Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piowen
    Senior
    • 09-2007
    • 207

    Z drugiej strony dziwię się jeśli podczas degustacji jakiegoś piwa wyraźnie czuję diacetyl czy DMS, a inni forumowicze tego nie czują
    A to dlatego, ponieważ wielu z początkujących piwoszy po prostu nie wie, co to jest, skoro nigdy nie miało z diacetylem styczności. Takie posty jak kolegi Kopyra otwierają nam dopiero oczy na to, co się tak naprawdę w piwie znajduje i mobilizują do zgłębiania wiedzy. Ja sam nie uważam się za jakiegoś znawcę, ale czerpię wiadomości z tego forum i powoli doszukuję się smaków i zapachów dotychczas mi nieznanych i staram się je zdefiniować. Są to moje subiektywne odczucia i niekoniecznie mogą pokrywać się z innymi. Warki "Żywego", które regularnie kupuję, też nie są takie same, czasem czuć zbyt dużo alkoholu zarówno w smaku, jak i zapachu. Dlatego uważam, że powinno się przy ocenach zawsze podawać datę ważności, aby wiedzieć, z której partii pochodzi piwo.

    Tłumaczę to zaćmą wywołaną wrażliwością na "małe i piękne", ale nie o tym teraz..
    Ja tam nie wiem, który browar jest duży a który mały, ale wiem co mi smakuje...
    Ostatnio przyszedł do mnie szwagier i przyniósł ulubionego przez siebie "Żywca". Ja miałem dwa jasne: Strzelca i Zlatopramena. I co? Stwierdził, że rzeczywiście najpodlejszy był "Żywiec", ale jak go znam, to i tak do niego wróci, bo jest najbardziej dostępny
    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

    Comment

    • zolwixx
      Member
      • 03-2008
      • 42

      odrzuceniem oceny sie nie przejmuje, a co do"legendarnosci" juz wyjasniam:

      legendarny kolor piwny: zloty. nie jasny. nieciemny. ma przypominac oswietlony bursztyn.
      legendarny zapach: zapach piwa. nie potrafie powiedziec co dokladnie mam namysli.
      nie wyczuwam spirytusu, ani "owocowych nutek", czy innych udziwniaczy.
      legendarny smak: gorzki. chamsko prosty, zwykly smak piwa. nie jakas slodka
      warka strong, nie jakies lechowe pomyje, nie udziwniony zywiec.

      po prostu Żywego trzeba sie napic

      Comment

      • sergioP
        • 09-2005
        • 1261

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zolwixx Wyświetlenie odpowiedzi
        odrzuceniem oceny sie nie przejmuje, a co do"legendarnosci" juz wyjasniam:

        legendarny kolor piwny: zloty. nie jasny. nieciemny. ma przypominac oswietlony bursztyn.
        legendarny zapach: zapach piwa. nie potrafie powiedziec co dokladnie mam namysli.
        nie wyczuwam spirytusu, ani "owocowych nutek", czy innych udziwniaczy.
        legendarny smak: gorzki. chamsko prosty, zwykly smak piwa. nie jakas slodka
        warka strong, nie jakies lechowe pomyje, nie udziwniony zywiec.

        po prostu Żywego trzeba sie napic
        ...to wiele wyjaśnia
        - Wiesz Luciu, co ci powiem?
        - ???
        - ...napiłbym się piwa.

        ------------------------------------------
        Dzień dobry panu.
        Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

        Comment

        • zolwixx
          Member
          • 03-2008
          • 42

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: bardzo przyjemny, piwny. Nie do końca potrafię go określić, ale tak pachnie czasami w browarze.
          nie tylko ja tak mam

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zolwixx Wyświetlenie odpowiedzi
            nie tylko ja tak mam
            Z zapachem zawsze mam problem, czasami w ogóle tej rubryki nie wypełniam.
            No, ale smak opisałem dużo bardziej dokładnie.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • zolwixx
              Member
              • 03-2008
              • 42

              ojejku no przeciez sie nie czepiam jakos,
              chopaky (panowie), napijcie sie lepiej piwa.
              zdrowie

              (Litewski Svyturys jest niesamowity!)

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Błyszczące niejasne złoto, a nawet jasny bursztyn. [3.5]
                Piana: Biała, niezbyt duża, niezbyt trwała, gęsta, osadza się na ściankach szklanki [3]
                Zapach: Nie jest zbyt wyraźny. Dominuje zapach słodowo-karmelowy. Chociaż gdzieś w tle miesza się z subtelnym aromatem chmielu. [3]
                Smak: Pierwsze wrażenie smakowe od razu sugeruje nam, że nie mamy do czynienia z piwem mainstreamowym. Uważam, że smak dobrze oddaje nazwę: żywe, naturalne, ale głębokie, wyraziste, dominujące i frapujące. Piwo pozostawia w ustach lekką goryczkę i poczucie sytości, obfitości i niewątpliwej kaloryczności. [4]
                Wysycenie: Nasycenie raczej lekkie, co pozbawia to piwo świeżości, a daje poczucie sytości, pełności i ciężkości. Bąbelki niczym w dobrym winie cienką strużką wiją się ku górze. [3]
                Opakowanie: Doskonale oddaje charakter piwa i jak rzadko kiedy idealnie koresponduje z zawartością. Etykieta, kontretykieta i kołnierz 1/2 zawierają wszystkie informacje. [5]
                Uwagi: Degustacja: Czerwiec 2008. Warto zastosować się do wskazówek browaru i pić to piwo w temperaturze ok. 9 st. C. A nawet nie tyle pić co smakować wolno.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • pw13
                  Member
                  • 07-2008
                  • 41

                  Ja zakupiłem Żywe po raz pierwszy, wziąłem ostatnią butelkę z półki, z polecenia Szanownego Forum. Zapłaciłem 3,50 co jest plusem, ponieważ czytając wpisy doszedłem do wniosku, że cena tegoż nie zmieniła się od trzech lat ani o grosz. Sporym minusem jest to, ze piwo zakupiłem 5 lipca, a datą ważności jest...6 lipca, wydaje mi się, że powinien byc jednak jakis upust cenowy. Wrazeniami z degustacji podziele sie jutro :]

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pw13 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Sporym minusem jest to, ze piwo zakupiłem 5 lipca, a datą ważności jest...6 lipca, wydaje mi się, że powinien byc jednak jakis upust cenowy.
                    Dlaczego to ma być minus dla piwa? Upust cenowy w tej sytuacji zależy wyłącznie od woli sprzedawcy, który nie ma obowiązku obniżania ceny artykułów, gdzie kończy się termin przydatności.

                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      Ceny żywego (jak i pozostałych piw Ambera) w ciągu ostatniego roku poszybowały do góry. Żywe kosztuje w Gdańsku w granicach 3,80-5 zl, w zależności od sklepu, co jest już lekką przesadą. Osobiście postanowiłem bojkotować to piwo właśnie ze względu na cenę!

                      Comment

                      • dyzman
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 108

                        Post z 6.07.2008:

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pw13 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sporym minusem jest to, ze piwo zakupiłem 5 lipca, a datą ważności jest...6 lipca, wydaje mi się, że powinien byc jednak jakis upust cenowy. Wrazeniami z degustacji podziele sie jutro :]
                        Biorąc pod uwagę niepokojącą nieobecność autora postu, zastanawiałbym się, czy Żywe "prawie" przeterminowane w ogóle powinno być dopuszczone do sprzedaży...
                        "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Post z 6.07.2008:



                          Biorąc pod uwagę niepokojącą nieobecność autora postu, zastanawiałbym się, czy Żywe "prawie" przeterminowane w ogóle powinno być dopuszczone do sprzedaży...
                          Spoko, to piwo może być pite tygodniami, po terminie. No chyba, że te 5 tygodni stało na wystawie sklepowej w pełnym słońcu.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • piwowar2
                            Senior
                            • 11-2001
                            • 588

                            Zakupilem w Realu w Opolu. Bardzo mile zaskoczenie, piwo jak na polskie nie typowe - zawiera lekki slodkawy smak oraz inne walory smakowe, ktore w wiekszosci "wielkich"piw brak.

                            Comment

                            • konread
                              Junior
                              • 04-2003
                              • 5

                              Jak dla mnie jest to najlepsze polskie piwo.
                              Jako ciekawostkę podam, że z beczki występuje żywe w dwóch wersjach: znanego nam z butelki, oraz żywe niefiltrowane, które ma dość specyficzny, kwaskowaty nawet smak. Ja na ten drugi rodzaj trafiłem w Domu Piwa w Gdyni, przy czym zakładam że ów kwaskowaty posmak nie był wynikiem wieku zawartości beczki.

                              Comment

                              • pw13
                                Member
                                • 07-2008
                                • 41

                                Jestem jestem, żywe "nawet" dzień po terminie smakuje wybornie, pierwszy raz piłem i bardzo mi smakowało. Czy to najlepsze piwo w Polsce - nie wiem, bo jak wiadomo gusta nie podlegają dyskusji

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎