Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    Nie wyprowadziłeś mnie z błędu ostatnio, to teraz masz za swoje
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Na 99,9% ani Bock, ani Ciechan nie zawierają ani grama słodu melanoidynowego.
      Natomiast melanoidyny:
      a) mogą wytworzyć się np przy zacieraniu dekoktacyjnym
      b) występują też w innych słodach (np. monachijskim)
      c) nie mają nic wspólnego z landrynkami, a raczej ze skórką chleba.
      Dziękuję za odpowiedź. Twoje
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        Cytuję za stroną Browaru:
        "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów zmniejszamy odfermentowanie warzonych przez nas piw w celu poprawienia ich treściwości i bukietu smakowego. Niesie to za sobą zmianę zwartości alkoholu która zostanie uwzględniona na właśnie wprowadzanych nowych etykietach." koniec cytatu.
        czwartek, 07 kwietnia 2011 12:25 - to czas tego postu na stronie Ciechana.
        Dziś mamy już A.D. 2012 i na etykietach nadal jest (np. w przypadku Mocnego, warka z datą do 04.02.2012) 14,1/7,0 alk.
        No więc jak jest - kto z Was wie?
        PS. Ta partia akurat jest niezła, ale nie wyczuwam jakiejś różnicy zgodnie z deklaracjami o niższym odfermentowaniu.
        Tak offtop (a, co) to Lagerowe zdecydowanie bije wszystkie inne Cichany (poza porterami), bo to już inna bajka...
        Last edited by Rycho_128; 08-01-2012, 17:05.
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miodowo - bursztynowy. Jak na ekstrakt nieco za jasny. [3.5]
          Piana: Piana zbita, drobnoziarnista. Z tendencją do oblepiania szkła. Zostaje zacnie w postaci kożucha i na szklance do końca konsumpcji. [4.5]
          Zapach: Zapach nie jest zbyt wyrazisty, ale prawidłowy. Czuć chmielowość i chlebową słodowość, ale trzeba naprawdę zmotywować powonienie [3.5]
          Smak: Smak bardzo przyjemny. Nie zdominowany alkoholem, który jest tylko delikatnie wyczuwalny na podniebieniu, bo czuje się go raczej w postaci medium rozgrzewającego przełyk. Stonowana, acz wyczuwalna chmielowa goryczka, tym razem słody schowane, dołączają do goryczki dopiero na finiszu w postaci chlebowości. Dobrze zbilansowane piwo. [4]
          Wysycenie: Bardzo dobrze współgra z treścią. [4.5]
          Opakowanie: Graficznie ciechanowska nuda. Od niedawna na etykiecie patent pana MJ w postaci napisu "nieutrwalone" Poza tym trochę odwołań w liternictwie do dwudzistolecia międzywojennego. Kapsel firmowy. Ekstrakt i parametry wszystkie są. Od serca i subiektywnie 3,5, za konsekwencję i rzetelność przekazu obiektywnie zasługuje na 4,5 więc w sumie dam: [4]
          Uwagi: Chyba najlepszy mocniak jaki udało mi się pić w ostatnim roku. Brak pasteryzacji to na pewno dodatkowy atut, pozwalający na zachowanie pełni walorów smakowych i niewyjaławianie piwa. Co się przecież w przypadku tego stylu zdarza nieczęsto. Wracał raczej nie będę, bo smakoszem jasnych mocnych nie jestem, jednak polecić koneserom nie wstyd.

          Moja ocena: [3.875]
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Sunnyboy
            Junior
            • 06-2004
            • 16

            Póki co dla mnie najlepsze mocne ze znanych mi piw, gdy jeszcze istniał browar piastowski to Piast Mocne było najwspanialszym piwem i przebiło by ciechana ale cóż trzeba zadowolić się tym co się ma. Ciechan jest bardzo prawidłowy może aż za bardzo, wszystko w harmonii, zero posmaku alkoholu, leciutko wchodzi, przebija się goryczka co jest genialne dla mnie, niestety brak mu charakteru, czegoś ala "znak firmowy". Cena 3 z hakiem jest bardzo przyzwoita dlatego 4/5 spokojnie można mu dać i polecić, choć ciągle to nie ideał
            PositivPower

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
              Smak chmielowy z nutą wiejskiego chleba razowego, wyczuwa się alkohol. Piana bardzo gęsta i niewiarygodnie długo utrzymująca się, jak bita śmietana z wiejskiego mleka. Piękny miodowo-słoneczny kolor, jak widać na zdjęciu.
              Cena 3,69 zł.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piękny miodowo-słoneczny [4.5]
                Piana: bardzo gęsta i niewiarygodnie długo utrzymująca się, jak bita śmietana z wiejskiego mleka - zasługuje na ocenę 4.9 [4.5]
                Zapach: chmielowo-chlebowy [4.5]
                Smak: chmielowy z nutą wiejskiego chleba razowego, wyczuwa się alkohol [4]
                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [4]
                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • patyczek
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 220

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, przejrzysty. [4.5]
                  Piana: Średnio wysoka, drobna, stosunkowo trwała, oblepia szkło małymi kropeczkami. [4]
                  Zapach: Mało wyrazisty, głównie słodowy i chlebowy, z oddechem lochów w tle. [4]
                  Smak: Stonowany o zbożowym charakterze z lekko cierpką, ale nie ściągającą goryczką, odrobinę cytrynowo kwaskowe, jest też chleb razowy. Finisz słabo wytrawny, z minimalnie wyczuwalnym alkoholem. [3.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                  Opakowanie: Konwencjonalne, przejrzyste, stylowe, z podstawowymi danymi, kapsel piw regionów. [4]
                  Uwagi: Warka do 11.04.2013. Pełne, treściwe, dobrze wyważone, rozgrzewające, mimo swej mocy dobrze się pije i nabiera ochoty na następne.

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • citizen
                    Member
                    • 11-2008
                    • 31

                    Jak jestem fanem Ciechana Mocnego (najlepsze mocne na rynku) to warki do 26.04 nie polecam. Brak treściwości, dziwny posmak.

                    Comment

                    • piaskun87
                      Junior
                      • 08-2013
                      • 19

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowo - złoty, troche zbyt jasne [4]
                      Piana: Piana utrzymująca się dość krótko, po kilku minutach brak jakichkolwiek śladów [3]
                      Zapach: Mało wyrazisty, czuć głównie słód - szybko znika [4]
                      Smak: Wita nas smak słodu, później bardzo delikatna goryczka, a końcówka lekko kwaśna lecz nie wyczuwam alkoholu co jest oczywiście plusem [4.5]
                      Wysycenie: Słabe, piwo po kilku minutach nie ma gazu [3]
                      Opakowanie: Charakterystyczne dla Ciechana, plus za specjalny kapsel "Browar Ciechan browarem 10-lecia" [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        Piana - słaba, na dłużej niepełna warstewka.
                        Aromat - słaby słodowy, landrynki.
                        Barwa - jasny bursztyn.
                        Gaz - średni.
                        Smak - piwo dość słodkie, landrynkowe, goryczki brak... landrynki przykrywają prawie wszystko...

                        Nie podeszło...
                        Attached Files

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Zachęcony świetną, nową warką Lagerowego sięgnąłem też po Mocne.
                          Ale zaraz, zaraz, czy mnie pamięć myli, czy może za dużo już procentów mam, ale kiedy ostatni raz piłem Mocne ( 2 miesiące temu) to te piwo miało 7% alk, a na kontretykiecie piszą, że woltaż to 6.5%. Myślę, że jednak dalej trzeźwo myślę To parametry się zmieniły.
                          Piana jest wielka, dosłownie i w przenośni. Pęcherzyki co prawda grube, ale biały puch trzyma się długo zostawiając kubizm na szkle.
                          Aromat nie za specjalny. Trochę chmielu. Jest trochę nut od słodu i zboże ( jęczmień ).
                          W smaku ten alkohol jest ukryty, piwo jest lekkie, ale mało goryczkowe. Wysoce pijalne. Jednak jest tu coś co przeszkadza. Cukierek landrynkowy. To trzeba wyeliminować.
                          Hmm. Piłem lepsze Ciechany Mocne niż te.
                          Minęło 3 minuty i trochę jestem bardziej łaskawy. Trochę mi tu jednak słodu brakuje, kiedyś był wyraźniejszy. Przypominam sobie jak tydzień temu musiałem pić z kolegami po pracy Warkę Strong i Dębowe Mocne. Męczyłem się i szkoda, że gdzieś Ciechan nie był pod ręką.
                          Piwo na finiszu jest smaczniejsze, ale mniej mocne
                          Mamy już Wyborne a Mocne ma być mocne i niech nie przybliża się do Wybornego w smaku i woltażu. Proponuję powrócić do 7% alk.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            Ech dopóki ktoś nie napisze że landrynka zniknęła to tego piwa nie ruszam...
                            Lagerowe, Belg, Black IPA, Toporek skutecznie odstręczają od tego piwa i innych np. jak Wyborne.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Piję sobie właśnie warkę z 09.02.2014.
                              Javox, na razie sobie odpuść i nie kupuj, bo landrynki dalej są.
                              Skąd to się bierze? Jakieś estry, jakby to była górna fermentacja. Guma balonowa też jest.
                              Piana jest bardzo ładna, a już szczególnie te pozostałości po niej w postaci firanek na szkle.
                              W porównaniu z tym ostatnim piwem, które piłem 7-ego grudnia to jest już ono bardziej słodowe.
                              Chmielu tu jednak jak na lekarstwo.
                              Cóż, wchodzi ładnie, alkohol jest ukryty i niby jest prawie wszystko OK.
                              Ja jednak pamiętam starsze Mocne i je wolę.
                              Poproszę więc od pana Marka więcej chmielu, trochę więcej alkoholu i o wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu, który jest największym minusem tego piwa.

                              Comment

                              • Rafus87
                                Junior
                                • 06-2010
                                • 29

                                Dawniejszy Ciechan Mocny miał 7% alk. obecny ma 6,5% alk., więc musiało coś zostać zmienione w recepturze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎