Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zirel
    Gość
    • 05-2004
    • 60

    Kupione w Realu w Lubinie za 2,29(butelka)
    Kolor lekko bursztynowy
    Piana bielusieńka,dosyć trwała-utworzył się całkiem spory "grzybek"
    Smak przyjemny z odrobiną goryczki,aczkolwiek zostawia rozwodniony posmak
    Co do reklamy:ciekawy i dobrze kolorystycznie skomponowany bilbord(plakat znaczy się )

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Kijek
      Member
      • 05-2004
      • 78

      Bardzo sympatyczne piwko za rozsądną cene




      http://republika.pl/bartowels_basia

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        Pisz proszę coś WIĘCEJ o swoich WRAŻENIACH związanych ze spożywaniem danego piwa.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          Kolor bardzo ładny złocisto - bursztynowy. Piana biała, utrzymuje się przez około 2 minuty następnie przez jakiś czas pozostaje zanikający dywanik. Nasycenie CO2 w sam raz. Zapach słodki z nutą aromatu owocowego - nie odpowiada mi. Smak lekko goryczkowy, wodnisty, wyczuwam również trochę słodkości - jak dla mnie za mało goryczki. Opakowanie nie łądne, źle dobrane kolory a postać nad napisem bardziej przypomina hiphopowca niż mnicha. Podsumowując jest to pwo średniej kalsy w rozsądnej cenie.

          Moja ocena: [2.925]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            [QUOTE]YouPeter napisał(a)
            ..Podsumowując jest to pwo średniej kalsy w rozsądnej cenie...

            A co to dla Ciebie jest "Średnia kalsa"?
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              Średnia kalsa, jak wiadomo, mieści się między kalsą niższą i kalsą wyższą.

              Comment

              • kriss
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 10-2002
                • 3

                z pewną nieśmiałością przystępowałem do tego Fratera bo reklama w tv trochę mnie nastawiła. No i dodatkowo wcześniejsze wystrzały Belgii (Palm, Gingers) to naprawdę niezłe rzeczy. Spodziewałem się czego naprawdę niezwykłego. Tymczasem - totalne rozczarowanie! Rodacy! To jest zwykły pils zabarwiony do smaku i koloru jakimś paskudztwem! Na pewno jest w tym karmel, stąd mdły posmak jaki zostawia Frater. Dobra piana i ciemniejszy niż pilsów kolor to za mało. Wyjątkowo ocenię opakowanie - uważam, że jest zwyczajnie brzydkie. Kolory, stylistyka - to wszystko jakieś nie takie. Browar Belgia wypuścił na rynek marketingową wydmuszkę, szkoda.

                Moja ocena: [2.65]

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  Kolor bursztynowy (4)
                  Piana drobnoziarnista, najpierw spora i sztywna, dosyc szybko opadla ale cienki dywanik zostal do konca (4)
                  Nasycenie takie sobie, nie za duzo babelkow, w tym gatunku piwa mogloby byc wiecej (3.5)
                  Zapach calkiem wyrazny, przyjemny, zdecydowanie slodowy, chmiel ledwo wyczuwalny (4)
                  Smak calkiem tresciwy, konkretny, czuc ze piwo nie jest przefermentowane, ale raczej plaski, jednowarstwowy, poza dominujacym slodem nic specjalnego nie wyczulem. Posmak nie za dlugi, oczywiscie tez slodowy. Przydaloby sie wiecej chmielu. Leszek ze Znina tez ma taki slodowy smak ale jest on swoisty, zlozony, z fajnymi nutkami, Frater jest duzo mniej ciekawy (3).
                  Opakowanie - etykietki niby przyjemne dla oka ale to jedna wielka sciema marketingowa (3)

                  Tyle oceny samego piwa, teraz troche osobistych wrazen. Widac ze piwo razem z cala otoczka jest robione pod publike. Palm sie nie sprzedal wiec zrobiono cos zamiast. Kolor troche poprawiony zeby podkreslic 'klasztorny' charakter, goryczke zupelnie wykastrowali bo badania marketingowe wskazuja ze spoleczenstwo jej nie lubi, no i ten 'smak prawdziwego pilsnera' na etykiecie. Ludzie, od kiedy pilsner ma taki smak. Pilsner z definicji ma duzo aromatycznego chmielu i zdecydowana goryczke! No ale spoleczenstwo znowu nie ma o tym pojecia ale slowo pilsner sie dobrze kojarzy wiec trzeba bylo go uzyc. Ale sciema

                  Moja ocena: [3.525]
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • kamil_mi
                    Junior
                    • 07-2004
                    • 12

                    Jestem z Kielc, więc frater jest w każdym spożywczaku. Jest to jedno z najlepszych piw, jakie kiedykolwiek piłem, a napewno najlepsze ze stajni Browaru Belgia. Smakuje tak jak powinien prawdziwy pilsener. Od jakiś 2 tygodni spozywam tylko to piwo i nie wiem kiedy mi sie znudzi. jedyną jego wadą jest mało piwny zapach.
                    Partia Przyjaciół Piwa Pszenicznego

                    Comment

                    • kamil_mi
                      Junior
                      • 07-2004
                      • 12

                      Piwo można kupić za 2,50 (butelka bezzwrotna). Piwo zakupiłem po tym jak dowiedziałem się, że jest z Browaru Belgia (ja jestem z Kielc). Od razu rzuca się w oczy ładne opakowanie, podobne trochę do Złotego Barzanta. Najmocniejszą zaletą piwa jest jego smak i kolor, są dokładnie takie jakie powinien posiadać idealny pilsener. Piana nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jedyną wadą piwa może być jego zapach, jest za mało czuc rosliny składowe, a to jest charakterystyczne dla pilsenerów.

                      Moja ocena: [4.35]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Partia Przyjaciół Piwa Pszenicznego

                      Comment

                      • Mistrzu
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 750

                        Smak tego piwa trochę oryginalny na tle innych jasnych, ale nie porywający, słodkawy, słabo goryczkowy, chlebowo -drożdżowy zostawiający jakiś bliżej nieokreślony posmak.
                        Kolor ciemnosłomkowy, klarowny, nasycenie CO2 w normie.
                        Piana wybitna, drobnobombelkowa, utrzymująca się długo, pozostawiająca wianuszek na szkle a wcześniej kożuch.
                        Zapach niewielki,ale wyczuwalny, słodowy. Nezbyt przyjemny gdyż pachnie jak młode piwo.
                        Etykieta estetyczna, z ciekawą kompozycją nawiązującą do motywów zakonnych. Szpecą ją mocno naciągane hasła reklamowe.
                        Szkoda, że piwo nie ma nic wspólnego ze smakiem piw zakonników ze Szczyrzyca jakie piłem dawno temu.

                        Piwo wygląda tak: FRATER

                        Moja ocena: [2.9]

                        Comment

                        • Mistrzu
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 750

                          Co oznacza słowo FRATER?

                          Bracia w Piwie co onacza słowo FRATER?

                          Comment

                          • sloniatko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1014

                            FRATER.... to słowo wzieło się chyba z łaciny ale co dokładnie oznacza to nie wiem. Wiem natomiast, że w okresie Rzeczpospolitej szlacheckiej ) tak czasami zwracano sie do zakonników. Byż moze znaczy to brat (zakonny).
                            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Frater to w łacinie po prostu brat, ale od dawna znaczenie domyślne to zakonnik.

                              Comment

                              • Piotras
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 307

                                FRATER

                                Frater jest według mnie piwem o bardzo mało zdecydowanym smaku,nie umywa sie do Urqella nawet odrobine ( a to moj osobisty mistrz nie tylko w klasie pilsnerów)pianka, babelki -bez rewelki, za to etykietke oceniam na 4.5 -jest ladnie skomponowana, kolorki pasują jest wiec ok.Z piw z mnichem na etykietce polecam słowackiego SMADNEGO MNICH, bije Fratera(niebezpieczne skojarzenie z frajerem-marketingowcy chyba nie wzieli tego pod uwagę)na głowe. ale...to kolejny przecietny pils, polecam stronę www.youngs.co.uk - portfolio prosto z londka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎