Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Kolejorz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty jak należy. [5]
    Piana: Piana bielutka i drobnopęcherzykowa. Opada do plamek i krawężnika (fajne określenie - nie opatentuje sobie ). [4]
    Zapach: Zapach słodowy. Jak się zamiesza piwem w szklance to tak intensywny, że aż mdławy. Szkoda, że troszkę chmielu brakuje w zapachu. [4]
    Smak: W smaku wyważone pomiędzy goryczką a słodowością. Bardzo gładkie. Brakuje jednak trochę wyrazistości. [4]
    Wysycenie: Troszkę za mocne bo lekko siada na żołądku ale jednak raczej pozytywne. Bardzo orzeźwiające. [4]
    Opakowanie: Zgrabna etykieta nawiązująca do plakatów i proporców piłkarskich. Kapsel: błękit na obrzeżach przechodzący w biel na środku, bez napisu. Przynajmniej nie golas Minus jedynie za brak ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: Dzięki JAckcon za mozliwość spróbowania

    Moja ocena: [4.075]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • lukin75
      Junior
      • 01-2004
      • 24

      #32
      http://www.kolejorz.com.pl/ . Na stronie w dziale "O piwie" dostępny jest film dotyczący browaru w Czarnkowie. Sporo o historii tego browaru, stronie technologicznej i wyjątkowości samego piwa. Polecam.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #33
        Filmik faktycznie ciekawy

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozłoty [5]
          Piana: przy nalewaniu z góry nawet całkiem niezła ale potem szybko znika i ślad nawet po niej nie zostaje [2.5]
          Zapach: chmielowy, lekko kwaskowaty, intensywny [4]
          Smak: mocno goryczkowo-chmielowy, przechodzi w słodowy posmak podobny do Noteckiego niepasteryzowanego (ale nie tak wyraźny), goryczka obecna do końca [4.5]
          Wysycenie: niewielkie do umiarkowanego [4]
          Opakowanie: w prostej czarnkowsko-kibicowskiej stylistyce, minus za brak podania ekstraktu, wielki plus za inicjatywę [4.5]
          Uwagi: kupione w łódzkim sklepie Zofmar, bardzo mi smakowało, Czarnków trzyma poziom!

          Moja ocena: [4.125]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #35
            Po kilku podejściach stwierdzam, że jest kiepściutkie. Jednak pasteryzacja w przypadku Czarnkowa robi coś okropnego. Wspaniałe piwo niepasteryzowane z jednej strony, a taki gniot z drugiej.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowe, klarowne [5]
              Piana: biała, średniopęcherzykowa, utrzymawała sie tylko przy nalewaniu, po chwili nic po niej nie zostało [1.5]
              Zapach: słabozapachowe, to co czuję to minimalnie wyczuwalna woń chmielowa [3]
              Smak: jak dla mnie zbyt ostre w smaku a jest tylko wina zbyt dużego nagzowania, goryczka, nienajmocniejsza ale dobrze wyczuwalna przeplata się z jakimś gorzkawym akcentem, w oddali da się wyczuć niewielkie nachmielenie, robi wrażenie wodnistego [3.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
              Opakowanie: bezwrotna brązowa butelka, ładna etykieta, biało niebieski kapsel bez akcentów browarnianych [4.5]
              Uwagi: Średnio-przeciętne piwo, chyba Lecha więcej już wspierać nie będę , kupione na giełdzie żywieckiej

              Moja ocena: [3.225]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Współproducentem i dystrybutorem piwa Kolejorz jest Piotr Gulczyński (Gulczas)
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, złoty, nawet ciemno-złoty [4.5]
                  Piana: Gęsta, wysoka, jednak mało trwała. Pozostaje korzuszek. [4]
                  Zapach: Dość wyraźny, słód z chmielem w tle. [4]
                  Smak: Podobny jak zapach, tylko odwrotnie... Chyba lekko przechmielone. Bardzo orzeźwiające. Dobre, choć dość płaskie. [4]
                  Wysycenie: Dobre, drobne babelki, słabo widoczne. [4.5]
                  Opakowanie: Mnie nie przekonuje. Nie mam nic do Lecha, ale wolę piwa neutralne. Lubię bączki, ale są bezzwrotne, brak info o ekstrakcie [3.5]
                  Uwagi: Kolejne otrzymane od Jacksona - kolejny raz dzięki...

                  Moja ocena: [4.025]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #39
                    Myślę, że Kolejorz byłby jeszcze lepszy gdyby w butelkach nie pływały martwe owady

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                      Myślę, że Kolejorz byłby jeszcze lepszy gdyby w butelkach nie pływały martwe owady
                      To w związku z ich nowym hasłem reklamowym:
                      "Jeśli mucha pić to może,
                      też się nawal Kolejorzem!"

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Budvar
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 265

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowo-złoty, niezwykły przy takim ekstrakcie [4.5]
                        Piana: wysoka i gęsta na początku, opada powoli, a przy okazji ładnie "maluje" szkło [4]
                        Zapach: chmielowy, z jakby owocowymi nutami [4]
                        Smak: lekki i delikatny, a przy tym wyrazisty i z dobrze zaznaczoną goryczką, kompozycję mąci pojawiający się na drugim tle lekko metaliczny posmaczek [4]
                        Wysycenie: w porządku [4]
                        Opakowanie: "bączek" z tradycyjną dla Czarnkowa srebrną etykietą, wzbogaconą w niebieskie akcenty, niewyszukana stylistyka, brak kontry, błękitny kapsel [3.5]
                        Uwagi: piwko zakupione u niezawodnego Dziada w Łodzi

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #42
                          Witam! Wraz z kolegą zbieramy buteleczki typu "bączek". Czy miałby może ktoś zbędne 2 szt. takowych po piwie Kolejorz? Bylibyśmy niezmierrrrrrrrrrrnie zobowiązani Pozdrawiam!!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎