Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Dog in the fog

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wg2
    Senior
    • 07-2004
    • 264

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
    Potwierdzam, to nie jest piwo
    Nigdy tego badziewa już nie wypije
    GAWEŁ

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
      Z czego waść taki wniosek wysnuwasz? Z tego że słodkie? Miodowe z Ciechanowa oraz Irlandzkie Mocne z Krajana też są słodkie. Że owocami smakuje? Pszeniczne też smakują - bananami. Myślę że umknęło paru osobom wypowiadającym się o Dogu określenie "aromatyzowane" a to właśnie jest klucz do zrozumienia istoty tego piwa. Ciężko porównywać np. Porsche 911 z Fiatem Panda. Choć jedno i drugie to samochód to wyraźnie z innej półki, innego rodzaju. Jeszcze takie pytanie może bardziej trafiające w nasze narodowe upodobania: czy Żubrówka to nie wódka?
      To nie do końca chodzi o to, iż Dog nie przypomina w smaku piwa. Już kilka razy było pisane, że podstawowy zarzut pod jego adresem polega na tym, iż nie ma nic wspólnego ze smakiem angielskiego piwa! Ludziom się wmawia, że tak smakuje brytyjskie piwo. A chyba wszyscy wiemy, jaka to jest prawda. Taka zaczynająca się na literę G.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        Brytyjscy piwosze wpadają w ataki spazmatyczne widząc co u nas się próbuje delikatnie wciskać jako produkt związany z Wyspami...
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          To że piwo robione w Polsce nie ma smaku angielskiego to mnie akurat nie przeszkadza, choć zgadzam się że kampania reklamowa Doga dawała nadzieję na coś w stylu ale. No ale panowie: nie wymagajmy prawdy od marketingowców
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • maniek_pl
            Junior
            • 01-2006
            • 22

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor prawie idealny (jak dla mnie powinien byc troche ciemniejszy), dlatego 4,5 [4.5]
            Piana: z poczatku duza i gęsta i ... szybko opada [3.5]
            Zapach: zapach srednio na jeża - troche za slodki [4]
            Smak: nawet smaczne, aczkolwiek za malo goryczki [3.5]
            Wysycenie: w normie [4]
            Opakowanie: bardzo ladne opakowanie, charakterystyczne [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.825]
            Piwo z rana jak śmietana

            Comment

            • qberts
              Senior
              • 03-2007
              • 136

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor słomkowy, może trochę zbyt jasny, ale podoba się. [4.5]
              Piana: Piana początkowo ładna, drobnoziarnista, dość szybko ulega redukcji do cieniutkiej warstewki. [3.5]
              Zapach: W zapachu dziwnie słodkawe, może z nutą słodową, nie bardzo mi pasowało. [3.5]
              Smak: W smaku mdłe, goryczka niewyczuwalna, zbytnio słodkawe, lekka słodowa nuta, mimo iż spodziewałem się łagodnego smaku, choćby po przeczytaniu konrty, na coś tak łagodnego przygotowany nie byłem, niezbyt mi ten smak podpasował. [3]
              Wysycenie: Wysycenie może trochę zbyt mało trwałe, ale mi odpowiadało. (z trochę zbyt dużego, przeszło w trochę za małe) [4]
              Opakowanie: Mocna strona tego piwa, ładnie zaprojektowane, w stonowanej kolorystyce, bardzo przyjemne. [5]
              Uwagi: Nie dla mnie to piwo, na próżno szukać w nim czegoś co przekonałoby mnie do kolejnego zakupu.

              Moja ocena: [3.45]
              ZASADY DEGUSTACJI
              zapraszam do dyskusji

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zwykły jasny, złocisty. [3]
                Piana: Na początku szpan z dużą pianą, ale szybko wychodzi szydło z worka i jest lipa [2]
                Zapach: Minimalna słodycz. Nic poza tym. [1.5]
                Smak: Wyprane ze smaku. Ciężko ocenić coś czego tak naprawdę nie ma. W zasadzie powinno być zero. Goryczy zero. A że aromatyzowane to jakieś tam sztuczne posmaki. No więc ok za to może to 1 być [1]
                Wysycenie: Nie jest zbyt intensywne więc się nie czepiam. [3]
                Opakowanie: Dosyć oryginalna butelka, ciekawy lans na image [3.5]
                Uwagi: To piwo jest chyba kierowane do tych... nie lubiących piwa. Ja lubię więc wychodzi co wychodzi.

                Moja ocena: [1.6]
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Aha no właśnie, ja to piwo próbowałem od znajomego, który trzymał ten wynalazek już z miesiąc, także oceniałem starą wersję.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    Dzisiaj zauważyłem w Tesco, że piwo to jest dostępne w butelce zwrotnej 0,5l.

                    Comment

                    • qbaseq
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 100

                      był i znik bo go wezwał NIK ...

                      tytuł dla wielbicieli najlepszego kabaretu Tey

                      ale co do samego piwa -z tego co widzę, jestem na tym forum jedną z kilku tylko osób, które z chęcią by się go jeszcze raz napiły i z przykrością dowiedziały się na początku roku że KP zaprzestało produkcji. Chociaż to piwo miało, zdaje się 2 wersje, a ja tęsknię tylko za tą pierwszą, w której od pierwszej próby znalazłem coś co mnie urzekło - ( podobnie jak "Andrewbrw" ) - aromat i posmak czarnej porzeczki ! Nigdy wcześniej ani później się z tym już nie spotkałem i naprawdę niejeden czteropak Doga się u mnie nie zmarnował ...
                      Natomiast faktycznie trafiłem po jakimś czasie na nowszą wersję i to już było zwykłe dziadostwo ( coś jak filmy Bartka Wypychowskiego ... )

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎