Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Carmell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    Ja kupiłem w biłgorajskim Aldiku.
    Nie pijam takich piw, ale było ciekawe... jako napój. Podobne do ukraińskiego kwasu chlebowego... Krótko - zagłosowałem na nie na piwo roku w tej kategorii...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, pod światło ciemna wisnia. [4.5]
      Piana: Ciemno beżowa, drobnoziarnista. Znika, niestety, dość szybko pozostawiając niewielkie ślady na powierzchni. [3]
      Zapach: Silnie kawowy, karmelowe akcenty ledwo wyczuwalne. [3.5]
      Smak: Zdecydowanie za słodki. Wyczuwalne nuty karmelowe i kawowe, odrobinę palonych smaczków. Niestety, wszystko to przytłoczone nadmierną słodyczą. Napój ma delikatnie słonawy posmak. [3.5]
      Wysycenie: Przesadzone, powoduje uczucie cięzkości w żołądku. [3]
      Opakowanie: Zgrabna buteleczka 0,33, etykieta graficznie i kolorystycznie doskonale dopasowana do napoju. Dedykowany kapselek. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny. Pod światło wiśniowe refleksy. [5]
        Piana: Ładna beżowa piana. Utrzymuje sie kołderką na powierzchni. [4]
        Zapach: Karmelowy z lekką nutką kawową. Całkiem przyjemny. [4]
        Smak: Zdecydowanie przesłodzony, karmelowy. Jednocześnie niezbyt intensywny. Pewnie dlatego daje się wypić. Pozostawia denerwujący posmak. [2.5]
        Wysycenie: Duże ale stosunkowo szybko się wygazowuje. [4]
        Opakowanie: W sumie bez zarzutu. Chyba, że przyczepić się do braku ekstraktu. [4.5]
        Uwagi: Kupione za 0,99zł w sklepie na Oboźnej obok UW. Więcej nie kupię nawet za taką cenę. Zdecydowanie nie jestem fanem takich napojów.

        Moja ocena: [3.475]

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • michioso
          Senior
          • 10-2002
          • 112

          #19
          Kolor: Ciemna wiśnia.
          Piana: Ciemnobeżowa, drobnoziarnista, niestety szybko znika.
          Zapach: Ewidentnie kawowy.
          Smak: Bardzo słodki, wyczuwalny posmak kawy oraz karmelu.
          Wysycenie: Zbyt duże jak na buteleczke 0,33 l.
          Opakowanie: Ładna etykieta, zgrabnie prezentuje się na buteleczce.

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny ciemny kolorek - o takim właśnie kolorze piwa chciałabym warzyć [5]
            Piana: zwarta drobna piana, która utrzymuje się do końca degustacji [4.5]
            Zapach: zapach słodko-gorzki, kawowo-karmelowy, przypomina niektóre eksperymentalne wyroby "Zewu Natury", ale zdecydowanie zwodniczym jest, ponieważ smak... [4]
            Smak: jak dla mnie pierwszy smak ok, ale posmak dużo za dużo cukru - ciężko mi było 0,4 litra słodyczy przełknąć, ale jeśli ktoś na co dzień wszystko słodzi, to to piwo może mu bardzo smakować... [3]
            Wysycenie: tak, jak piana - akurat w sam raz [4.5]
            Opakowanie: bardzo ładna poręczna buteleczka i w miarę stonowana etykieta - aczkolwiek wpływu na moje zmysły (poza nadmierną słodyczą na języku) nie zauważyłam [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.75]
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Jakie zdziwienie mnie ogarnęło gdy dzisiaj sięgnąłem po butelkę Carmell’a na kontr etykiecie znikła informacja dot. miejsca warzenia ów produktu natomiast pojawił się adres Lubelskiego browaru. Czyżby Zwierzyniec zaprzestał warzenia tego wspaniałego piwa?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                Jakie zdziwienie mnie ogarnęło gdy dzisiaj sięgnąłem po butelkę Carmell’a na kontr etykiecie znikła informacja dot. miejsca warzenia ów produktu natomiast pojawił się adres Lubelskiego browaru. Czyżby Zwierzyniec zaprzestał warzenia tego wspaniałego piwa?
                Prawdopodobnie nadal warzone jest w Zwierzyńcu. Browary Lubelskie Perła zaczynają stosować techniki dezinformacyjne wielkich koncernów. Tak samo zniknęła informacja o miejscu warzenia z Pilsa, toteż nie wiadomo czy się pije piwo z Lublina czy Zwierzyńca. Na kontrze jest tylko lubelski adres.
                Last edited by Lacriferno; 29-05-2006, 19:11.

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brunatny. Niemal czarny. [5]
                  Piana: Niezbyt trwała beżowa pianka, która do końca zostaje jako obrączka i plamy. [3.5]
                  Zapach: Karmelowo kawowy. Powinien być zdecydowanie intensywniejszy. [4]
                  Smak: Lekko palone. Za mała może troszkę nutka kawowa. Karmelowość jakaś taka syropowa Delikatne. Coś między Karmi a Karmi Poema di caffe. [4.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie. Nie buzyje za mocno ale do końca jest zdecydowanie wyczuwalne w ustach. Rozbija słodowości. [5]
                  Opakowanie: Buteleczka bezzwrotna z przyjemna grafiką i informacjami o wartości odżywczej. Ładny kapselek do tego. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.3]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemna, prawie czarna. Niewiele mocnego światła jest w stanie się przebić. Jedno z najciemniejszych polskich piw. 0,5 odejmuję, bo nie do końca mi ta barwa pasuje do smaku. Ciut jaśniejsza moim zdaniem byłaby adekwatniejsza. Ale jest piękna. [4.5]
                    Piana: Średnio duża, dość gruboziarnista (wygląda jak dość drobna brązowa gąbka). Kolor dość oryginalny. Nie klasyczny kawowy, ale taki bardziej rdzawy. Niestety dość szybko opada i redukuje się do skromnych resztek. [3]
                    Zapach: Bardzo przyjemny karmelowy. Niestety słabiutki. [4]
                    Smak: Bardzo dobry, nie przesłodzony karmel. Kawy nie wyczułem, ale inklinacje w tym kierunku ma. Przyjemny karmelowy posmak, niestety szybko ulatnia się. [4.5]
                    Wysycenie: W sam raz. Bardzo ładnie ożywia to piwo. Pod sam koniec minimalnie słabnie. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie opakowanie. Ładny kapsel w tej samej stylistyce. Tylko o ekstrakcie zapomnieli. Jeśli o mnie chodzi to mile bym widział 0,5l. [4.5]
                    Uwagi: Doskonałe w swojej klasie piwo. Chyba najlepsze na rynku. I do tego ładnie opakowane. Ogólnie jeśli chodzi o bezalkoholowe piwa to preferuję właśnie ciemne. Mając takie coś ci którzy nie mogą pić w towarzystwie, bo kierują może mniej będą się krzywić i pomstować.

                    Moja ocena: [4.175]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nawet pod światło ciężko wiele zobaczyć - ciemnoczerwone refleksy. Bardzo ładny. [5]
                      Piana: Bardzo wysoka i dorbnoziarnista, beżowa. Opada do dziurawej kołderki. [3.5]
                      Zapach: Nieszczególnie silny, przeważa w nim kawa. karmelowości niewiele. [3.5]
                      Smak: Pierwsze wrażenie to cola. Potem pojawiaja się elementy wytrawniejsze i bardziej kawowe, ale całość sprawia wrażenie lekko rozwodnionej. Plus za przyjemny, karmelowy posmak, lekko przypominający kwas chlebowy. Nie miałem wrażenie takiej słodyczy jak przedpijcy. JJak na napój karmelowy, to naprawdę dobry. [4]
                      Wysycenie: Bardzo wysokie. Może to dlatego te skojarzenia z colą? Nizsze byłoby lepsze. [4]
                      Opakowanie: Ładne i stonowane wzornictwo oraz kolorystyka. Przyjemny kształt buteleczki, niebrzydki kapselek (szkoda że z datownikiem...). Mały minus za brak ekstraktu. [4.5]
                      Uwagi: Przywiezione przez Borysko ze Zwierzyńca - dzięki!

                      Moja ocena: [3.85]

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
                        Prawdopodobnie nadal warzone jest w Zwierzyńcu. Browary Lubelskie Perła zaczynają stosować techniki dezinformacyjne wielkich koncernów. Tak samo zniknęła informacja o miejscu warzenia z Pilsa, toteż nie wiadomo czy się pije piwo z Lublina czy Zwierzyńca. Na kontrze jest tylko lubelski adres.
                        Nie jest to do końca prawda. Na kartoniku od czteropaka "Carmella" jest umieszczona informacja dotycząca miejsca produkcji tego piwa. Jest nim Browar w Zwierzyńcu!
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Gopher
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 450

                          #27
                          Troszke mnie dziwi słaba sprzedaż tego piwka. Wg. mnie jest ono dużo lepsze od okocimskiego Karmi, a i cena jest bardzo atrakcyjna w Lublinie często można trafić za 0,99 a standardowo to 1,49. Naprwdę warto spróbować.
                          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                          Comment

                          • Kimer
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 154

                            #28
                            Niestety, ze sprzedażą jest słabo. Dziś w Bydgoszczy kupiłem za 50 groszy/butelka przeterminowane o 2 dni, przy zakupie dwóch butelek dodawano długopis i smycz Goolmana. Aż przykro na to patrzeć w sytuacji, gdy jest to tak smaczny napój.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemny mahoń, refleksy wiśniowo - czerwone, bardzo ładnie się prezentuje. [5]
                              Piana: Jest wysoka i dość drobna. Utrzymuje się przyzwoicie. Kolor ciemniejszego kremu. [4.5]
                              Zapach: Bardzo przyjemny palono - karmelowy z lekkimi "pumperniklowymi" nutkami. [4.5]
                              Smak: Intensywny, karmelowy. Wszystko by mi bardzo odpowiadało, gdyby nie przesadna słodycz. Poza tym momentami ta słodycz wydaje się trochę sztuczna (czyżby to nie cukier?). Byłoby 4 albo i 5, ale niestety po tym piwie za bardzo się chce pić . Bardzo smaczne, ale za słodkie. Smak przypomina mi robiony w domu Podpiwek Delecty (wg. przpisu), ale niedługo po sporządzeniu, kiedy to jeszcze drożdże nie "zjedzą" cukru i całość jest właśnie bardzo podobna w smaku. [3.5]
                              Wysycenie: Jest go dużo, a momentami za dużo. Nieco rozpychające. [4]
                              Opakowanie: Śliczna, zgrabna buteleczka 330 ml, ale ekstraktu nie łaska i prawdziwego producenta też! [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.075]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎