Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater 7,6%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Może trochę za jasny, ale ładny bursztynowo pomarańczowy kolor. Piwo troszkę mętne. [4]
    Piana: Przeciętna, średnio duża, raczej jednorodna. Dość szybko opada do kożuch a później powoli redukuje się do resztek. Zostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
    Zapach: Całkiem przyjemny. Owocowo słodowy. Słaby jednak i troszkę za słodki. [4]
    Smak: Dominują owocowo słodkie smaki, które po momencie całkowicie są zabijane przez niedobry alkoholowy smak. Mocna słodka słodowość w połączeniu z wódkowym alkoholem daje nieprzyjemny efekt. Posmak alkoholowo owocowy. Całość jest przyciężka i dość słodka. Najgorszy jest ten alkohol strasznie mocno wyczuwalny, aż otrzepuje. Tylko pod sam koniec trochę jakby słabł i od razu przyjemniej się pije. [2.5]
    Wysycenie: Niezłe, wyraźnie czuć go na początku, później troszkę słabnie. Nie zagazowuje. [4]
    Opakowanie: Graficznie nic ciekawego, prosta stylistyka. Ładna kolorystyka i ładnie spasowane kolory. Efekt lepszy niż we Fraterze 5,4. Do tego dostosowany dedykowany kapsel. I parametry podane. Minus 1 za napis „Piwo Klasztorne - Szczyrzyc”. To zwykłe kłamstwo. [3.5]
    Uwagi: Jak dla mnie piwo niedobre i nie dziwię się, że zastąpił go Frater Podwójny. To, że jest to górna fermentacja nie usprawiedliwia tego, że piwo jest takie słodkie, z tak mocnym alkoholem (a to tylko 7,6%). Piłem o wiele mocniejsze piwa górnej fermentacji (Urtel – 11,5%, Satan – 13%) i tam albo czuć było tylko grzanie!!!, albo rozgrzewający alkohol, jak to piszą inni, szlachetny. A tu od alkoholowego smaku aż otrzepuje. Do tego piwa te smaki miały bogatsze. Mimo to zaletą tego piwa jest, to że grzeje, a to czasem zimą jest miłe.

    Moja ocena: [3.325]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • disease
      Member
      • 08-2009
      • 80

      #62
      Kolor: bursztynowy [5]
      Piana: drobnoziarnista, bogata [5]
      Zapach: lekko wisiowy ale chmiel też czuć [4.5]
      Smak: bardzo dobre, lekko owocowe trochę jak Palm z tym że mniej gorzkie [4.5]
      Wysycenie: idealne [5]
      Opakowanie: takie sobie, zaoszczędzono na projekcie etykiety [3]
      Uwagi: piwo dobre nawet na lato. Jak na taką moc to pije się je nadzwyczaj lekko.

      Comment

      • disease
        Member
        • 08-2009
        • 80

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy [5]
        Piana: drobnoziarnista, bogata [5]
        Zapach: lekko wisiowy ale chmiel też czuć [4.5]
        Smak: bardzo dobre, lekko owocowe trochę jak Palm z tym że mniej gorzkie [4.5]
        Wysycenie: idealne [5]
        Opakowanie: takie sobie, zaoszczędzono na projekcie etykiety [3]
        Uwagi: piwo dobre nawet na lato. Jak na taką moc to pije się je nadzwyczaj lekko.

        Moja ocena: [4.525]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Piwo od 2 lat nie jest dostępne w sprzedaży.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 04-02-2010, 01:14.

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #64
          Nie wiedziałem że można go jeszcze kupić.
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎