Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23809

    #91
    mwa napisał(a)
    Będziesz musiał się bardziej wysilić przy ocenianiu, bo Cię Art zgani.
    niestety wiele osób w ten sposób znika z forum no cóż jakieś ofiary trzeba ponosić.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #92
      Już rozmawiałem na GG z kol. Tomek23 i obiecuje poprawę.
      Co do Tego piwa uważam nadal za najlepsze i najbardziej dostępne w mojim regionie. Są również lepsze, ale napewno nie po tak przystępnych cenach.
      Również będę bronił tego piwka.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #93
        Jedno jest pewne Gronie Gromiu nie jest równe.
        To pite przy okazji giełdy w Tychach dało sie pić. To z Charzykowych i wcześniej rownież kuflowe w Sopocie...... szkoda słów.
        Już nawet leszek, za którym nie przepadam bardziej mi smakował.
        Porównać z GŻ nie mogę, gdyż cały czas je bojkotuję, a CO na wczasach było niedostępne.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • iommi
          Senior
          • 07-2003
          • 1522

          #94
          Największym problemem Gronia jest faktycznie to, że jedno drugiemu nierówne. Ale ogólnie - bardzo dobre piwo i to od lat. Fakt, że kolor może sie podobać się zwolennikom mocnych barw, a w smaku czasami trudno znaleźć tą goryczkę... Jeśli jednak chodzi o duże browary, to moim zdaniem nr 1 w Polsce. I jeszcze taką prośbę mam do panów z Kompanii - sprawdzajcie, jakim knajpkom dajecie logo, bo często sprzęt jest tak brudny, że i Tyskie smakuje jak siki...
          *****************************

          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

          *****************************

          Comment

          • morbid
            Junior
            • 07-2003
            • 5

            #95
            najlepsze z popularnych w sklepach piw polskich

            Moja ocena: [4.375]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------
            ...the devil is here...

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #96
              Oceniam to piwo zbiorczo: butelkowe i lane, bo piłem je tego samego dnia i miałem możliwość porównania. Zawsze wydawało mi się, że Tyskie w okolicach Tych jest świeże i smaczne - tak było jeszcze w zeszłym roku; pamiętam, że wolałem pić Tyskie Gronie u teściów pod Bielskiem niż we Wrocławiu. Niestety, muszę to zweryfikować: ostatnio pite w Szczyrku Gronie butelkowe było mdłe, przegazowane i bez wyrazu. To samo mogę powiedzieć o beczkowym: zupełny brak piany, brak jakiegokolwiek smaku, dużo gazu i w dodatku tak zimne, że ledwo dało się utrzymać naczynie w ręku. Jeśli w tym kierunku zmierza kompania Piwowarska, to życzę sukcesów ...

              Moja ocena: [2.175]

              Comment

              • robbert
                Junior
                • 10-2002
                • 1

                #97
                Gronie

                Tyskie jest ok. Tylko zalezy w jakim PUBie sie je pije,ale tak jest z kazdym piwem. Mi najbardziej Gronie smakuje w "rowerowych wiejskich knajpkach" gdzie wlasciel dba o kazdego.

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #98
                  Butelkowe i puszkowe rzeczywiście nie jest nadzwyczajne. Szybko się wygazowuje i pozostawia w ustach wyłącznie gorycz.
                  Natomiast lane to co innego. Świetne do obiadu, czy w letni gorący dzień!
                  A raz butelkowe niesamowicie mi smakowało, bo wcześniej przeszedłem 3 kilometry w pyle i duchocie pewnego letniego wieczora!
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • L0L0
                    Junior
                    • 12-2003
                    • 11

                    #99
                    Kolor przyjemny, acz ciut zxa jasny. Piana gruboziarnista utrzymala sie pare minut, ladna. Piękne bąbelki, długo się utrzymują. Zapach przyzwoity, charakterystyczny dla tyskiego, nawet nie taki zły, chociażna końcu degustacji mi się nie spodobał (ale już nie za bardzo czułem to nie wiem ^_^). Smak jak dla mnie za gorzki, zwłaszcza że to piwo jasne. Opakowanie mi się znudziło, ale nie jest z nim najgorzej, ma swój styl.

                    Reasumując piwo odróżniające się od innych, dobre do jednorazowego spożycia, no może 2 na raz. Nie polecam wiekszych dawek bo może być niedobrze ^_^.

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • L0L0
                      Junior
                      • 12-2003
                      • 11

                      Bardzo podobają mi się reklamy Tyskiego, a zwłaszcza muzyczka z tej ostatniej z Fiordem.

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        Moją opinię na temat Gronia, jak i Żubra i Lecha z KP, czytaj tutaj.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          Kolor bursztynowy, całkiem ładny. Piana niezła, ale szybko zmienia się w cienki dywanik na powierzchni piwa. Gaz w smaku neutralny, pracuje przez cały czas, w postaci sporych pęcherzyków. Zapach intensywny, chmielowy, klasyczny, przyjemny, choć nie ma w sobie nic indywidualnego. Smak również klasyczny, całkiem dobry, choć z pewnością nie wybitny. Dość specyficzna goryczka chmielowa. Opakowanie na pewno łatwo rozpoznawalne i ogólnie znane, czytelne, proste i estetyczne, nie ma w sobie nic z oryginalności i pomysłowości.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            "Lager Klasyczny -Tyskie Gronie.
                            Piwo o zdecydowanej pełni smakowej, wyraźnej nucie chmielowej i dość intensywnej goryczce; wyczuwalny aromat słodowo-karmelowy oraz delikatny owocowo-bananowy: barwa złota do bursztynowej."

                            Cytat za 'Świat Piwa' -najlepszy magazyn firmowy w polsce. nr6 (28) Grudzień 2003

                            Brak mi słów aby opisać tą głupotę
                            Last edited by abernacka; 06-05-2004, 06:49.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              Jeśli chodzi o piwa z wielkich koncernów to Tyskie Gronie możemy zaliczyć do tych z górnej pułki (choć nie ma porównania do mniejszych browarami np. Zamkowy - Brackie).

                              Kolor słomkowy może trochę za jasny. Piana ładna, gęsta, początkowo bardzo duża pod koniec znika. Nasycenie CO2 w sam raz. Zapach mało harmonijny natomiast smak średni ale jak na piwo z dużego browaru to jeden z lepszych. Opakowanie przeciętne ale łądne i tradycyjne.

                              Moja ocena: [3.55]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. "Zapach mało harmonijny", "smak średni" to trochę za mało.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • esperal
                                Junior
                                • 01-2005
                                • 10

                                Najlepsze piwo jakie znam!!!

                                Moja ocena: [5]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎