Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Zodiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski Wyświetlenie odpowiedzi
    Toć napisałem, że to było jakieś trzy lata temu. Może być nawet dawniej.
    Wiem, wiem. Napisałem, by nikt nie miał złudnych nadziei.

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #17
      Bardzo fajne piwo. Mocno słodowe, ze świeżą goryczką i charakterystycznym posmakiem. Polecam.
      Etykieta a'la Wojak http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=36997.

      PS. Dziwi mnie umieszcznie informacji o stosowanej normie, która w dodatku jest nieaktualna.

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #18
        Piłem wczoraj z butelki. Żadna rewelacja, przeciętna piana, w smaku czuć było trochę alkohol, bardzo przeciętne piwo.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23809

          #19
          dyskusja o PN z 1995 r. została wydzielona do nowego wątku:

          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty, ładny [4.5]
            Piana: Gęsta po nalaniu, schodzi do całopowierzchniowej pierzynki,z czasem zanika, mało brudzi szkło [3.5]
            Zapach: Nie zbyt przyjemny. Kiszona kapusta? W tle resztki aromatu chmielowego... [2]
            Smak: Goryczkowe, nieco wydniste, lekko stęchły posmak. Mimo to do wypicia, gasi pragnienie. [3]
            Wysycenie: Odpowiednie, trwałe, nic dodać nic ująć... [5]
            Opakowanie: Nie zachęca do zakupu. Za duży napis, amatorska grafika... Butelka już nie Euro - taka "nowoczesna" bezzwrotna. Nie ma nic o ekstrakcie. [2]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.825]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9736

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pasuje do woltażu, o pół tonu ciemniejszy od standardu, bursztynowozłoty. [4]
              Piana: Dość krótkotrwała, choć wyglądała OK. Po kilku minutach zostaje jedynie nędzna obwódka. [3]
              Zapach: Niezbyt konkretna goryczka chmielowa. Po ogrzaniu pojawia się słód. [3]
              Smak: Dość przyjemne, lekko chmielowe w smaku. Choć szaleństwo to-to nie jest. [3]
              Wysycenie: Jej, duże, nawet nie wiem, czy nie troszku za bardzo . [4]
              Opakowanie: Jasnożółte, z akcentami czerwonymi i czarnymi. Czytelne, nieprzekąpinowane. Minus za kapsla "afroamerykańca golasa" i brak info o ekstrakcie. [3.5]
              Uwagi: Kupiłem dla odmiany, dla przypomnienia i z ciekawości.
              Na kolana nie rzuca, ale też i nie od-rzuca .

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • kenubi
                Member
                • 07-2008
                • 87

                #22
                O ile nie pomyliłem to chyba to jest to samo piwo.
                Juz od początku kojarzyło mi się z jakims innym piwem i w połowie zrozumiałem z jakim - z Janowem! (Lubelskim) ale niestety w smaku przypominające te najgorsze warki Janowa. Może nie tak bardzo złe ale do smacznego mu brakowało.
                Ostre nuty alkoholowe i chyba tego, no, aldehydu czy jak tam - mnie przypomina rozpuszczalnik w smaku. Spróbowałem i chyba raczej więcej nie będę - a może taka złą warkę trafiłem (jak z tym Janowem ostatnio)?
                Attached Files

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dosyć jasny. [3.5]
                  Piana: Po nalaniu niezbyt duża, ale trochę się jej utrzymuje. [3.5]
                  Zapach: Zapach jest jakby słodowy pewnymi chmielowymi akcentami. [4]
                  Smak: Smak to dominacja goryczki (całkiem sporej) i chmielu, w tle gdzieś słodowe nuty. Ogólnie pozytywne wrażenia smakowe. [4]
                  Wysycenie: Praktycznie idealne. [4.5]
                  Opakowanie: Jak dla mnie dość słabe, nie ma w nim żadnego pomysłu. [3]
                  Uwagi: Oceniając ogólnie nie jest to złe piwo ale też nie jest szczególnie rewelacyjne. Na pewno warto spróbować a jak będę mógł to powtórzę.

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pełnia złota, tak ma być w dwunastce. [5]
                    Piana: Po nalaniu drobna ale o średniej obfitości. Szybciutko redukuje się do kołderki, dobrze że nie zanika całkowicie. [3.5]
                    Zapach: Łagodny, przyjemnie chmielowo-słodowy. Później wyczuwalne lekkie acetonowe akcenty. [4]
                    Smak: Pierwszy łyk to przyjemna goryczka, która na szczęście obecna jest i później. Piwo idealne jako piwo stołowe. Nie ma tu jakiejś głębi i smaczków tylko sama solidność. [4]
                    Wysycenie: Tutaj wolałbym trochę silniejsze nasycenie. [4.5]
                    Opakowanie: Opakowanie przypomina mi stylistykę początku lat 90-tych. Generalnie nic ciekawego ale też bez jakiejś żenady. Minus za brak infa o ekstakcie. [3.5]
                    Uwagi: Spotkałem i zakupiłem to piwo po raz pierwszy w Warszawie dzięki Rodzince-bis. Partia 5.V.10

                    Moja ocena: [4]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2300

                      #25
                      Opakowanie: Opakowanie przypomina mi stylistykę początku lat 90-tych. Generalnie nic ciekawego ale też bez jakiejś żenady. Minus za brak infa o ekstakcie. [3.5]
                      A doszukałeś się daty ważności, bo ja jakoś nie mogłem

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                        A doszukałeś się daty ważności, bo ja jakoś nie mogłem
                        Na kontrze jest zarówno miejsce na nadrukowanie daty (było puste) jak i klasyczny 'kalendarzyk' na obrzeżach, tutaj nacięcia były bardzo wyraźne.
                        Last edited by docent; 20-11-2009, 12:47.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2300

                          #27
                          Ok- mi się trafił egzemplarz bez nacięć.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13951

                            #28
                            Zdarzają się takie egzemplarze. A z kolei na Lwie Pilsie nie ma ani ekstraktu ani alkoholu

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4592

                              #29
                              Na piwach z Browaru Kłodawa data jest umieszczana na 2 sposoby. Stemplowana na kontrze, a jak nie ma stempelka, wtedy jest nacinana na kalendarium wokół kontry.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                #30
                                Datę ważności masz na wycięciach na bokach kontry.
                                Okienko ważności jest rzeczywiście puste... raz się trafia na "datowarkę" a raz na nacinarkę...
                                Last edited by Javox; 16-12-2009, 10:24.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎