
      He, powinniśmy stworzyć nowy podgatunek piwa: PIS (o, matko!!! ), czyli Polish Irish Stout . Z drugiej strony, skoro już jest polska "whisky" (Dark Whisky ), to dlaczego nie...?

      A trochę poważniej - Cork to jeden z wielu przykładów dorabiania dętej, zupełnie niepotrzebnej nazwy do całkiem przyzwoitego piwa. Przypomina mi to historię z Ligą Morską i Kolonialną w międzywojniu...

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #63
        Oj, jeśli miałby powstać gatunek piwa PIS, to ja już wolę przyznać bez bicia, że Cork to Junak

        Myślę, że jeden PIS to i tak za dużo
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • gaspar
          Junior
          • 05-2012
          • 8

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Odpowiednio ciemny, poprawny. Na pewno nie jest herbaciany, jak pisał ktoś wyżej o dawnych warkach. [5]
          Piana: Ładna, kremowa, ale dość szybko opada w zasadzie do zera. [3]
          Zapach: Niezbyt intensywny. Pub nie jest najlepszym miejscem do wąchania, ale musiałem się mocno wytężyć by coś wyczuć. [2.5]
          Smak: Znakomicie. Kawa i słodycz. [4.5]
          Wysycenie: OK choć mam wrażenie, jakby się ponadnormatywnie szybko odgazowało. [3]
          Opakowanie: Wreszcie keg. Daję 3, bo to wspaniale, że jest lany, i fatalnie, że nie ma innych opakowań. [3]
          Uwagi: Dostępny na kranie od niecałych dwóch tygodni w Piwotece w Łodzi. 5/7 zł, do 17:00 5 zł za duże.

          Moja ocena: [3.525]
          http://kasperfiszer.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #65
            A czy to piwo jest górnej fermentacji czy nie? W plebiscycie browar.biz za rok 2007 jest w pierwszej 10 ciemnych ale pow. 13 blg. Dawno nie piłem, ale zawsze kojarzyłem go jako dolniaka.

            Comment

            • zawel85
              Member
              • 08-2013
              • 79

              #66
              Dolna. BŁ nie robią nic na górnej.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎