Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Dla Ciebie jest lepszy. Np.: dla mnie Warmiński jest niczym przy Zamkowym.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      Proszę oczywiście skupić się tylko na Zamkowym. O Warminskim można wyrazić swe zdanie w odpowiednim wątku
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • tom38
        Member
        • 11-2008
        • 70

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Proszę oczywiście skupić się tylko na Zamkowym. O Warminskim można wyrazić swe zdanie w odpowiednim wątku
        W rzeczy samej....się skupiam już chyba nad 3cią butelczyną.... iii....godny on mego polecenia jest
        FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Ciągle jest to dobry porter ale okrutnie zatracił charakter. Już nie czuć w ogóle smaku palonego jęczmienia/słodu. Szkoda.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Ciągle jest to dobry porter ale okrutnie zatracił charakter. Już nie czuć w ogóle smaku palonego jęczmienia/słodu. Szkoda.
            I w tym piwie widać różnice z warki na warkę. Ostatnio kupiłem dwie butelki i tak się złożyło, że miały inną datę przydatności. W jednej porter był świetny, wręcz wzorcowy, w drugiej ewidentnie niedojrzały i nieułożony.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
              Zapach: Mocny, słodki i złożony. Czuć palone słody, nutę toffi i suszonych śliwek, a w tle jest lekko alkoholowy. Ku zdziwieniu przez moment jest trochę owocowy, właściwie... ananasowy. [4.5]
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              I w tym piwie widać różnice z warki na warkę. Ostatnio kupiłem dwie butelki i tak się złożyło, że miały inną datę przydatności. W jednej porter był świetny, wręcz wzorcowy, w drugiej ewidentnie niedojrzały i nieułożony.
              Ja za każdym razem jak pije, czuje ten ananas w aromacie. Dla mnie jest to jeden z lepszych polskich porterów i zawsze jest prawie identyczny w smaku.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                Nowa szata Żywieckiego Portera
                Attached Files
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nowa szata Żywieckiego Portera
                  Moim zdaniem PORAŻKA!!!
                  Nie podoba mi się.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    Rzeczywiście padaka
                    Poprzedni wzór etykiety był moim zdaniem lepszy. Bardziej gustowny, elegancki.

                    Comment

                    • Myszon007
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 1208

                      Czerwona wstęga Żywca zupełnie nie pasuje do charakteru tego piwa... za to kapsel bardzo ładny.
                      ♪♫

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        Rzeczywiście to połączenie tradycji i nowoczesności nie za bardzo wyszło. Chyba właśnie dlatego, że nastąpiło jednocześnie. Z jednej strony powrót do starej, okrągłej grafiki i czcionki zapoczątkowanej jeszcze w XIX wieku w czasach austro-węgierskich (napis porter i korona, początkowo po niemiecku, potem znana głównie z polskich wersji), z drugiej strony nowoczesny napis Żywiec i krój etykiety niespotykany do tej pory. Za dużo zmian na raz, i nie za bardzo wiadomo, czy ma być nowocześnie, czy tradycyjnie.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Zgadzam się w zupełności z opinią powyżej. Chyba największym mankamentem nowej odsłony jest ten dziwaczny krój etykiety i to zarówno na zwykłym Żywcu jak i porterze. Wygląda jakby GŻ na papierze oszczędzała bo etykieta głowna rozmiarem niejedną kontrę przypomina.

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            Data waznosci 08.2011- idealne polaczenie wszystkiego co w porterze najlepsze
                            Data waznosci 01.2012- zbyt wytrawne, ciezko sie pije
                            Data waznosci 03.2012- cienkie jak Polsilver, moze jeszcze nie dojrzalo.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              Zaniedbalem ostatnio to piwo i dosc dawno go nie pilem.
                              Wynika to z jednego zasadniczego powodu, schodzi z polek zbyt szybko i ciagle sa dostepne tylko zbyt swieze a przez to niedojrzale warki.
                              Ale dzis w Boonton zauwazylem, ze butelki z nim sa dziwnie zakurzone.
                              Sprawdzilem daty i geba mi sie rozesmiala ze szczescia, pol roku, trzy i jeden miesiac po terminie.
                              Przy kasie zwrocilem kasjerce uwage, ze sa przeterminowane, chciala dac rabat ale mowie, ze powinienem za nie zaplacic wiecej a nie mniej, bo na pewno sa smaczniejsze.
                              To tym bardziej dziwne, ze warki z trzema roznymi datami staly na polce w jednym rzadku.
                              Attached Files
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: CZarny, pod światło rubinowy. [5]
                                Piana: Gęsta, kremowa, obfita, pięknie oblepia szkło. [4.5]
                                Zapach: KAwowy, karmelowy. Troszkę owocowy. [5]
                                Smak: Bardzo wytrawny. Wytrawność mocno palonej kawy. Gorzkawy, w tle nuty czekoladowe. BArdzo intensywny, mocny i treściwy smak. [5]
                                Wysycenie: Odpowiednie. Czyli małe. [4.5]
                                Opakowanie: Butelka ładna, ino te marketingowe dyrdymały. [4]
                                Uwagi: Do tego piwa potrzeba dojrzeć. Bo jakoś inaczej nie potrafię wytłumaczyć swojej zmiany oceny tego piwa. Najlepsze piwo produkowane przez polski koncern i czołówka polskich porterów.
                                Relacja cena/jakośc powala ( 2.70 za 0.33 w Auchan).

                                Moja ocena: [4.875]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎