Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Tekiza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • talrasha
    Senior
    • 11-2001
    • 685

    #16
    Z tego co się orinetuję to Dunkla już nie produkują. No ale nie o tym jest ten temacik - a ART nie lubi jak się pisze nie na temat więc kończę.
    O Dunklu było już pisane w jakimś temacie - chyba piwo ciemne którego już nie ma albo coś w tym stylu.
    Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

    Comment

    • superprzemek
      Senior
      • 06-2002
      • 130

      #17
      A wracając do Tekizy!

      Hmm, wracając do Tekizy to chciałem powiedzieć że zapach tego piwa jest bardzo podobny do Redd'sa (sam nie wiem dlaczego), a smak jest bardzo miodowy. I tylko szkoda że Tekiza jest tylko aromatyzowana.

      Comment

      • endriu
        Member
        • 03-2001
        • 57

        #18
        Piwo dość dziwne, dla mnie w smaku skrzyżowanie redsa, coolera, i mocnego pilsa. Na opakowaniu (tak jak np na tygrysie) jest napisane że piwo wykonane jest w technologii malt liquor, pierwszy raz sie z czymś takim spotykam, to musi być chyba jakiś patent browaru.

        pozdrowienia

        Comment

        • gumiska
          Gość
          • 11-2002
          • 1

          #19
          jeśli chodzi o Malt Liquer to oznacza, że jest to napój na bazie słodu z dużą zawartością alkoholu. Wiem prawie z samego źródła.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #20
            ano tyle to znaczy. zastanawiające jest tylko to skąd nazewnictwo takie się wzięło (nawiązując do poprzednich wypowiedzi należy jasno zaznaczyć, że polskie browary mają w tym nikły udział )
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #21
              Takie coolerowate nie-wiadomo-co.
              Jestem wręcz rozdarty, bo smakowało mi to, nawet bardzo, a z drugiej strony odzywa się we mnie "dusza piwosza" i mówi: "jak możesz pić takie wynalazki i jeszcze mówić że Ci smakuje??"
              Więc powiem krótko:
              Fajny lekki napój na lato. Lekki w samku, bo procenty ma spore, więc należy uważać!

              Dostępne w Pruszkowie w cenie 3,50/puszka
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                #22
                Współpraca z siecią Aldi zaowocowała reaktywacją tego zapomnianego wynalazku
                http://www.aldi.pl/TIPP_PL_SA/index14.shtml - wygląda na to, że BŁ konsekwentnie odkopują stare marki - najpierw Tygrys, teraz to...
                Attached Files
                ♪♫

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  #23
                  ,,BŁ konsekwentnie odkopują stare marki ''
                  i to jest właściwe określenie Puszki w których jest Tekiza są tymi samymi, które sprzedawano w 2003 roku Już od wielu lat nie produkuje się puszek wg takiego wzoru. Widocznie odkryli jakieś stare zapasy i szkoda im było wyrzucić
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, delikatnie opalizujący. [4.5]
                    Piana: Słaba, gruboziarnista, szybko redukuje się do cienkiej obrączki. [2]
                    Zapach: Intensywny, typowo piwny, słodowy i jednocześnie wyraźne nuty cytrynowo-limonkowe. [4.5]
                    Smak: Cierpki posmak tequili, przyjemny - nie jest to ten sam aromat, co w Chat Tequila. Owocowa, trochę pestkowa goryczka, lekki kwasek i do tego słodycz - co ważne od cukru, a nie od aspartamu. Nie jest przesłodzone, nie zalepia. [4]
                    Wysycenie: Średnie do niskiego, trochę brakuje nasycenia pod koniec degustacji. [3.5]
                    Opakowanie: "Zabytkowa" pucha - wzór ten sam jak sprzed lat jak na fotce slavoy-a, przy czym stare informacje zaklejono białymi nalepkami - sprawia to ogólnie kiepskie wrażenie... [2]
                    Uwagi: Zakupione w markecie Aldi. Niezłe.

                    Moja ocena: [3.875]
                    ♪♫

                    Comment

                    • ucho
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 500

                      #25
                      Jak dla mnie to bezapelacyjny numer jeden w kategorii opakowanie (z tego co obecnie jest na rynku). I mówię bez ironii.

                      Comment

                      • disko
                        Member
                        • 04-2010
                        • 76

                        #26
                        Czy to piwo można kupić w każdym Aldi czy tylko w okolicach Łodzi jak wyroby BŁ w Kauflandzie?

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy to piwo można kupić w każdym Aldi czy tylko w okolicach Łodzi jak wyroby BŁ w Kauflandzie?
                          W Aldim w Toruniu jest, więc chyba w każdym.
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładne głębokie złoto. Klarowny, ale nie idealnie. [4]
                            Piana: Słaba, znikoma. Ledwie się utworzyła i opadła od razu. [2]
                            Zapach: Zaskoczenie. Czuć piwo! Jeszcze się z czymś takim w tej kategorii smakowej nie spotkałem. Nie jest to jakiś porywający zapach piwa, ale zawsze. Do tego oczywiście dochodzą akcenty limonkowe. Tequilli to tu za wiele nie ma. [3]
                            Smak: Również czuć piwo, ale co najwyżej przeciętne. Jakieśtam posmaki tequillopodobne pobrzmiewają, ale bardzo słabo, czuć głównie limonkę, kwaśne jabłka i imbir. Nic specjalnego. [3]
                            Wysycenie: Wysokie jak to zwykle w tego typu napojach bywa. [4]
                            Opakowanie: Puszka jest po prostu świetna. Prosta ale bardzo charakterystyczna grafika, oldschoolowy design i najlepszy slogan ostatnich miesięcy rodem z Gwiezdnych Wojen "W poszukiwaniu Mocy". Rewelacja Rażą jedynie naklejki poprzylepiane z dwóch stron, ale co tam. [4.5]
                            Uwagi: To najprawdopodobniej jednorazowa akcja w celu pozbycia się starych opakowań. W Aldim piwo leży na półkach przeznaczonych dla towarów tymczasowych.
                            Mimo, że piwo mnie nie zachwyciło, bo nie lubię tego typu napojów, to i tak jest to chyba jedno z lepszych piw o smaku tequlli jakie piłem, albo przynajmniej jedno z lepszych.

                            Moja ocena: [3.075]
                            Last edited by wrednyhawran; 14-04-2012, 15:49.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • Myszon007
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 1208

                              #29
                              Dla chętnych - piwo ponownie dostępne w sieci Aldi, w zupełnie nowej szacie graficznej. Zawartość bez zmian.
                              Attached Files
                              ♪♫

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnożółty, oranżadowy, klarowny [3.5]
                                Piana: Na początku sporo i obficie, wkrótce jednak zostaje nikła obrączka która ginie. Dość drobna [3.5]
                                Zapach: Intensywna woń limonki z akcentami chmielowymi. [3.5]
                                Smak: Dominuje nuta limonkowo-miętowo-imbirowa plus goryczka. Nut chmielowych niewiele, tequilli prawie wcale. Mnie nawet smakowało. [3.5]
                                Wysycenie: Słabe - trochę bąbelkowania na początku, które jednak nie trwa za długo. [3]
                                Opakowanie: Pucha kolorowo-imprezowa. Niewątpliwie przyciąga wzrok. [4]
                                Uwagi: Kupione w ALDIm w Będzinie. Jeśli mam porównywać z pitym niedawno DESPERADOSEM RED - bije go na głowę. W sumie - piwko wypijalne.

                                Moja ocena: [3.5]
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎