Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #16
    Piwo ma bardzo ładny, miodowy kolor. Nagazowanie jest, moim zdaniem, średnie, ale takie mi odpowiada. Zaskoczył mnie smak, bo po piwie mocnym spodziewałem się alkoholowego posmaku, a tu ... nic! Piwo jest słodkie, owszem, jest mocne, ale podczas picia nie czuć w ogóle alkoholowego posmaku. Nie zachwyca natomiast piana - znika baardzo szybko. Nowa szata graficzna, nowa nazwa - może jest to nawet nowa receptura? Zaintrygowało mnie Zamkowe Mocne (i to wcale nie ze względu na reklamę z pewną panią ...;-)) i sięgnę po nie ponownie.

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty, trochę za jasny jak na piwo mocne. [3]
      Piana: Jasna, średnioziarnista, niestety znika po około 3-4 minutach. [2.5]
      Zapach: Słodowy, zdecydowanie lepszy od Jasnego Zamkowego. [3]
      Smak: Smak zaskoczył mnie na plus. Słodowy, po przełknięciu po chwili pojawia się lekka goryczka. [4]
      Wysycenie: Początkowo bardzo ruchliwe bąbelki, pod koniec trochę mniej jednak i tak zadowalające. [4]
      Opakowanie: Tak jak w przypadku Jasnego estetyczne, stonowane, bez fajerwerków. Ciemniejsze barwy sprawiają, że od razu wiadomo że chodzi o mocne piwo. [5]
      Uwagi: Chociaż za bardzo nie przepadam za mocnymi piwami to to naprawdę mi odpowiada. Polecam wszystkim.

      Moja ocena: [3.5]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • radek2
        Junior
        • 05-2005
        • 2

        #18
        piwko super!!!

        Comment

        • fat_fire
          Member
          • 09-2004
          • 80

          #19
          tak , bardzo dobre piwko ale wersja lżejsza jest lepsza

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radek2
            piwko super!!!
            No i tu też, tak dokładna ocena.
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty, wpadający w słomkowy. Troszkę ten kolor jest za blady. [4]
              Piana: Najpierw obfita i sztywna. Szybko pozostawia mały kozuszek. Troszke za mały by przekroczyć 4. [3.5]
              Zapach: Zapach słodowy. Ubogi choć nawet przyjemny. Lubie takie lekko mdlące aromaty. [3.5]
              Smak: Głęboki. Słodowy z wyraźną goryczką choć nie intensywną. Bardzo wywarzone. Niekiedy tylko pozostawia w ustach alkoholowy posmak. [4.5]
              Wysycenie: Niestety troszkę gazu brak. W ustach niewyczuwalny. W szklance widoczny ale przez jego niedostatek kozuszek piany nie jest rewelacyjny. [3.5]
              Opakowanie: Estetyczne. Zawiera wszelkie potrzebne piwoszowi dane. Jedynie kolorystyka troszkę taka jakas pokemonowa, mało poważna, brak jej klasy. Ale ujdzie. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.975]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnozłoty, pasujący do 14-tki [4.5]
                Piana: lepsza niż w Zamkowym Jasnym, najpierw całkiem niezła, sztywna, ale dosyć szybko opada [3]
                Zapach: konkretny, wyraźny, chmielowy z wyczuwalnym słodem, pod koniec picia jak się ogrzało - dochodzi nutka miodowa [4]
                Smak: dobra treściwa 14-tka, mocno słodowe, prawie słodkawe, goryczkowy posmak [4]
                Wysycenie: chyba za małe [3]
                Opakowanie: bączek 0.33 l, etykietki w ciemnej tonacji, proste i gustowne [4]
                Uwagi: Po dosyć bezbarwnym Zamkowym Jasnym bardzo pozytywne zaskoczenie.

                Moja ocena: [3.875]
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Tacchinardi
                  Gość
                  • 09-2005
                  • 8

                  #23
                  Według mojego gustu, to Zamkowe Mocne jest na jednym z czołowych miejsc jeśli chodzi o wstrętny smak. Oczywiście liderem jest Specjal (7,5%). Ja mówię Zamkowemu zdecydowane NIE!!!

                  Comment

                  • Bekiesz
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 140

                    #24
                    To nie jest takie złe piwo.Ma niezły smak i zapach,niebrzydkie opakowanie,dosyć przyjemną cenę(pucha-1.70zł.).Największe wady to piana i wysycenie,a właściwie ich brak.
                    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: klarowny, złoty, zbyt jasny jak na14 [4]
                      Piana: słabiutka i w dodatku bardzo szybko znika do zera [2.5]
                      Zapach: słodowy i tylko słodowy, mało wyrazisty [4]
                      Smak: słodowo-chmielowy, bardzo wywarzony, rzekłbym subtelny, goryczka delikatna ale długo utrzymująca się w ustach [4.5]
                      Wysycenie: troszeczkę za dużo [4]
                      Opakowanie: bardzo ładne, szczególnie konta przypadła mi do gustu [5]
                      Uwagi: piwo otrzymane od kol. maki.
                      przyjazne piwo, lecz nie wielkie, z chęcią po nie będę sięgał

                      Moja ocena: [4.1]
                      Poszukuję

                      Comment

                      • maniek_pl
                        Junior
                        • 01-2006
                        • 22

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ładny kolorek - miodowy! ja bym tu jeszcze troszke ciemnieszej barwy nadał. [4.5]
                        Piana: spoko piana! przy umiejętnym nalaniu piana wysoka i sztywna. Powoluku opada. Nie zostawia śladów na szkle. [4]
                        Zapach: zapach przyjemy, czegoś tu jednak brakuje (?) [4.5]
                        Smak: smak utrzymujący się na lekko ponad przeciętnym poziomie wszystkich polskich piw. Przyjemne w smaku, ale są smaczniejsze piwka. Doskonale tu czuć prawdziwą goryczkę. [4]
                        Wysycenie: niby bąbelki ostro pracują ... a tu na języku prawie gazu nie czuć. [3.5]
                        Opakowanie: ładne opakowanie, bardzo charakterystyczne [4]
                        Uwagi: Piwo dla prawdziwych mężczyzn )

                        Moja ocena: [4.175]
                        Piwo z rana jak śmietana

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #27
                          W ocenie dokonanej przez redakcję jest mowa o tym, że Namysłów utracił prawo do używania nazwy Rycerskie. Ktoś wie o tym coś więcej?? Bo mnie nic o tym nie wiadomo.

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przyjemny, ciemnozłoty. [4.5]
                            Piana: Średnia. Z początku drobnoziarnista i dość zbita, lecz po kilku chwilach staje się dziurawa i szybko opada niemal do zera. [3]
                            Zapach: Słodowy z lekkimi śladami alkoholu. Mało intensywny. [3]
                            Smak: Przyjemny, słodowy, lecz z czasem alkohol za mocno wysuwa się na pierwszy plan. Goryczka dość intensywna, lecz nie nachalna i nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku. [4]
                            Wysycenie: Bez zarzutu, jednak bąbelki mogłyby być nieco drobniejsze. [4]
                            Opakowanie: Bączek z ładną etykietą i firmowym kapslem. Podane najistotniejsze informacje. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.575]

                            Comment

                            • nek
                              Member
                              • 03-2006
                              • 43

                              #29
                              Przyjemny złocisty kolor,piwko dobrze nasycone i o idealnym smaku.polecam

                              Comment

                              • Scriptus
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 189

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny miodowy kolorek, taki lubię. Piwko klarowne, bez zastrzeżeń [5]
                                Piana: pianka średnia, ale utrzymuje się na czas wypicia piwka, nie zostawia śladów na szkle [4]
                                Zapach: Przyjemny chmielowo słodowy zapach, dużo lepszy, niż w zamkowym jasnym [4.5]
                                Smak: Niby wszystko, o trzeba, ale jakieś takie niewyraźne. Przez to wszystko przebija alkohol. [4]
                                Wysycenie: Wysycenie OK, nie szczypie, pracuje na piankę [4.5]
                                Opakowanie: Ładne opakowanie, kupiłem właśnie ze względu na opakowanie [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.3]
                                Nic lepszego od Brackiego :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎