Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie ma jak orient. Od jakiegoś czasu brakowało mi treściwości w mocnym Ciechanie, ale nie wpadłem na to, żeby zerknąć na etykietę, dopiero wpis w temacie o zmianach parametrów piw mnie oświecił.

    No cóż, spora strata. Piwo nadal jest dobre, ma kwiatowe nuty i przyjemną słodowość, ale do dawnej treściwości sporo brakuje. A tylko 1% ekstraktu mniej!
    No właśnie. Może wstyd się przyznać, że tak późno, ale tego właśnie Ciechana (tzn. Mocnego) pierwszy raz spróbowałem w wakacje '07. To było ostatni raz, kiedy go nabyłem (w niezastąpionym gdańskim Smaku) ze starymi parametrami. Faktycznie stwierdziłem, że lepszego piwa w temacie "jasne mocne" nie znam. Nawet oceniłem ART-omatem. teraz - no cóż, jak jest okazja, biorę i wspominam dawny smak... Nie żeby było jakieś zdecydowanie złe (dobre jest ciągle), ale to już nie to. I ostatnia uwaga - niestety Ciechan ma nierówne warki, za każdym razem to piwo (Wyborne też) smakuje nieco inaczej.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • typt32
      Junior
      • 01-2008
      • 2

      #47
      Ciechan najlepsze piwo świata

      Ciechan jest moim zdaniem najlepszym piwem na świecie piłem inne piwa ale nie smakowały tak jak piwa z ciechanowskiego browaru , które często piję gdyż mieszkam w Ciechanowie i w każdym sklepie można dostać ciechany. W okresie od początku maja do końca września w Ciechanowie przy ratuszu otwierany jest ogródek piwny do którego często z kumplami chodzę by napić się mojego ulubionego ciechana i posiedzieć przy dobrej muzyce.

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nie można się przyczepić. Intensywny lager. [4]
        Piana: Słabiutko. 1 cm i szybko znikła -> nawet kożuszka nie pozostawiła po sobie. [1.5]
        Zapach: Bardzo słaby, praktycznie nie wyczuwalny. Gdzieś w tle lekko chmielowy. [1.5]
        Smak: Na początku przebija się kwaskowatość, potem goryczka.... I im dalej tym bardziej goryczka pozostaje w ustach. Właściwie ciężko by mi przyszło powiedzieć że wypita przeze mnie butelka była bardzo dobra. No cóż dam jeszcze jedną i ostatnią szansę temu piwu. [2.5]
        Wysycenie: Bardzo dobre nie za duże nie za małe zostaje do konca powodując miłe uczucie na jezyku nawet przy ostatnich łykach. [4.5]
        Opakowanie: Ładnie się kolory komponują ze sobą aczkolwiek na etykiecie nie ma tego CZEGOŚ - oryginalności. Czegos co by to piwo wyróżniało. Jak zwykle przy piwach z tego browaru butelka pozbawiona kontry [3.5]
        Uwagi: Piwo jak widze ma wysokie oceny dlatego zastanawia mnie czy trafilem na jakąś nierówną warkę. Piwo kupione w sklepie specjalizującym się w szerokim asortymencie piw więc trudno tutaj upatrywać jakiś błędów w sztuce przechowywania piwa. Na dworze chłodno... U mnie piwo leżało od zakupu cały czas w lodówce. Ciężko podejrzewać, że temperatura na to niepasteryzowane piwo miała negatywny wpływ.

        Moja ocena: [2.275]
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasna barwa, typowa dla lagerów, choć w przypadku piwa mocnego spodziewałem się ciemniejszej. [3.5]
          Piana: Całkiem niezła, trochę jej zostaje do końca. [4]
          Zapach: Normalny charakterystyczny dla lagerów. [4]
          Smak: Ciekawe połączenie goryczki i słodowych posmaków, nie ma charakterystycznych dla mocnych piw elementów alkoholowych i nachalnej słodkości i bardzo dobrze. [4]
          Wysycenie: Trochę za małe. [4]
          Opakowanie: Bez rewelacji, ale też niema się czego czepić, nie licząc gołego kapsla i braku kontretykiety. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • enemy
            Junior
            • 10-2002
            • 4

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: barwa złota [5]
            Piana: średnio klarowna i trwała [4.5]
            Zapach: wyrazisty z lekką nutą chmielu [4.5]
            Smak: orzeżwiający [5]
            Wysycenie: umiarkowane [5]
            Opakowanie: estetyczne z ciekawymi i często zmieniającymi się etykietami i krawatkami nawiązującymi do tradycji piwowarstwa ciechanowskiego [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.775]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------
            Last edited by ART; 27-05-2008, 00:12.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika enemy Wyświetlenie odpowiedzi
              Piana: średnio klarowna i trwała [4.5]
              No klarownej piany to ja jeszcze nie widziałem.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #52
                Browar Ciechan wpadł na genialny w swej prostocie pomysł. Bączki z mocnym Ciechanem z nową etykietą są po prostu nalewane w objętości 325 ml, co zaznaczone jest na etykiecie. Gratuluję browarowi takiego "marketingowego" zagrania
                Last edited by delvish; 17-05-2008, 13:23.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #53
                  Ciechan Mocny aktualnie jest w wyjątkowo dobrej formie. Data przydatności jakoś ok. połowy czerwca. Poza nową etykietą i objętością piwa w butelce, zdaje się że zmieniła się także sama butelka obecnie to jednorazowy, lekki, bezzwrotny bączek Steinie z niskim kołnierzem.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23811

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciechan Mocny aktualnie jest w wyjątkowo dobrej formie. Data przydatności jakoś ok. połowy czerwca. Poza nową etykietą i objętością piwa w butelce, zdaje się że zmieniła się także sama butelka obecnie to jednorazowy, lekki, bezzwrotny bączek Steinie z niskim kołnierzem.
                    nie może być, gdzie można toto zobaczyć? bączek z niskim kołnierzem? koniec świata
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      nie może być, gdzie można toto zobaczyć? bączek z niskim kołnierzem? koniec świata
                      Miałem kilka razy Noteckie w takie nalane.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #56
                        Czy można prosić o fotkę nowego Ciechana?

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #57
                          Ja już nie mam siły i cierpliwości latać za Ciechanem. Zresztą rozmawiałem ostatnio ze znajomą ekspedientką ze sklepu w którym szukają po hurtowniach piwa za moją skromną sugestią i oni też już wysiadają. Zamawiają dostawę, to potrafi nie pojawiać się tygodniami, a potem dadzą jakieś marne ilości.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            #58
                            No inie ma fotki . Czy mógłby ktoś jednak pokazać cóż nowego Ciechan wyprodukował? Drogi Dyrektorze! Jaki jest stan Ciechana? Czy wytrzyma jeszcze kilka dni, czy się skończy? Niestety leżę w łóżku z gorączka i nie byłem dziś w Gdańsku. Jeśli jest możliwość, że się skończą, to czy mógłbyś mi zostawić "pod ladą" po 2 bączki każdego?

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                              No inie ma fotki
                              Tutaj "mash photkę" nowej etykiety.
                              A bezzwrotny bączek to raczej wyjątek niż reguła. Ot trafił się taki rodzynek
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                #60
                                Wielkie dzięki. Ale jest to normalny, klasyczny bączek typu Steine, tak?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎