Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    No właśnie rzecz w tym, że akurat w tym sklepie Ciechany stoją w lodówce, a ostatnio często je tam kupowałem i były dobre (może jeszcze gdzieś flaszki mam to sprawdzę datę ważności). Możliwe, że w magazynie nie mają odpowiednich warunków.... nie wiem ale w 5 butelkach pod rząd czuć było smak ścierki. A tak przy okazji ktoś się orjentuje z jakim terminem ważności wychodzi każda nowa warka Ciechana?
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Wczoraj piłam Ciechana z datą 26.02 i był bardzo smaczny.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment


      • partia 08.03.2011 znów bez piany ;/ smak za to z początku słodkawy potem przechodzący w chlebowość i na koniec w sporą goryczkę.Ogólnie piwo mnie po raz kolejny zniesmaczyło a to dlatego, że ostatni raz jakoś rok temu kupowałem tego ciechana i było to samo. Osobiście jak patrze na piwo bez piany to mnie aż odrzuca.

        Comment

        • MLZ
          Junior
          • 08-2010
          • 7

          Mogę potwierdzić negatywną opinię o partii 25.02. Kwas, stęchlizna i jakaś dziwna gorycz. Gdzieś w tle dopiero przebija się nuta dobrych Ciechanów, ale z tej charakterystycznej chlebowości, świeżości i słodu zostały ilości śladowe. W sklepie trzymane w lodówce. Po ostatnich podobnych wpadkach Lwówka Książęcego chyba na parę miesięcy dam sobie spokój z tą firmą.

          Comment

          • atutekkepa
            Junior
            • 08-2010
            • 16

            Z tego co mi wiadomo termin przydatności ciechana wybornego to 28 dni.Ja piłem warkę do 25/02 w knajpie Miotła na terenie Konesera w Wawie i była super.Nie wiem może to kwestia złego dnia lub złej pogody z Waszymi negatywnymi odczuciami co do ostatniej warki.Mnie tam zawsze smakuje.
            Pozdrawiam

            Comment

            • waldek2
              Member
              • 02-2011
              • 46

              Piłem wczoraj ważność do 02.03 bardzo dobra

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLZ Wyświetlenie odpowiedzi
                Mogę potwierdzić negatywną opinię o partii 25.02. Kwas, stęchlizna i jakaś dziwna gorycz. Gdzieś w tle dopiero przebija się nuta dobrych Ciechanów, ale z tej charakterystycznej chlebowości, świeżości i słodu zostały ilości śladowe. W sklepie trzymane w lodówce. Po ostatnich podobnych wpadkach Lwówka Książęcego chyba na parę miesięcy dam sobie spokój z tą firmą.
                Mnie już takie wpisy nie denerwują to jeden z tych Panów którzy są bezimienni. A celem nie jest piwo tylko tworzenie czarnego PR .

                Może się mylę, jeżeli tak to proszę MLZ napisać dokładnie gdzie Pan kupił Ciechanka mój przedstawiciel tam się o umówionym czasie się zjawi i razem spróbujecie wybrane przez Pana piwo. Jestem pewien że Pan nie ma racji .Pewnie nie podejmie Pan tego wyzwania z przyczyn dla Pana oczywistych. Tylko proszę nie na PW a tu oficjalnie odpowiedzieć.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  Nie wszystkim piwa z Ciechanowa/Lwówka Śl. muszą odpowiadać. Dla mnie na przykład Ciechan Wyborny jest strasznie płytki w smaku więc go już nie kupuje, w Lwówku Książecym równiez brakuje mi goryczki.

                  Ale przyznam, że na wszystkie moje podejścia do tych piw, nigdy nie trafiłem na zepsute.

                  Analizując jednak wpisy forumowiczów w tym temacie, zamiast udowadniać coś jednej osobie, lepiej może udowodnić coś większej grupie, ważąc bardzie treściwe i bardziej goryczkowe piwo.

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    "Nie wszystkim piwa z Ciechanowa/Lwówka Śl. muszą odpowiadać"

                    Oczywiście i tak jest - na ten temat już pisałem

                    "Dla mnie na przykład Ciechan Wyborny jest strasznie płytki w smaku więc go już nie kupuje, w Lwówku Książecym równiez brakuje mi goryczki"

                    I to jest Pańskie zdanie które przyjmuję do wiadomości i oczywiście szanuję.


                    "Ale przyznam, że na wszystkie moje podejścia do tych piw, nigdy nie trafiłem na zepsute"

                    I to jest meritum całej sprawy

                    "Analizując jednak wpisy forumowiczów w tym temacie, zamiast udowadniać coś jednej osobie, lepiej może udowodnić coś większej grupie, ważąc bardzie treściwe i bardziej goryczkowe piwo"

                    Ja nie udawadniam niczego i nie urodził się jeszcze taki ktoś kto zadowolił wszystkich.W drugiej części tej wypowiedzi nie będę złośliwy .

                    Tak więc miłej niedzieli

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      Pod wpływem dyskusji ruszyłem dupsko i przejechałem się te kilka przystanków ( no, tam i z powrotem zajęło mi 40 minut) po Ciechana. Teraz sobie popijam. I mogę tylko w samych superlatywach. Zapach intensywny, chmiel w rodzaju mojego ulubionego, czyli aromatyczny, ziołowy, budzący skojarzenia z letnią łąką, baza słodowa pachnie przede wszystkim chlebowo. Smak to połączenie przyjemnej goryczki i smaku słodu o posmaku chlebowym. Wyraźnie czuć, że piwo jest nieutrwalane. Doczepić mógłbym się tylko do piany, że mogłaby być bardziej obfita.
                      Co do żądań , aby piwo było bardziej chmielone. Być może pan Marek może spróbować pójść w ślady Kormorana i wypuścić nowe piwo intensywnie chmielone, ale żaden rozsądny biznesmen nie powinien zmieniać receptury piwa, które już osiągnęło jakiś tam sukces na rynku. Polscy piwosze nie lubią piwa mocno chmielonych , rynek więc wymusza takie piwa. W każdym razie nigdy jeszcze nie trafiłem na słabego Ciechana a trafiam zawsze na beznadziejnego Carlsberga, Lecha, Heinekena.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        No Ciechan zawsze był mało goryczkowy, zawsze silna chlebowość z lekką piwnicznością były jego znakami rozpoznawczymi. Taki był kiedy mnie sobą zauroczył i ostatnie warki też takie są, wyraziste i rozpoznawalne. Jedyne czego żałuję to to, że Lwówek Książęcy po bardzo mocnym wejśćiu stracił na goryczkowośći i obecnie smakuje jak lżejszy Ciechan. Tak samo jak nie ma sensu mieszanie w recepturze już dobrze ugruntowanego piwa tak samo nie ma sensu wypuszczanie na rynek dwóch piw o bardzo zbliżonych walorach smakowych, tym bardziej, że z początku było zupełnie inaczej.
                        Last edited by pioterb4; 13-02-2011, 15:54.

                        Comment

                        • marekj
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pod wpływem dyskusji ruszyłem dupsko i przejechałem się te kilka przystanków ( no, tam i z powrotem zajęło mi 40 minut) po Ciechana. Teraz sobie popijam. I mogę tylko w samych superlatywach. Zapach intensywny, chmiel w rodzaju mojego ulubionego, czyli aromatyczny, ziołowy, budzący skojarzenia z letnią łąką, baza słodowa pachnie przede wszystkim chlebowo. Smak to połączenie przyjemnej goryczki i smaku słodu o posmaku chlebowym. Wyraźnie czuć, że piwo jest nieutrwalane. Doczepić mógłbym się tylko do piany, że mogłaby być bardziej obfita.
                          Co do żądań , aby piwo było bardziej chmielone. Być może pan Marek może spróbować pójść w ślady Kormorana i wypuścić nowe piwo intensywnie chmielone, ale żaden rozsądny biznesmen nie powinien zmieniać receptury piwa, które już osiągnęło jakiś tam sukces na rynku. Polscy piwosze nie lubią piwa mocno chmielonych , rynek więc wymusza takie piwa. W każdym razie nigdy jeszcze nie trafiłem na słabego Ciechana a trafiam zawsze na beznadziejnego Carlsberga, Lecha, Heinekena.
                          że chciało się Panu w niedzielę 40 minut poświęcić - niesamowite

                          Jak się coś takiego przeczyta to się chce pracować. W Ciechanie nie będziemy tworzyć nowych marek wystarczy pracy nad jakością istniejących a jeszcze sporo do zrobienia.Ale w innych moich browarach już istniejących i przyszłych może coś razem wymodzimy

                          Comment

                          • marekj
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 508

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            No Ciechan zawsze był mało goryczkowy, zawsze silna chlebowość z lekką piwnicznością były jego znakami rozpoznawczymi. Taki był kiedy mnie sobą zauroczył i ostatnie warki też takie są, wyraziste i rozpoznawalne. Jedyne czego żałuję to to, że Lwówek Książęcy po bardzo mocnym wejśćiu stracił na goryczkowośći i obecnie smakuje jak lżejszy Ciechan. Tak samo jak nie ma sensu mieszanie w recepturze już dobrze ugruntowanego piwa tak samo nie ma sensu wypuszczanie na rynek dwóch piw o bardzo zbliżonych walorach smakowych, tym bardziej, że z początku było zupełnie inaczej.
                            Panie Piotrze musi Pan wiedzieć ,że Lwówek jest w trzecim etapie rozwoju tzn buduje na bazie prób i błędów smak swoich produktów , a przy okazji zmieniam nazwę z Piastowskiego na Ratuszowe. Absolutnie nie jest naszym celem budowanie podobnych piw Ciechan - Lwówek
                            jakością tak smakiem nie .Tak wię proszę się nie martwić będzie dobrze

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                              trafiam zawsze na beznadziejnego Carlsberga, Lecha, Heinekena.
                              No widzisz, trzymają poziom

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale w innych moich browarach już istniejących i przyszłych może coś razem wymodzimy
                              Ano, czekamy na debiut lekkiego pilsa z Ustki
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                .Tak wię proszę się nie martwić będzie dobrze
                                Cieszę się bardzo, efekty będę sprawdzał na bieżąco

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎