Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    W Gdańsku na Płockiej 3 (Ujeścisko) po 3,50 zł. Pozostałe sklepy w okolicy oferują ceny od 3,70 zł wzwyż
    Last edited by tomek35; 22-02-2009, 22:07.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      To w Warszawie nie jest źle. Bywam często w Hali Banacha i w Prince (Al. Niepodległości 92/98) i Żywe dostępne po odpowiednio 3,59 i 3,69.

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        W Sopocie Żywe kosztuje powyżej 4 złotych, około 4.30, właściwie we wszystkich sklepach a nie tylko w centrum. A premier cudotwórca wkrótce znowu podniesie akcyzę.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • Candlekeep
          Senior
          • 11-2007
          • 367

          A ja dla pewności sprawdziłem cenę w tym Carrefourze w Arkadii. I faktycznie - myliłem się.
          Żywe nie kosztuje tam 5,90 zł, ale 5,99!
          Życzę szczęścia...

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
            A ja dla pewności sprawdziłem cenę w tym Carrefourze w Arkadii. I faktycznie - myliłem się.
            Żywe nie kosztuje tam 5,90 zł, ale 5,99!
            Życzę szczęścia...
            Carrefour wkopał się kupując sklepy Aholda w Polsce, więc teraz musi się wygrzebać z dołka i szaleje z marżami.

            Comment

            • piowen
              Senior
              • 09-2007
              • 207

              Carrefour jak przejmował sieć sklepów Albert, to pierwsze co zrobił to wyrzucił Ambera z półek. Tam "Żywe" kosztowało grubo poniżej 4 złotych, a teraz Carrefour znowu ma Ambera...
              "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

              Comment

              • Candlekeep
                Senior
                • 11-2007
                • 367

                Czy ja robiłem wielkie oczy na widok 5,99 zł za butelkę?
                No to dziś odziwedziłem Carrefour w Galerii Mokotów w Warszawie. A tam - Amber Piwo Żywe za 6,39 zł!!!!!
                Panie i Panowie - kto da więcej?
                Teraz to już sie zastanawiam, czy dalej się dziwić, czy raczej głupawo uśmiechać...

                Comment

                • coldfire
                  Senior
                  • 01-2008
                  • 374

                  Jak ja się cieszę, że dla mnie to piwo jest zaledwie nieco powyżej przeciętnej jeśli chodzi o smak...
                  Piwa i pacierza nie odmawiam

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
                    Carrefour jak przejmował sieć sklepów Albert, to pierwsze co zrobił to wyrzucił Ambera z półek.
                    Nie tyle co wyrzucił, co usystematyzował asortyment. Amber pozostał w większych sklepach. "Kierownikowałem" jakiś czas w Albercie/Carrefourze w Janowie Lub. i bolało mnie bardzo, że nie mogę zamawiać Żywego. Na szczęście było możliwe (do czasu) przesunięcie magazynowe z innego sklepu, który miał to piwo w asortymencie, więc często z tej możliwości korzystałem.

                    Comment

                    • behegrzmot
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 276

                      Na pomorskiej w Lodzi do dostania w cenie ponizej 3 zl... naprawde chocbym miesiac nie pil dobrego piwa to nie dalbym carrefurowi zarobic na mnie ~150% marży.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na pomorskiej w Lodzi do dostania w cenie ponizej 3 zl... naprawde chocbym miesiac nie pil dobrego piwa to nie dalbym carrefurowi zarobic na mnie ~150% marży.
                        Nie marży, tylko narzutu. I nie zapominajmy o podatku VAT.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Candlekeep
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 367

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak ja się cieszę, że dla mnie to piwo jest zaledwie nieco powyżej przeciętnej jeśli chodzi o smak...
                          A dla mnie jest w ścisłej czołówce.
                          I wtedy to już trochę boli...

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty/jasny bursztyn, trudno się zdecydować [4.5]
                            Piana: Śliczna i biała, bąbelki różnych wielkości, utrzymuje się prawie do końca [4.5]
                            Zapach: Zdecydowanie słód, wg. mojego gustu fantastyczny i wzorcowy; tak powinno "pachnieć" piwo [5]
                            Smak: Lekki, pozostawia chmielowy posmak. Lekko-średnia gorzkawa cierpkość na języku. Lubię "gorzkawość" w piwie i gdyby była trochę intensywniejsza, to dałbym 5 [4.5]
                            Wysycenie: W normie, do końca wyczuwalne, ale nie na tyle intensywne, aby szczypać i orzeźwiać [4]
                            Opakowanie: Odczucia neutralne. Etykiety nie są szczytem marketingu, ale rzuca się w oczy w otoczeniu innych piw [4]
                            Uwagi: Zakupione w Drink Hali Wrocław za 3,60 zł. Butelka bezzwrotna. Piwo bardzo dobre, kupię je jeszcze nieraz, nawet gdy cena miałaby wzrosnąć 3-krotnie.

                            Moja ocena: [4.625]
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • kjaros
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 377

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowny, ciemno złoty, apetyczny [4]
                              Piana: Grubo pęcherzykowa cienka warstwa piany. Szybko znika. [2]
                              Zapach: Wybitnie słodowy. [4.5]
                              Smak: Słód z chmielem. Delikatna zharmonizowana goryczka. Wszystkie smaki idealnie ze sobą współgrają. W smaku czuć moc tego ale nie wpływa to niekorzystnie na całość. [4.5]
                              Wysycenie: OK [4.5]
                              Opakowanie: Proste ale eleganckie solidne opakowanie. [4.5]
                              Uwagi: Bardzo solidne piwo. Dla mnie dość ciężkie więc nie będzie częstym gościem w moim kuflu, ale i tak warte spróbowania i powtórzenia. Żywe jeszcze bardziej podwyższa moją notę dla browaru w Bielkówku.

                              Moja ocena: [4.225]
                              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                              Comment

                              • stormsto
                                Member
                                • 11-2007
                                • 31

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, klarowny, nieprzesadnie jasny, pięknie wygląda w naturalnym świetle słońca. [5]
                                Piana: Koloru białego, na początku gęsta, szybko łączy się w duże bąble i znika. Mnie jej brak nie przeszkadza. [4]
                                Zapach: Delikatny, słodowy z lekką nutą chmielową. Nie wyczułam karmelu, o którym niektórzy wspominali. [4.5]
                                Smak: Pierwszy łyk mnie zaskoczył, spodziewałam się czegoś innego.. specjalnego. Drugi łyk już nieśmiało ukazał prawdziwy smak. Lekkie, niewodniste, pozostawia w ustach lekki posmak słodu i chmielu, który ujawnia się dopiero po połknięciu zawartości kufla. [4.5]
                                Wysycenie: Zawartość wypiłam w dość szybkim tempie, więc nie zauważyłam, czy nasycenie zmniejsza się z czasem. W trakcie smakowania nasycenie duże, przyjemnie wyczuwalne na języku. [4.5]
                                Opakowanie: Wyróżniające się z tłumu, ładny kształt butelki, skromna, konkretna etykieta. Ciekawy chwyt marketingowy - przykuwa wzrok. [4]
                                Uwagi: Zakupiłam to piwko w sklepie w Czeladzi, na ul Wojkowickiej/Szpitalnej zachęcona opiniami na tym forum. Do tej pory nie należałam do smakoszy, jednak nie stroniłam od eksperymentów. Na Żywym się nie zawiodłam, ale czy sięgnę po nie znowu? Okaże się jak spróbuję oczekującego w piwnicy Koźlaka

                                Moja ocena: [4.45]
                                Last edited by stormsto; 22-03-2009, 15:37.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎