Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
    No ale do meritum: skąd Ci takie wysokie wartości wyszły? Dla Polski czy dla konkretnego miasta/regionu? W Trójmieście wartość typowa zawiera się w przedziale 3,60-4,00 zł (stan na sierpień-wrzesień 2009).
    Przyznasz chyba, że Trójmiasto jest najbliższą aglomeracją dla browaru Amber. Mała odległość, niższe koszty transportu, przede wszystkim mniej pośredników. Tzn. jak mniemam w Trójmieście wiele sklepów jest zaopatrywanych bezpośrednio przez browar. Podając przedział opierałem się na cenach powiedzmy dolnośląskich.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • coachu
      Senior
      • 09-2005
      • 225

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Przyznasz chyba, że Trójmiasto jest najbliższą aglomeracją dla browaru Amber. Mała odległość, niższe koszty transportu, przede wszystkim mniej pośredników. Tzn. jak mniemam w Trójmieście wiele sklepów jest zaopatrywanych bezpośrednio przez browar. Podając przedział opierałem się na cenach powiedzmy dolnośląskich.
      No przyznawać nie muszę, bo to widać na mapie Pewnie masz racje co do tego uzasadnienia, ale w takim razie pojawia się dla mnie nowa zagwozdka, na ile ceny Żywego w Polsce ustalane są na podstawie kosztów a na ile na podstawie popytu oraz na podstawie cen konkurencji. Sam piszesz, że marżę nakładasz wyższą bo to produkt niszowy, super- i hipermarkety również wysokie mają marże, pozycjonując Żywe jako piwo dość elitarne, a w Trójmieście nie miałoby to nic do rzeczy (pomijając oczywiście Carrefoury i Auchany)? Tu tylko koszty się liczą a nie to, ile konsument byłby w stanie wydać oraz jak sklep chce pozycjonować to piwo? Mówiąc dość kolokwialnie można by wyciągnąc wniosek, że w Trójmieście Żywe jest pozycjonowane wręcz tragicznie (sikacz jakiś) a w wielu innych miejscach w Polsce piwo elitarne, haute couture
      golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

      (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
      - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        W Wołominie Żywe w osiedlowym markecie 3,99, Złote Lwy w Kauflandzie również, jak zobaczyłem ile sobie za Żywe liczą w Carrefourze to niemalże osłupiałem

        Comment

        • brzuchomufca
          Junior
          • 02-2009
          • 3

          Dla mnie to już jest piwo Martwe, a nie Żywe. Cena jak za luksus, a piwo nie jest jakieś wybitne na tle piw w podobnej cenie z importu. Wolę już dołożyć do belga, albo zaoszczędzić na czechu

          Comment

          • bier-man
            Junior
            • 03-2009
            • 24

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, cieszy oko [5]
            Piana: Niestety szybko ucieka [3]
            Zapach: Chmielowy, delikatny [5]
            Smak: Wyważony, lekko intensywny, taki jak być powinien [5]
            Wysycenie: Dość duże, nie jak by było po paru minutach bo szybko wypiłem [4.5]
            Opakowanie: Styl staropolski Etykieta piękna [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.775]

            Comment

            • MarkOzz
              Senior
              • 10-2008
              • 209

              We wtorek (15-wrz) kupiłem Żywe po 2,99 w PiP (Dąbrowskiego w Poznaniu). Odliczając 50 gr koszt butelki to wychodzi 2,49. Tylko nie wiem czy ta "promocja" to nie jakaś księgowa pomyłka...

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Smak: Wyważony, lekko intensywny, taki jak być powinien [5]
                Co to znaczy lekko intensywny?? Albo coś jest lekkie/słabe albo intensywne...chyba że coś źle pojmuję.

                Comment

                • TCT
                  Senior
                  • 04-2007
                  • 135

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarkOzz Wyświetlenie odpowiedzi
                  . Tylko nie wiem czy ta "promocja" to nie jakaś księgowa pomyłka...
                  Wątpię, w PiP w Szczecinie też taka była
                  "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                  art. 86 Konstytucji RP

                  Comment

                  • Tomek111-1
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 8

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny złoty, taki jak być powinien, zachęca do konsumpcji [4.5]
                    Piana: Początkowo bardzo dobra, ale szybko opada pozostawiając mały kożuszek [4]
                    Zapach: Słodowy - czuć że to piwo jest mocne [4]
                    Smak: Słodowy, jak dla mnie za bardzo, ale to mocne piwo więc nie powinienem się do tego przyczepiać [4.5]
                    Wysycenie: IDEALNE do samego końca wystarczające, szczypie w język bardzo miło [5]
                    Opakowanie: Klasyczne, bez fajerwerków, klimatyczne, takie jak być powinno [5]
                    Uwagi: Szkoda że butelka bezzwrotna itrochę za słodkie, ale wiem wiem to piwo jest mocne, pozatym nie raz do niego wrócę, kupione w Makro Lublin i na Tumidajskiego w Delikatesach w Lublinie

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, bardzo mi się podoba [4.5]
                      Piana: Nie zbyt trwała, jednak pozostawia po sobie kożuszek (to już jakiś plus). [3.5]
                      Zapach: Dosyć wyraźnie wyczuwalny słód, jednak zapach ten nie drażni specjalnie nozdrzy. Po prostu odpowiedni. [4]
                      Smak: Słodowo - owocowy, zupełnie w smaku nie czuć tego 6,2% alkoholu, nawet jeśli spożywane jest w temperaturze pokojowej. [4.5]
                      Wysycenie: Dobre, piwko pracuje cały czas. [4.5]
                      Opakowanie: Old schoolowa etykieta, mi się bardzo podoba. Wszystkie najważniejsze informacje na temat piwa podane. [4.5]
                      Uwagi: Bardzo smaczne, szkoda jednak, że takie drogie...

                      Moja ocena: [4.225]
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny, złocisto - bursztynowy, klarowny. Prawie ideał. [4.5]
                        Piana: Gęsta i dość wysoka, niestety dość szybko opadła. Bialutka. [4]
                        Zapach: Słodowo - chmielowy z dominacją słodu. Momentami trochę żelazisty, ale tylko zaraz po nalaniu. Później jakby złagodzniał. [4.5]
                        Smak: Bardzo smaczny, treściwy lager. Na początku trochę słodkawy, później wydaje się już bardziej wytrawny. Po przełknięciu goryczka dopełnia lekkiej słodkości się z nią znakomicie uzupełnia. Piwo bardziej "gęste" i 14,5% jak najbardziej uzasadnione. Spodziewałem się lekko bardziej drożdżowo - chlebowego smaku, ale i tak ten jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. Alkohol mało wyczuwalny, ale mimo to czuje się moc tego piwa. Produkt na pewno nietuzinkowy i warto spróbować. [4.5]
                        Wysycenie: Dość silne, równomierne, nic dodać, nic ująć. [5]
                        Opakowanie: Bardzo gustowna butelka, oddaje to, co to piwo sobą prezentuje. Podane parametry, Amber to jednak klasa! [5]
                        Uwagi: Piwo z serii "de lux" Ambera. Zarówno Żywe, Koźlak, Grand jak i Złote Lwy to piwa bardzo dobre, tylko cena jednak przesadna... Ja kupiłem Żywe za 2,5, bo kończył się termin, ale normalnie prawie 4 zł, to zdecydowanie za dużo.

                        Moja ocena: [4.5]

                        Comment

                        • Jahmaican
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 9

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, jak przystało na swoją moc. [5]
                          Piana: Początkowo sztywna i gęsta, drobnoziarnista; szybko znika pozostawiając nikły kożuszek, nie zostawia śladów na szkle. [4]
                          Zapach: Mocno słodowy. Zdecydowanie bardziej podobał mi się pełen bukiet zapachowy Ciechana. [3.5]
                          Smak: Słodowy, łagodny. Brakuje mi goryczki, ale mimo to jest bardzo smaczne. [4]
                          Wysycenie: Bardzo silne - z upływem czasu bąbelki coraz drobniejsze, ale równie liczne do samego końca. [5]
                          Opakowanie: Od razu rzuca się w oczy na sklepowej półce i kusi. Zawarte wszystkie informacje. [5]
                          Uwagi: Ciechan Wyborny smakował mi bardziej (a jest tańszy), ale nie żałuję, że spróbowałem Żywego. Ideał dla miłośników mocno słodowych piw.

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głębokie złoto, klarowne. [4.5]
                            Piana: Niezbyt obfita, średnio trwała, redukuje się do obrączki, nie zostawia śladów na szkle. [3]
                            Zapach: Intensywny, słodowy, pełny. [4.5]
                            Smak: Bardzo treściwe, słodowe, z ładnie wyczuwalnym chmielem. Goryczka dość subtelna, ale przyjemna, finisz słodki. Świeże, orzeźwiające. Bardzo mi odpowiada. [5]
                            Wysycenie: Odpowiednie, choć pod koniec mało z niego zostaje. [4]
                            Opakowanie: Ładne, stylowe, pasuje do tego piwa i ma wszystkie dane. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.525]
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            • Tapir
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 730

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, nie za jasny. Klarowny. [4.5]
                              Piana: Na początku wysoka i gęsta, niestety szybko znika, zostaje dziurawy dywanik, który też zbyt długo się nie trzymał. [3]
                              Zapach: Dość intensywny. Zdecydowanie słodowy z lekką chmielową nutą. [4]
                              Smak: Pełny i treściwy. Kontynuacja wrażeń zapachowych - przede wszystkim słodowy, chmielowa goryczka gdzieś w tle (mnie jej trochę brakuje), da się wyczuć alkohol ale na drugim planie więc nie przeszkadza za bardzo. Tak jak w zapachu tak i w smaku nie ma zbyt wiele wyraźnych nut charakterystycznych dla piwa niepasteryzowanego. [4]
                              Wysycenie: Odrobinę za wysokie [4]
                              Opakowanie: Bardzo estetyczne, ma swój styl. Wszystkie informacje czytelne [4.5]
                              Uwagi: Kupione za okolice 3zł w Zofmarze (bardzo okazyjna cena, w stolicy ciężko dorwać poniżej 4zł)

                              Jedno z lepszych rodzimych jasnych niepasteryzowanych piw, chętnie do niego wracam, chociaż ostatnio coraz częściej przegrywa u mnie rywalizację z Mocnym Ciechanem (między innymi z powodu ceny).

                              Moja ocena: [3.95]
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              • pawelswiatly
                                Junior
                                • 05-2009
                                • 2

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardziej bursztynowy niż złocisty. nazwałbym go smakowitym [4.5]
                                Piana: piękna i wysoka. niestety ucieka szybciej niż bym sobie tego życzył. [4]
                                Zapach: intensywny, mocny. inny niż typowego lagera, bardziej gorzki. [5]
                                Smak: również intensywny. ciekawostką (pozytywną!) jest posmak drożdży. [5]
                                Wysycenie: idealnie dopasowane. dość spore, ale bez przesady. [5]
                                Opakowanie: etykieta prosta, bez wymyślnych "cudeniek". innymi słowy taka, jak prawdziwe piwo! [5]
                                Uwagi: zdecydowanie warte polecenia. szczególnie, że nie jest pasteryzowane, co oczywiście zwiększa walory zdrowotne

                                Moja ocena: [4.875]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎