Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysiek2006
    Member
    • 05-2006
    • 37

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: fajny kolorek ciemny [4.5]
    Piana: piana się utrzymuje jakiś czas zostawia fajne slady na szklance [4]
    Zapach: zapach jakoś nie przypadł mi do gustu [3.5]
    Smak: Smak naprawdę rewelacyjny [5]
    Wysycenie: Odpowiednie, długo się utrrzymuje [4.5]
    Opakowanie: Bardzo fajne opakowanie, kolorystycznie i graficznie miłe w wyglądzie [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.325]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Bardzo prosze konkretniej o smaku i zapachu!
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ładny miodowy; [5]
      Piana: miłe zaskoczenie; dość wysoka i gęsta; na długo zagościła w mojej szklance (nie wiem czy nie było spowodowane to na prawdę sporym wysyceniem które z pewnością zapracowało na ów fakt) [5]
      Zapach: całkiem przyjemny ale mało wyraźny; główne nuty to chmiel i słód ale można wywąchać również alkohol [4]
      Smak: bardzo przyjemny; głównie słodowy z ładnie stonowaną delikatną goryczką [4]
      Wysycenie: bardzo duże; w tym wypadku odpowiadało mi to bardzo; [5]
      Opakowanie: bardzo ładnie zaprojektowana puszka; humorystyczny obrazek z "rycerzami"; całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • smakosz_laki
        Junior
        • 07-2007
        • 19

        #33
        To było moje ulubione piwo na studiach

        Rzeczywiście można Zamkowemu Mocnemu dużo zarzucić. Istotnie, kwalifikuje się do "mózgotrzepów", ale jeśli już tak na to popatrzymy - z najwyższej półki! Kiedy zaczynałem poznawanie smaków piwnych na początku studiów, najpierw oddałem się Romperowi, potem były Volty Strongi. Gdzieś w międzyczasie zahaczyłem o piwa rozlewane dla dyskontów (goopio mi teraz), ale potem wreszcie znalazłem - ZAMKOWE MOCNE to był smak, który towarzyszył mi przez lata (dwa)! Pamiętam metamorfozę puszki - do dziś jest naprawdę ładna. Kryterium ceny nie pozostawało bez znaczenia 2 PLN za puszeczkę czyniło ZAMKOWE atrakcyjnym towarzyszem studenckich popijawek. Dzisiaj też sięgam po ZAMKOWE MOCNE, choć sam nie wiem czemu. W smaku faktycznie jak gdyby kiepskawe, piana szybko znika, kolorek popłuczyn. Warto jednak podkreślić - z tej puszki dobrze się pije, bo jest ładna po prostu (z butelki nie próbowałem), poza tym - "Rycerze to lubią"! Ogólna ocena ZAMKOWEGO MOCNEGO: 3,5 Pozdr P.S. To piwo wciąż widnieje na liście moich ulubionych, a co mi tam...

        Comment

        • Jarek191
          Member
          • 02-2006
          • 85

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor słomkowy [4]
          Piana: na początku była, a później się zmyła [3]
          Zapach: przyjemny piwny smak [4]
          Smak: dobry smak, rewelka jak na mocne piwo [4.5]
          Wysycenie: trochę za duzo bąbelków [3.5]
          Opakowanie: dobry wyglą [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.075]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Proszę bardziej się starać!
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny, sugeruje, że mamy doczynienia z czymś więcej niż kukurydzianym pilsem [4]
            Piana: znika bardzo szybko, wytrzymuje raptem 2,5 min, nawet jak na tzw. piwo mocne zbyt krótko [3.5]
            Zapach: wyczuwalny słód i kwaskowo-alkoholowo nutka z chmielowym akcentem [4]
            Smak: nutka słodowa przyjemna i długa, po niej nadchodzi goryczka, niestety mało szlachetna, na chwilę pojawia się charakterystyczna dla piw mocnym kwaskowość, nie jest jednak natrętna, alkohol wyczuwalny, całość nawet się komponuje [4]
            Wysycenie: dość delikatne w strukturze, i jak na piwo mocne zupełnie przyzwoite [4]
            Opakowanie: konserwa, graficznie ładna, rysunek "Rycerze to lubią" świadczy o podejściu do własnego produktu bez niepotrzebnego zadęcia, za co plus, podobnie jak za pełną informację co do zawartości ekstraktu (14,1) oraz alkoholu (7,0%) [4.5]
            Uwagi: solidne, mocne piwo ze średniej wielkości browaru, po wylaniu zwykłego Zamkowego do zlewu spodziewałem się raczej negatywnych wrażeń, a tu pozytywne rozczarowanie, gdyby jeszcze goryczkę zamienić na szlachetniejszą, ech… wcale się nie dziwię, że zajęło 1m w tegorocznym Otwartym Konkursie Piw

            Moja ocena: [3.975]
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Artiee
              Junior
              • 03-2006
              • 8

              #36
              piwko extra Złoto które zdobyło nie jest przypadkiem Koncerny niech się chowają

              Comment

              • rotmistrz
                Senior
                • 06-2005
                • 469

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasny bursztyn, klarowny [3.5]
                Piana: biała drobnoziarnista , pozostawiała ślad na szkle, kożuszek niski poszarpany [3]
                Zapach: nuty słodowo-alkoholowe, [3.5]
                Smak: kwaskowe z nutą goryczy, wyczuwalny posmak alkoholu [3]
                Wysycenie: poprwane, intensywność odrywania sie bąbelków gazu prawie taka sama przez okers całej konsumpcji [3]
                Opakowanie: cerwono-czarna klorystyka puszki, biało złote npisy informacje o piwie pełne [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.225]

                Comment

                • nonienine
                  Junior
                  • 09-2008
                  • 8

                  #38
                  Moja pierwsza wypowiedź na forum browar.biz

                  Co do zamkowego, piszę bo raz go kupiłem w puszce, wypiłem, a potem srałem dalej niż widziałem, więc mam złe skojarzenia. Absolutnie mi nie smakowało. Może jakieś trefne było w składzie... choć nie było zmętniałe, ani skwaśniałe.

                  pozdrawiam

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jako, że to piwo mocne spodziewałem się trochę ciemniejszej barwy, ta jest taka średnia. [3.5]
                    Piana: Piana średnia, ale coś tam zostaje w trakcie picia. [3.5]
                    Zapach: Słodkawy-słodowy mi średnio pasuje, niezbyt intensywny. [3.5]
                    Smak: W smaku bardzo fajne dominujące nutki słodowe całkiem przyjemne, nie ma tej charakterystycznej dla piw mocnych nachalnej słodyczy i posmaku alkoholu. Po kilku łykach pojawia się nawet goryczka. [4]
                    Wysycenie: Praktycznie idealne. [4.5]
                    Opakowanie: Opakowanie to puszka w stylu rycerskim, jakoś ujdzie w tłoku, plus za wszystkie informacje. [3.5]
                    Uwagi: Zaskoczyło mnie to piwo dosyć pozytywnie w kategorii mocnych jedno z lepszych.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, odpowiedni. [4.5]
                      Piana: Niestety mogła by być trwalsza, plus za to, że przy opadaniu oblepia szkło. [3]
                      Zapach: Mi się od razu skojarzył z Okocimiem Mocnym, według mnie jest prawie identyczny, więc zdecydowany zapach słodu. [3.5]
                      Smak: Tak jak w zapachu, zdecydowanie przeważa słód, alkohol zamaskowany gdzieś w tle, jak na mocne, to bardzo smaczne. [4]
                      Wysycenie: Rzekłbym że idealne, piwo pieni się podczas każdego łyka, nie wygazowuje się. [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo estetycznie wykonana puszka, kolorystycznie skojarzyło mi się z Dębowym Mocnym, wszystkie informacje oprócz ekstraktu podane. [4]
                      Uwagi: Zakupione w krakowskim ŚWIECIE PIWA, za cenę 2,40 zł. Niestety puszkowe, bo butelkowych tam nie posiadają. Muszę przyznać, że jak na mocne piwo, to warte polecenia.

                      Moja ocena: [3.775]
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Niczego sobie, złocisty, dla 14 bardzo odpowiedni. [5]
                        Piana: Rośnie leniwie i znika i to w brzydki sposób. Szybko zostaje tylko otoczka. [3]
                        Zapach: Słodko - słodowy. Nawet dość przyjemny, w miarę intensywny. [4]
                        Smak: Piwo niestety w przeciwieństwie do zapachu już nie jest takie wyraziste. Smak dość płytki, nie ma się w co "wgryźć". Trochę chmielu, trochę słodu. Spodziewałem się czegoś lepszego. Alkohol trochę wyczuwalny, ale ujdzie. Trochę brak mu charakteru. [3.5]
                        Wysycenie: Na dobrym poziomie, ale momentami zbyt nachalne. Lekko "oranżadowe". [4]
                        Opakowanie: Estetyczne, ciekawy krój butelki. Niestety brak ekstraktu. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dla czternastki bardzo ładny. [4]
                          Piana: Kiepściutko. Bardzo skąpa na początku, potem szybko prawie znika. Ale minimalnie jest do końca. [2.5]
                          Zapach: Przyjemny słodowo-chmielowy. Nutka chmielowa dość skąpa. [3.5]
                          Smak: Dominuje smak słodowy, lekka słodycz typowa dla piw mocnych, na szczęście posmak alkoholu jest ukryty, czuć go w głowie nie w smaku, goryczka jest dość znikoma, [4]
                          Wysycenie: Jest do końca, nie jest też za wysokie, nie psuje smaku. [4]
                          Opakowanie: Kupione w puszce. Niestety w obowiązkowej dla piw mocnych kolorystyce czarno-złotej. Brak informacji o ekstrakcie, za to pełny skład. Obowi ązkowy slogan jest " Szlachetna moc piwa". [2.5]
                          Uwagi: W kategorii jasnych piw mocnych piwo dobre. Lepsze od koncernówek. A tak swoją drogą, czy kolorystyka puszek piw mocnych jest ustalona przez jakąś ustawę?

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, trochę za jasny przy tej mocy. [4]
                            Piana: Średniowysoka, początkowo drobna. Szybko opada do cienkiej powłoki i nieco grubszego pierścienia. Później pierścień, ale nie zostaje do końca. [3.5]
                            Zapach: Słodowy, początkowo z lekko nieprzyjemnym tłem. Średniointensywny. Po ogrzaniu staje się słodszy, mocno słodowy z lekko alkoholowymi wtrąceniami. [4]
                            Smak: Początek słodowy, ale nie słodki. Później dociera całkiem mocna i przyjemna goryczka i dość długo zostaje jej posmak. Dobre mocne piwo. [4]
                            Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Zwrotna butelka z wytłoczonym logo browaru. Etykieta w czarnych barwach, kapsel dedykowany. Całkiem ładne, ale nie ma podanego ekstraktu. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.975]
                            Attached Files
                            Last edited by Kwadri; 29-07-2011, 21:27.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnozłoty [5]
                              Piana: po nalaniu z góry wysoka, sztywna i dosyć trwała [4]
                              Zapach: chmielowy i słodowy, po ogrzaniu też lekko owocowy, raczej słaby [3]
                              Smak: słodowy i słodkawy, prawie bez goryczki, całkiem treściwy, typowo pstrągowy, nie ma nic nieprzyjemnego ale też niczym nie zachwyca [3]
                              Wysycenie: bardzo niskie [4]
                              Opakowanie: etykietka z pomysłem, dedykowany kapsel, minus za niepodany ekstrakt [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.3]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #45
                                Piwo dość słodkie, ciężkawe, wyraźny alkohol... toż to piwo "prawdziwego Polaka"....

                                Piana nie chce się wzbudzić... szybko znika...
                                Słód "owocowy" i dziwna gorzkawość nie pozwalają na pozytywną ocenę...

                                ...bilet w jedną stronę...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎