Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tuborg
    Junior
    • 05-2005
    • 10

    Update: podobno jest też na początku Kolberga, w Kamiennym Potoku.

    Comment

    • Tuborg
      Junior
      • 05-2005
      • 10

      Jeszcze jeden update - właśnie się przekonałem, że na Swarzewskiej Żywego nie ma, sprzedawca powiedział, że w ogóle nie miewają. Za to na Kartuskiej jak najbardziej. Dopiero co wróciłem z Żywym łupem, pozdrowienia dla spotkanego w sklepie pana, który (podobno ) przekonał właścicieli do sprowadzenia Żywego. A razem (już na pewno) przekonaliśmy ich do sprowadzenia też Koźlaka

      Comment

      • dzidek1960
        Senior
        • 01-2003
        • 1548

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładny, ciemno słomkowy, a może już bardzo jsny bursztynowy. [4.5]
        Piana: Pierwotnie gęsta, wysoka, średnio trwała. Po opadnięciu pozostaje delikatny wianuszek na krawędzi szklanki. [4.5]
        Zapach: Delikatny, przyjemny ale nic rewelacyjnego. [4]
        Smak: Delikatny, bardzo dobrze zharmonizowany. Praktycznie żaden składnik nie wyczuwa się bardziej niż pozostałe. [4]
        Wysycenie: Pierwotnie piwo bardzo ładnie pracuje, lecz dość szybko słabnie. Wyczuwalne przez cały czas picia, mimo że nie widać już nowych bąbelków. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładnie zgrane etykietki z kapselkiem. Prosta a jednak ciekawa grafika. [5]
        Uwagi: Wreszcie udało mi się je kupić. Dostałem je w delikatesach na rogu pl. Wilsona w Wa-wie. Niestety cena dużo wyższa niż w innych miejscach wymienianych przez poprzedników. 4,70 za butelkę 0,5l to jednak trochę za dużo. Na etykiecie jest mowa o żywych kulturach drożdży, niestety nie widziałem ich ani w butelce, ani nie czułem w smaku. Według mnie jest to bardzo przyzwoity lager, lecz nie rzucił mnie na kolana. Dla mnie nadal piwem nr.1 z Ambera będzie Koźlak.

        Moja ocena: [4.125]
        "Ma jednak kraj polski napój warzony
        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
        wybornym smakiem"
        Jan Długosz, Historie Piwne
        Moja strona www w początkowym okresie budowy

        Comment

        • mluk
          Senior
          • 01-2005
          • 778

          Amberowskie piwo Żywe jest do nabycia - od kilku dni - w Hali Wola w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich (Jelonki). Cena 3,75 zł.
          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

          Comment

          • janio
            Junior
            • 06-2005
            • 11

            Ja na moje ulubione Żywe trafilem w Warszawie w sklepie osiedlowym na Derbach (gmina Bialoleka na lewo od kerfura na Glebockiej). Kosztowalo 3,80 PLN.

            Ja je bardzo lubie i kiedy moge robie tam zapasy (bo mieszkam gdzie indziej zupelnie)

            Pozdrawiam wszystkich

            Jasiek

            Comment

            • earl_grey
              Senior
              • 05-2005
              • 203

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jasnego bałtyckiego złota, dla mnie rewelacja [5]
              Piana: Piękna. Tworzą ją drobniutkie pęcherzyki, śnieżnobiała. Po kilku minutach opada do grubego korzuszka. Towarzyszy do ostatniego łyka. [4.5]
              Zapach: Delikatny, mało intensywny, dobrze wyważony, bez dominującego motywu. Przyjemny, łagodny drozdżowy aromat. Pod koniec b.słaba nutka alkoholu. [4.5]
              Smak: Pełny i zarazem delikatny, małochmielowy, słodowy. Owocowe elementy, nadaja Żywemu orzeżwiające właściwości. [4.5]
              Wysycenie: Dla mnie bardzo dobre, platanina bąbelków zaraz po wlaniu do szklanki wynosi pianę na sporą wysokość, z biegiem czasu wolno słabną, pozostają widoczne do ostatniego łyka. [4.5]
              Opakowanie: Rewelacja, najwyższy poziom. Jedno z niewielu opakowań polskich piw na które patrzy się z zachwytem. [5]
              Uwagi: Piwo ocenione ma termin ważności do 12.07. Szczerze polecam.

              Moja ocena: [4.55]

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Coś między słomkowym a złocistym. Pod światło nieco cytrynowy. Dla mnie nieco za jasny jak na 14,5 Blg. [4]
                Piana: Daję 5 z pełnym przekonaniem. Ładna, gęsta, obita piana robi wrażenie od samego początku. Po upływie ok 4 min. drobne ziarenka piany opadaja do miłego białego kożuszka który jest niczym jak śnieżno biały puch. Pozostaje do samego końca. [5]
                Zapach: Delikatny. Czuć woń chmielu, którą lekko przytłacza słodowy aromat. [3.5]
                Smak: Niebanalny, zrównoważony idealnie zestrojne komponenty chmielu z pozostałymi składnikami to tak po krótce. Przejdźmy jednak do rzeczy. Chmielowa goryczka nieskaziltelnie pieści nasze kubeczki smakowe oraz podniebienie pozostawiając po sobie miły świeży posmak chmielu. Orzeźwiające. [4.5]
                Wysycenie: Również niczego sobie. Nie ciązy na żołądku a w dodatku przyjmne dla oka. [4]
                Opakowanie: Butelka 0,5l. Etykieta ogólnie pomysłowa. Wyróżnia się wśród innych piw. [4]
                Uwagi: Po wcześniejszych przygodach z tym piwem zdecydowałem się wkońcu na ocenę. Według mnie lepsze od Ciechanów które również mi smakują. Piwo warte swej nieco wysokiej ceny. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko je polecić. POLECAM:-)

                Moja ocena: [4.125]
                Last edited by zAjkA; 11-07-2005, 16:18.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • ajos
                  Member
                  • 09-2004
                  • 91

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Całkiem ładny, cos jak złoto czy jasny bursztyn. Jasny jak na 14,5. [4]
                  Piana: Żadna rewelacja, średnio mocna, dość duże dziury. [3.5]
                  Zapach: Słód, chmiel i alkohol - w sumie nienajgorsza kompozycja. [3.5]
                  Smak: Podobnie jak w zapachu czuć posmak słodu, chmielu i alkoholu. Plus dość mocna goryczka, na szczęście dobrze komponująca się z resztą elementów smaku. [4]
                  Wysycenie: W porządku, piwo nie wygazowuje się zbyt mocno podczas picia. [4]
                  Opakowanie: Fajny pomysł, dobre wykonanie. Etykieta stylizowana na ręcznie robioną i jednocześnie sugerująca "naturalność" piwa. [5]
                  Uwagi: W sumie piwo niezłe, aczkolwiek taka rewelacja o jakiej czytałem to nie jest. Można raz na jakiś czas wrócić.

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • Regent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 512

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękna ciemnozłota barwa [5]
                    Piana: Tuż po nalaniu tworzy się gęsta, kremowa piana i utrzymuje się w normie. [5]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, zbożowy. [4]
                    Smak: Szlachetna goryczka idealnie skomponowana, proporcjonalnie wymieszane nuty goryczki i lekkiej słodkości, posmak słodowy - cudo. [5]
                    Wysycenie: Umiarkowane, delikatne przy końcu mogłoby być nieco intensywniejsze. [4.5]
                    Opakowanie: Mnie się podoba trochę skromne ale może to i dobrze. [4.5]
                    Uwagi: Piłem po upływie zalecanej daty do spożycia a mimo to smakowało wyśmienicie, gorąco polecam.

                    Moja ocena: [4.6]
                    Mniej alkoholu w piwach !!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • Markus666
                      Junior
                      • 06-2005
                      • 7

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardzo ładny jasny ale niesikaczowy głeboki [4.5]
                      Piana: w normie [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny ale bardzo przyjemny [4]
                      Smak: lekko goryczkowy, świetn smak, pije się z przyjemnością [5]
                      Wysycenie: w sam raz [4.5]
                      Opakowanie: orginalna etykieta, ciekawa i zachęcająca do spróbowania...super pomysł [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.5]

                      Comment

                      • perzan
                        Member
                        • 07-2005
                        • 35

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor jak na mocne dość mocne piwo zbyt niemrawy
                        slomkowo-zloty [3.5]
                        Piana: piana początkowo ładna ,ale opada momentalnie,wkrótce pozostaje po niej tylko wspomnienie [2.5]
                        Zapach: nienarzucający się ale wyrazny głownie akcenty owocowe [4]
                        Smak: bardzo malo narzucający się ,tylko oddalona goryczka na początku pozniej i tego ubywa,zdecydowanie samk zbyt niewyrazny jak na eksrakt i moc [3.5]
                        Wysycenie: samych bąbelków mało ,ale piwo szczypie w język,
                        szczypie zbyt zdecydowanie bo przy niewyrazistym samku to uczucie dominuje [3]
                        Opakowanie: proste i bezpretensjonalne,jednak sama nazwa moze wprowadzać w bład [4]
                        Uwagi: spotkane ku mojemu zaskoczeniu w prostym samie na rogu,kupione z drżeniem rąk z racji na swoją legendę,niewątpliwie dobre piwo,ale wsrod tych dobrych dązy raczej ku przeciętności choć producent ma pewnie inne nadzieje patrząc choćby na cenę,generalnie wolę miło rozczarować się potnecialnie slabym piwem na plus,niz uznanym na minus,co ma raczej w tym przypadku miejsce

                        Moja ocena: [3.575]

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty [5]
                          Piana: Jedna z największych i najtrwalszych jakie widziałem w polskich piwach [4.5]
                          Zapach: wyraźny, charakterystyczny, najpierw chmielowy, pod koniec bardziej słodowy [4]
                          Smak: na początku chmielowy, z lekką goryczką, trochę kwaskowy, później się robi bardziej słodowy tak jak zapach, bardzo konkretny, czuje się 14% ekstraktu, niestety trochę płaski [4]
                          Wysycenie: umiarkowane, jak trzeba [4.5]
                          Opakowanie: pomysłowe, przyciąga uwagę [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.125]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • cyberwoj
                            Junior
                            • 04-2005
                            • 3

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: zbyt jasne(prawdopodobnie filtrowane) [4]
                            Piana: widać że fabryczna [4]
                            Zapach: pozytywny [4.5]
                            Smak: zawiodłem się po spróbowaniu, smak fabryczny, liczyłem na coś ciekawszego, ale może być [3]
                            Wysycenie: w normie [3]
                            Opakowanie: klasyczne, nazwa podjezdża pod znany browar [3]
                            Uwagi: liczyłem na coś ciekawszego, nie odbiega zbytnio od standardów ogólno polskich "fabryk piwnych", namawiam do ważenia w domu TYLKO ZE SŁODU!!! pozdrawiam!!!

                            Moja ocena: [3.675]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              Mam jakieś dziwne opory co Twojej osoby po Twoich postach. Czyzby pewien 12 latek wrócił?
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • Rolek
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 1038

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                                Mam jakieś dziwne opory co Twojej osoby po Twoich postach. Czyzby pewien 12 latek wrócił?
                                Te promocje Neostrady zaczynają się robić męczące...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎