Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    Senior
    • 10-2010
    • 801

    Łii tam. Poczytawszy forum wziąłem się za czeskie piwa i tak Wszystkie są solidnie chmielone, ale w sumie nijakie ( w kazdym razie te mi dostępne, Staropramen to dno) Jak do jasnej lagier moze nie byc nijaki? To jego cecha. Jest nijaki, to się go dobrze wchłania.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      No Ciechan jak jest w formie to jest bardzo charakterystyczny. Parę razy trafiły mi się płytsze egzemplarze, ale w porównaniu do innych browarów to i tak poniżej pewnego pułapu Wyborne nie schodzi.
      Last edited by pioterb4; 11-01-2011, 11:05.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4313

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
        Łii tam. Poczytawszy forum wziąłem się za czeskie piwa i tak Wszystkie są solidnie chmielone, ale w sumie nijakie ( w kazdym razie te mi dostępne, Staropramen to dno) Jak do jasnej lagier moze nie byc nijaki? To jego cecha. Jest nijaki, to się go dobrze wchłania.
        Hm, jak się uznaje Staropramena za klasycznego reprezentanta czeskiej produkcji piwnej, to nie dziwota....
        Ciechan jest mniej nijaki od czeskich? "Odważna" zaiste teza...

        Comment

        • beny86
          Junior
          • 02-2010
          • 18

          Witam panowie wczoraj piłem ciechana wybornego z datą do 06.02 i naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył ostatnimi czasy był jakby ,,rozwodniony" i bez charakteru , ale ta ostatnia warka jest naprawdę ok w końcu mocno wyczuwalna goryczka i słodowość to co lubię najbardziej . dziś powtórka z rozrywki ciekawe czy to nie był jednorazowy strzał ???

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Piję właśnie egzemplarz z datą do 30 I i musze przyznać że piwo robi pozytywne wrażenie. Kolor jakby ciemniejszy, goryczka niewielka ale wyczuwalna. Smak głownie piwniczno - chlebowy, później czuć również słod. Poza kiepską pianą pozostałe parametry całkiem OK. Robi lepsze wrażenie niż Lwówek Książęcy z ostatnich warek.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Miałem okazję pić Ciechana Wybornego w wersji lanej (Browarnia Stara Warszawska w Olsztynie).
              Pierwsze wrażenie to fatalny aromat czegoś w stylu smrodu leżakowni. Spodziewałem się już najgorszego, ale po pierwszym łyku pojawiła się wręcz uderzająca dawka przyjemnej chlebowości. Zapamiętałem ten posmak z dawnych butelkowych Ciechanów, tyle że nawet wtedy nie był ona tak wyraźny jak teraz. Wrażenie psuł jednak ten nieszczęsny zapach.

              Obrazu dopełnił fakt, że pod koniec pojemności 330 ml zaczął być wyczuwalny alkohol. Zupełne zaskoczenie!
              Podsumowując: bardzo rzadko mam możliwość napić się lanego Ciechana ale już wiem, że nie ma specjalnie czego żałować.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Pikus123
                Junior
                • 12-2006
                • 13

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, ale za jasny [4]
                Piana: Piany praktycznie brak, mizerny krążek. [2]
                Zapach: Słaby chmielowy, jakiś taki ni jaki [3]
                Smak: Zbyt wytrawny, czuć alkohol, goryczka ok [2.5]
                Wysycenie: Robią się duże bąble [3]
                Opakowanie: Ładny zielony kolor i zamek w tle [4.5]
                Uwagi: Nie wiem czy to zła partia, ale ogólnie piwo nie jest zbyt dobre.

                Moja ocena: [2.825]

                Comment

                • yavo
                  • 03-2009
                  • 909

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piję właśnie egzemplarz z datą do 30 I i musze przyznać że piwo robi pozytywne wrażenie. Kolor jakby ciemniejszy, goryczka niewielka ale wyczuwalna. Smak głownie piwniczno - chlebowy, później czuć również słod. Poza kiepską pianą pozostałe parametry całkiem OK. Robi lepsze wrażenie niż Lwówek Książęcy z ostatnich warek.
                  Ja również odnoszę wrażenie, że kolor jest nieco ciemniejszy, a i piwo lepsze (warka do 12 II)...

                  Comment

                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    Na warce do 19.02.2011 pojawiła się nowa etykieta - w załączeniu.
                    Attached Files
                    Last edited by yavo; 23-01-2011, 17:55.

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      Wolałbym aby bardziej poszli w jakość piwa, a nie w polemiki słowne z koncernami.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        Warka z terminem do 25.02.11 ma smak brudnej szmaty i jest niepijalna. Tak samo było z wczoraj pitym Mocnym, niestety nie pamiętam daty...
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • major_bien
                          Member
                          • 03-2005
                          • 48

                          Pilem warkę 25.02 i mi smakowała, nawet wydawała się udana jak na swoje czasy. Konsumowana w barze Fregata... sporo osób kupowało tego wieczoru, wiec musiało smakować.

                          Comment

                          • schabo
                            Junior
                            • 04-2010
                            • 24

                            a ja właśnie pije warke do 04.03.2011 i jest bardzo dobra

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Mnie też ostatnie warki Ciechana smakowały.

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Nie wiem, kto to pisał, ale smak brudnej szmaty to objaw utleniania. Może było przechowywane w zbyt ciepłym miejscu?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎