Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Ponieważ ostatnio pozbyłem się puszki Tyskacza, która zalegała mi w lodówce, to pozwolę sobie wrzucić swoje 0,03 PLN. Faktycznie piana jest bardzo dobra. Duża, puszysta i trwała. Lejąc na sposób czeski można spokojnie uformować ładnego grzybka. Podobnie rzecz ma się z nasyceniem, jest ono ewidentnie stylowe. Gdybym chciał ocenić te dwie cechy w ART'omacie do moja ocena oscylowałaby między 4,5 a 5,0.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie chce mi się wierzyć do końca w tę obezwładniającą goryczkę w Tyskim.


      A gdzie tam gorzkie. Słodkie jakieś takie.

      W Hauscie z Zielonce to jest gorzki Pils, tak jak powinien być.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        A gdzie tam gorzkie. Słodkie jakieś takie.
        Goryczki w Tyskim nie ma ani za grosz. No i bankowo nie jest ciężkie w odbiorze. Niesmaczne i nieodleżakowane i owszem
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • paulaner
          Junior
          • 07-2009
          • 15

          Co do usunięcia z rankingu:

          Oczywiście to już decyzja moderatora (czy kto tam jest za to odpowiedzialny) i będę musiał się z tym pogodzić. Jednak cały czas będę obstawiał przy mojej ocenie i przy jej punktacji i tego nie zmienię.

          Co do koloru:

          słowo Optymalny - faktycznie to moja gafa i błąd w użyciu danego słowa

          Co do piany:

          Takie było moje odczucie po tym jak dostałem kufel do ręki. Piwo pieniło się za mocno z czym mieli problemy nawet barmani. Plus otrzymało za to, że utrzymywała się długo. Ocena 3 z mojej strony to max co mogłem dać.

          Co do smaku:

          Już napisałem wcześniej. Nie odpowiadało mi, piwo było gorzkie.
          Ale trudno mi tutaj spierać się i bronić swoich racji przed użytkownikami "seniorami" tego portalu. Trudno, tym bardziej, że nawet pewne osoby tutaj twierdzą, że tyskie jest słodkie


          Co do wysycenia:

          Faktycznie słowo "dość duże, utrzymuje się długo" mogło kogoś zmylić i mógł ktoś pomyśleć, że jest tak jak powinno.


          Na zakończenie tej dyskusji - jestem nowym użytkownikiem portalu i dopiero zaczynam oceniać dane piwa. Błędy zawarte w tej ocenie Tyskiego mógłbym również usprawiedliwić późną porą dodania postu

          jednak nie zgodzę się z opinią, że ocena była w stylu takim jak zawsze są kasowane oceny, czyli "piwo tyskie jest super! [5]" albo "fuj, fuj, fuj, bo to tyskie [1]"
          Zawsze staram się dać w miarę rozsądne argumenty.
          Pozdrawiam
          Last edited by paulaner; 21-07-2009, 10:31.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9736

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
            Można by też spróbować wprowadzić mechanizm do rankingu który automatycznie ignorował by skrajne oceny.
            No. I najwyższych razem z najniższymi - pod mur .

            To pisałem ja, Pancernik, 175 cm wzrostu .

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              a mnie się przypomina nieodżałowana fiola1 i jej literackie recenzje. i co to komu szkodziło? może faktycznie artomat powinien działać jak sędziowie w skokach narciarskich - skrajne oceny skreślać. ale ja na przykład nie korzystam z tego schematu, co nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • wilko
                Senior
                • 07-2008
                • 226

                pod uwagę nie brać nie tyle skrajnych co nieuzasadnionych

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paulaner Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co do usunięcia z rankingu:

                  Oczywiście to już decyzja moderatora (czy kto tam jest za to odpowiedzialny) i będę musiał się z tym pogodzić. Jednak cały czas będę obstawiał przy mojej ocenie i przy jej punktacji i tego nie zmienię.
                  Jako że jesteś nowy proponuje ci przeczytac ten temat.
                  Może po jego lekturze zrozumiesz że opinia słowna nie jest adekwatna do oceny cyferkowej.
                  Miłej lektury, twoje zdrowie
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paulaner Wyświetlenie odpowiedzi
                    [B]Piwo pieniło się za mocno z czym mieli problemy nawet barmani.
                    To już wada barmana a nie piwa

                    Comment

                    • krasnal45
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 421

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wilko Wyświetlenie odpowiedzi
                      pod uwagę nie brać nie tyle skrajnych co nieuzasadnionych
                      A co właściwie rozumiesz przez "ocenę nieuzasadnioną" ?? Jeden delikwent za smak postawi 5 a inny 2 bo taka jest jego subiektywna ocena, więc czy którąś z nich można uznać za nieuzasadnioną???...... i kto ma niby o tym decydować??....Ty lubisz np. pilsnery a ja koźlaki, czy wobec tego któryś z nas jest dziwakiem???
                      Last edited by krasnal45; 21-07-2009, 16:30.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Wystarczy przeczytać uzasadnienie oceny, aby ustalić, czy jest ono, ekhm, uzasadnione. Kopyr wszystko ładnie wyłuszczył.

                        A kto powinien decydować? Najlepiej gremium obradujące raz na miesiąc w knajpie, na koszt browar.bizu rzecz jasna

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                          czy wobec tego któryś z nas jest dziwakiem???
                          Wszyscy jesteśmy dziwakami z zamiłowaniem do piwa
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • wilko
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 226

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A co właściwie rozumiesz przez "ocenę nieuzasadnioną" ??
                            ocenę liczbową której wysokość nijak nie współgra z opisem.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kopyr wszystko ładnie wyłuszczył.
                            i z tym się w zupełności zgadzam, tam odsyłam

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Wybrałem się dziś na Święto Karpia Milickiego tylko dlatego, że grał Dżem. Lali tylko Tyskie. Zakupiłem.

                              Powiem jedno. Tak podłego piwa nie piłem dawno. Ohydny posmak jeszcze czuje w paszczy. Czy to piwo jest aromatyzowane czymś? Czułem w smaku jakieś chemiczne coś, jakieś czarne porzeczki. fuj.

                              Idę do piwnicy po swoje aby przepłukać język.

                              Na imprezie były przyczepy z wystawą Tyskiego. Stare etykiety, butelki, makiety browaru. Wybijano monetę.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10739

                                a ja chyba ze 2 lata nie wziąłem tego do ust
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎