Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Grünengold Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowny, słomkowy. Odpowiedni do rodzaju piwa. [4]
    Piana: Obfita, wykipiało mi nawet trochę. Drobniutka, biała. Niestety średnio trwała i znika prawię do zera. [4]
    Zapach: Chmielowy, słaby. Wyczuwa się w zapachu taką dziwną nutę, nieprzyjemną. Czy to rodzaj chmielu czy co nie wiem. [3]
    Smak: Chmielowy. Wyraźnie czuć goryczkę. Niestety ogólnie smak jest wodnisty a w ustach posmak goryczkowy momentalnie ustępuje miejsca dziwnemu nieprzyjemnemu smakowi. [3]
    Wysycenie: Początkowo mocne, bardzo fajne. Niestety nie trzyma gazu. [3]
    Opakowanie: Parametry są. Etykiety staranne, ładne. Kapsel firmowy. Zielona butelka mnie nie przeszkadza, a w tym piwie nie było nawet jej czuć. Dlaczego więc tak nisko oceniam? Za germanizację. Co za paskudna nazwa. [3.5]
    Uwagi: Przeciętne dość wodniste piwo, jak nie ma nic lepszego to śmiało można wypić.
    Moim zdaniem niepotrzebnie na forum są dwa Grunengoldy. Raczej to była tylko mała korekta w pod nazwie niż zmiana piwa, nawet parametry są te same.

    Moja ocena: [3.175]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • lukex
      Senior
      • 12-2005
      • 262

      #17
      Zapewne niejeden już wie że jestem fanem lagerów typu cz/sk i co do smaku tego piwa z zielonej butelki - nie mam zastrzeżeń.Natomiast jeżeli chodzi o ciemną butelkę to już jest niewesoło-smak jest dużo gorszy ...tak jakby bardziej pilsowy ale też nie do końca ,taka jakaś pustka smakowa jest wyczuwalna ...po prostu ni w 5 ni w 10.Wypiłem tylko pół butelki reszta czeka na wylanie do zlewu.

      Comment

      • maciejos
        Junior
        • 12-2004
        • 29

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: klarowny, słomkowy, czyli standard [3.5]
        Piana: szybko znika, nie pozostawia nawet pełnej warstewki na powierzchni - słabo [2]
        Zapach: przyjemny, dobrze zbalansowany [4]
        Smak: jest to piwo lekkie i ma idealny poziom dobrze wyczuwalnej goryczki, acz nie intensywnej. Dzięki temu nawet niski poziom wyczucia słodu jest rekompensowany. [4]
        Wysycenie: niestety bez rewelacji, raczej niskie [3]
        Opakowanie: butelka zielona, smukła, o ok. 1 cm wyższa od standardowych. Etykiety głowy nie urywają. Czcionka marki ciekawa, stylizowana na starodawną. Ilustracja zabudowań z muru pruskiego wątpliwej urody. Asymetryczna krawatka jest pomysłem ciekawym, ale egzemplarz, który posiadam ma niedoklejone boki, co pogarsza znacznie wrażenia estetyczne. Kontretykieta ma mikroskopijną wilkość. [2.5]
        Uwagi: Zadziwiający termin przydatności do spoźycia - wyjdzie ok. 1 roku. Jak oni to robią? Piwo kupiłem w grudniu 2006, a data przydatności to 10.11.2007.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maciejos
          Uwagi: Zadziwiający termin przydatności do spoźycia - wyjdzie ok. 1 roku. Jak oni to robią? Piwo kupiłem w grudniu 2006, a data przydatności to 10.11.2007.
          po prostu w tym piwie nie ma co się zepsuć
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Garrota
            Member
            • 12-2006
            • 46

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny nic dobrego nie wróżący [3]
            Piana: po nalaniu ładna , dość gęsta ale znika całkiem ekspresowo - zostaje taki cieniuśki kożuszek [3]
            Zapach: pachie tanim piwem beczkowym z początku lat 90tych [3]
            Smak: pierwszy łyk w porządku ale wraz z podróżą do dna kufla coraz kwaśniejszy..aczkolwiek trochę goryczki ma [3]
            Wysycenie: całkiem znośne gaz nie bije po nosie... chyba największy atut piwa [4]
            Opakowanie: całkiem przyjemna dla oka, wszelkie info podane [4]
            Uwagi: można śmiało ominąć na półce sklepowej

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jasny, ale jednak trochę za jasny i taki bez nasycenia. Spłowiały [3]
              Piana: Piana biała i dość wysoka, ale opada szybko do nalotu i pozostaje w strzępach do dna. Oblepia słabo szkło. [3.5]
              Zapach: Słaby chmielowo-słodowy z domieszką skunksa z zielonej butli. Trochę za mocno wyczuwalny alkohol. [3]
              Smak: Piwo raczej z tych orzeźwiających. Wyczuwalna słodowość i chmielowa goryczka. Pozostawia dość przyjemny słodowy posmak. [3.5]
              Wysycenie: W zasadzie bez zarzutu. Jednak nie współpracuje z pianą. [4.5]
              Opakowanie: Opakowanie w zasadzie zwyczajne. Plus za dedykowany kapsel, minus za zieloną butelkę i brak podanego ekstraktu. [3.5]
              Uwagi: Piwo wypijalne, ale raczej mocno średnie

              Moja ocena: [3.35]
              MM961
              4:-)

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, jak na taką moc piwa może być. [4.5]
                Piana: Tworzy się ładna czapa przy nalewaniu. Niestety opada szybko. Pozostaje tylko kożuszek okrywający piwo (ulegający nieustannej redukcji) i trochę śladów na szkle. [3.5]
                Zapach: Chmielowy, z domieszką zielonej butelki, średnio przyjemny. [3]
                Smak: Początek wodnisty, z lekko wyczuwalną słodowością. Na języku pojawia się chmielowy aromat. Całość zakończona lekką goryczką. Nie jest to rewelacyjne piwo, ale dobrze się sprawdza (a być może powinienem napisać sprawdzało??) jako piwo grillowe czy ogniskowe, do degustowania niekoniecznie. [3.5]
                Wysycenie: Właściwie w sam raz, dla mnie najważniejsze że nie jest przesadnie mocne. Nie zmienia się w czasie. [5]
                Opakowanie: Etykieta trochę dziwna, wygląda jak zbiór przypadkowo dobranych elementów. Kapsel bez cudów, ale może być. Brak informacji o ekstrakcie, no i ta zielona butelka... [3.5]
                Uwagi: Niby zupełnie przeciętne piwo, ale mam do niego jakiś sentyment, może to od wielu przyjemnych posiedzeń jakim towarzyszyło... I jeśli KP po przejęciu Belgii przestanie je produkować, to nawet będę za nim nieco tęsknił

                Moja ocena: [3.45]
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • vercy
                  Junior
                  • 06-2007
                  • 2

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: nie przyglądałem sie [3]
                  Piana: piłem z butelek więc nie wiem [3]
                  Zapach: zapach jest niezbyt mocny ale wyraźnie było czuć już w chwilę po zdjeciu kapsla [3.5]
                  Smak: niezbyt słodkie z wyraźnie zaznaczona goryczą przyswajalne dla organizmu w duzych ilościach bez kaca... [4.5]
                  Wysycenie: nie znam sie [3]
                  Opakowanie: piękne butelki w typowym kształcie z czasów komuny tam gdzie kupowalismy (Celiny koło Bodzentyna) były zawsze okrutnie zakurzone co tylko dodawało klimatu [5]
                  Uwagi: piwo jest dość tanie i bardzo dobre, po prawdzie byłem zaskoczony tym że okoliczni "konsumenci" go nie kupowali tylko zadowalali się droższym i według mnie o wiele gorszym Wojakiem.

                  Moja ocena: [3.875]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Nie oceniamy piwa pitego prosto z butelki (lub z wielu butelek na raz )
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎