Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chris
    Senior
    • 05-2004
    • 812

    #16
    Kolor praktycznie czarny...z lekkim prześwitem.Nasycenie w normie jak dla tego rodzaju.Smak słodowo-kawowo-deliktanie alkoholowy.Piana nie najgorsza,ale niezbyt trwała.Zapach słodowo-alkoholowy.Opakowanie bardzo estetyczne,butelka ładna...tyle że maładrukowany kapsel i etykieta ok.Polecam

    Moja ocena: [4.3]
    chickkiller :)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Etykieta na porządnym papierze, ładne wzornictwo, firmowy kapselek i świetny kształt butelki. Mocna piątka!
      Kolor ciut jaśniejszy niż klasyczne portery 22 Blg. Ładny.
      Piana wysoka, drobnoziarnista, gęsta. Opada nie za szybko i pozostawia cienką kołderkę z dziurami oraz ładne ślady na sciankach.
      Zapach wyczuwalny pół metra nad kuflem Klasycznie porterowy, owocowawy.
      Nasycenie dobre.
      Bałem się o smak, bo niedawno miałem okazję pić odrobinę (ok. 100 ml) tego portera w wersji beczkowej, tyle że ciepłego i bez gazu, wtedy wydawał sie kwaśny. Nie było się jednak czego bać, bo jest to świetne piwo! Smak równie złożony co w silniejszych porterach, a jednak piwo nie jest tak ciężkie, łatwiej wchodzi. Nutki owocowe, orzechowe i karmelowe. Zdecydowanie do powtórzenia i to wielokrotnie!

      Moja ocena: [4.9]
      Last edited by Twilight_Alehouse; 22-12-2004, 19:43.

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #18
        No proszę! Ja też próbowałem tego beczkowego i był wyraźnie kwaskowy i dosyć pusty w smaku. Czyżby butelkowy był znacznie lepszy? Niebawem się przekonam Swoją drogą to niezwykłe, żeby beczkowe smakowało gorzej od butelkowego.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Wiesz przecież dobrze, że ta beczka sporo przeszła

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #20
            Pite dzięki uprzejmości p. Marka z Łodzkiego kręgu Bractwa Piwnego.
            Tak jak pisałem wyżej, mam okazję zweryfikować swoje (negatywne) wrażenia z degustacji beczkowego Portera Staropolskiego. Ta degustacja szczęśliwie rozwiała moje obawy o jakość tego trunku, ale po kolei.
            Opakowanie – REWELACJA. Butelka 0,33 o ciekawym, niespotykanym kształcie. Do tego estetyczne, starannie nalepione etykiety, w kolorystyce odpowiedniej do zawartości. Firmowy kapselek. To najładniejsze, obok Koźlanka z Ambera, opakowanie polskiego piwa. A mamy więcej piw zasługujących na taką oprawę. (5)
            Kolor tylko minimalnie jaśniejszy od średniej dla stylu, pod światło piękna ciemna czerwień. Idealna klarowność. (5)
            Piana ładnie się buduje, jest gęsta. Opada ze średnią szybkością, utrzymując dywanik przez długi czas (4,5). Nagazowanie jak należy, utrzymuje się długo (4,5)
            Zapach bardzo intensywny: karmelowo-orzechowo-kawowy, świetnie pasuje do takiego trunku.
            Smak dobrego portera: pełny, słodowo-karmelowy. Wyraźne nuty prażono-palone. Słodycz i kwasowość. Słowem pełne bogactwo. W miarę picia ta kwaskowość staje się coraz wyraźniejsza – nawiązanie do angielskich protoplastów gatunku z XVIII w. Nieco za lekki jak na bałtycki porter. (4,5)
            Jednym słowem – świetny debiut Browaru Staropolskiego w kategorii portera. Wielkie brawa za opakowanie.

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • Borysko
              Senior
              • 02-2004
              • 1144

              #21
              Tak wyglądał mój egzemplarz po jakiś 10 minutach w pokalu
              Attached Files

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Borysko napisał(a)
                ...Tak jak pisałem wyżej, mam okazję zweryfikować swoje (negatywne) wrażenia z degustacji beczkowego Portera Staropolskiego...
                Czyli piłeś tego portera z beczki? Dzwoniem na początku grudnia do Zduńskiej Woli, do browaru. I tam mnie poinformowano, że nie pakują tego piwa do beczek
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #23
                  Borysko pił na specjalnej degustacji ze specjalnej okazji Pewnie niestety tylko jednorazowo napełnili beczkę.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Borysko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1144

                    #24
                    Zythum ma rację. Piliśmy z Twilight_Alehouse Staropolskiego Portera z beczki na ceremonii wręczenia nagrody Złoty Chmiel dla Roberta Makłowicza. Browar Staropolski był jednym ze sponsorów tego przedsięwzięcia, a piwo było na pewno beczkowe.
                    Szkoda Zythumie, że nie dotarłeś.

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #25
                      Żebyś wiedział jak ja żałuję, szczególnie, że na razie nie słychać aby porter Staropolski miał dotrzeć do Warszawy.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Cóż, w Łodzi portera też sie nie spodziewam, chyba że w Peronie 6... Chyba wprowadzę w końcu w życie swój zamiar i przejadę się do Zduńskiej Woli po "skromny" zapasik. W końcu daleko nie mam.

                        Comment

                        • kudlatymisiek
                          Junior
                          • 09-2004
                          • 3

                          #27
                          Na razie porter dostępny jest w Leclercach we Wrocławiu i w Łodzi oraz przez hurtownie łodzkie, w Inowrocławiu w Romesie oraz oczywiście w Zdunskiej

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Istotnie, jest w łódzkim Leclerku. Dzisiaj nabyłem mały zapasik. Było też Złote, niestety w konserwach.

                            Comment

                            • kudlatymisiek
                              Junior
                              • 09-2004
                              • 3

                              #29
                              Porter dostepny jest też w sklepach łódzkiej sieci handlowej samscan ul.11-listopada 36, armii krajowej 42, liściasta 46, żubardzka 3, kusocińskiego 124 Krawiecka 3.

                              Comment

                              • bury_wilk
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 2655

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, dopiero pod światło przebłyskuje rubinowo. Śliczny. [5]
                                Piana: Zaskakująca, wysoka, wprawdzie trochę nierówna, ale bardzo trwała, ciemno beżowa. [4.5]
                                Zapach: Słodowo karmelowy, palony, lekko słodkawy, mógłby być jednak intensywniejszy. [4]
                                Smak: "Kawa" dobrze wyczuwalna, ale nie za wytrawna. Goryczka średnia, lekka nuta kwaskowo -owocowa. Ciekawie dobrane proporcje, choć całość wydaje się ciut za lekka. [4.5]
                                Wysycenie: Jak na portera całkeim dużo gazu, może nawet minimalnie za dużo. [3.5]
                                Opakowanie: Etykietka prosta, ale gustowna i pasująca do portera. Piłem partię 2, więc etykietka była żółta(mom zdaniem ładniejsza), a nie biała. Plus, za firmowy kapsel. [5]
                                Uwagi: Ogólnie bardzo smaczne piwo, aczkolwiek brak mu jeszcze czegoś, co trudno wysłowić.

                                Moja ocena: [4.325]
                                Lubię kiedy się zieleni
                                Lubię jak się piwo pieni...

                                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎