Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelswiatly Wyświetlenie odpowiedzi
    Zapach: intensywny, mocny. inny niż typowego lagera, bardziej gorzki. [5]
    Smak: również intensywny. ciekawostką (pozytywną!) jest posmak drożdży. [5]
    A świstak siedzi...

    O i nawet gorzki zapach się pojawił.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Sexbeer
      Junior
      • 11-2003
      • 29

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Standardowy, złocisto-piwny, bez jakichś szczególnych wodotrysków [3.5]
      Piana: W moim egzemplarzu praktycznie niewystępująca [1.5]
      Zapach: Dużo słodu i w zasadzie tyle. Bez rewelacji. [3]
      Smak: Ciężki, przede wszystkim słód, a w tle się jednak przewija alkohol. Chmielową goryczkę czy drożdże ciężko uświadczyć. Piwo intensywne, nie zachęca do spożycia więcej niż jednej sztuki. [3]
      Wysycenie: Bardzo duże, przyjemnie drapie po języku, ale nie zalega w żołądku [4]
      Opakowanie: To już chyba klasyka. Ładne, podane wszystkie informacje, bez wymyślnych reklamowych sloganów [4]
      Uwagi: Zakupione w promocji za 3,19. Odnoszę wrażenie, że kiedyś było lepsze. Teraz da się pić, ale już takie Mazowieckie w porównaniu to niebo a ziemia.

      Moja ocena: [2.975]
      "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
      Ten wcześnie umiera."
      (-)Terrence Pratchett

      Comment

      • stawros712
        Junior
        • 12-2009
        • 3

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: typowy [4]
        Piana: szybko opada [4]
        Zapach: przyjemny jak na piwo [4]
        Smak: niesamowite w smaku tak iż szybko sie kończy a jest wciagające [4]
        Wysycenie: na poziomie sobie własciwym [3.5]
        Opakowanie: ciemne szkło , choć moze etykieta mało żucająca sie w oczy [4.5]
        Uwagi: cena wysoka , ale to moze dlatego że w centralnej Polsce jest go wciąż za mało .
        Moja ocena: [4]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 31-12-2009, 10:37.

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stawros712 Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: przyjemny jak na piwo [4]
          Czyli, uogólniając, piwo nie pachnie przyjemnie, Żywe akurat stanowi wyjątek, tak?
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stawros712 Wyświetlenie odpowiedzi
          ciemne szkło , choć moze etykieta mało żucająca sie w oczy
          Jaka etykieta
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stawros712 Wyświetlenie odpowiedzi
          cena wysoka , ale to moze dlatego że w centralnej Polsce jest go wciąż za mało .
          Zakup Żywego nie stanowi większego problemu w żadnej części kraju, ale dostępności na poziomie Tyskiego to Ty się raczej nie spodziewaj.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            Kolejne piwo z Ambera, którego jakosć drastycznie się pogarsza, a szkoda bo ceniłem w nim zawsze stały przyzwoity poziom. W tej chwili smak alkoholu dominuje zdecydowanie nad posmakami chlebowymi, o goryczce z przyzwoitości to nie wspomne.

            Podobne odczucia miałem kilka dni temu odnośnie złotych lwów.

            Nie wiem czym jest to spowodowane ale jakośc wyrobów z "topowych" polskich browarów niekoncernowych znacznie się pogorszyła. Przykład - piwa z Ciechanowa.
            Last edited by Rzeszowiak; 06-01-2010, 22:01.

            Comment

            • HubertJ
              Senior
              • 05-2007
              • 188

              Piłem ostatnio dwa egzemplarze. Jeden z datą coś z początku lutego (dobre jak zawsze), drugie z 14.01.2010. Niestety to drugie pochodzi z bardzo kiepskiej partii, na pierwszy plan wybija sie alkohol, czego nigdy wcześniej w Żywym nie uświadczyłem. Oby to tylko jednorazowy błąd...

              Comment

              • maniek_pl
                Junior
                • 01-2006
                • 22

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: idealny! czyste złoto! [5]
                Piana: wystarczajaco dlugo sie utrzymuje. [4.5]
                Zapach: jak sie tylko odkapsluje to wysmienite piwko i poczuje ta niesamowita woń, to aż chce sie spróbować tego smakowitego piwka [5]
                Smak: 5 bezdyskusyjnie moje najlepsze piwo! [5]
                Wysycenie: idealne! [5]
                Opakowanie: niby ubogie ale jednak cos ma w sobie takiego. ze odroznia sie na półce sklepowej od innych. Widnieje na nim ładna nadrukowana pieczęć [5]
                Uwagi: jedyna wadą piwka jest jego cena = 3.69
                ale za ta cene dostajemy jedno z najleszych piwek w sklepie

                Moja ocena: [4.95]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                Last edited by ART; 30-01-2010, 15:09.
                Piwo z rana jak śmietana

                Comment

                • HubertJ
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 188

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piłem ostatnio dwa egzemplarze. Jeden z datą coś z początku lutego (dobre jak zawsze), drugie z 14.01.2010. Niestety to drugie pochodzi z bardzo kiepskiej partii, na pierwszy plan wybija sie alkohol, czego nigdy wcześniej w Żywym nie uświadczyłem. Oby to tylko jednorazowy błąd...
                  Piwowar chyba wziął sobie do serca moje słowa Partia z datą 01.03.2010 jest wyśmienita jak dawniej

                  Comment

                  • koio
                    Junior
                    • 04-2009
                    • 17

                    żywe -smak

                    kupiłem w real za 4,99 za but
                    powiem szczeże ze jest dobre naprawdę dobre, smak , bukiet, barwa, pianka wszystko ok
                    tylko cena pozostawia dużo do życzenia.

                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika koio Wyświetlenie odpowiedzi
                      kupiłem w real za 4,99 za but
                      powiem szczeże ze jest dobre naprawdę dobre, smak , bukiet, barwa, pianka wszystko ok
                      tylko cena pozostawia dużo do życzenia.

                      Rozpiętość cenowa tego piwa jest spora i zależy od sklepu. Musisz poszukać innego punktu ze sprzedażą Ambera.

                      Comment

                      • rojekk
                        Junior
                        • 09-2007
                        • 10

                        W WLKP w sieci sklepów Piotr i Paweł. Żywe dostępne za 3.49 zł. Natomiast w Tesco 5.19 zł.
                        Last edited by rojekk; 24-02-2010, 01:22. Powód: literówka

                        Comment

                        • piowen
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 207

                          Rzeszowski Real pobił rekord cenowy, windując "Żywe" na 6,25 zł. Przesada podszyta grubymi nićmi. Kto to kupi?
                          "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
                            Rzeszowski Real pobił rekord cenowy, windując "Żywe" na 6,25 zł. Przesada podszyta grubymi nićmi. Kto to kupi?
                            Na 12 stronie tego tematu pisałem o cenie Żywego w Carrefourze - 6,39 zł.
                            Czyli to, co piszesz, to nie rekord ;-)

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na 12 stronie tego tematu pisałem o cenie Żywego w Carrefourze - 6,39 zł.
                              Czyli to, co piszesz, to nie rekord ;-)
                              Lepiej podawać numer posta niż stronę, bo jedni mają ustawienie z najnowszą wiadomością u góry, a inni - na dole. Tym samym strona 12 może być 12 albo i nawet 3

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Candlekeep
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 367

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Lepiej podawać numer posta niż stronę, bo jedni mają ustawienie z najnowszą wiadomością u góry, a inni - na dole. Tym samym strona 12 może być 12 albo i nawet 3
                                To nie ma większego znaczenia, gdzie ten post się znajduje. Chodziło raczej o cenę i wskazanie, jaką inwencją i brakiem jakiegokolwiek poczucia realizmu potrafią wykazać się sprzedawcy czy - ogólnie - sklepy.
                                Ale OK - dla porządku powiem, że to był post nr. 292.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎