Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Chiller

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny bursztynowy [5]
    Piana: mierna po nalaniu, a i to co powstało znika szybko do kompletnego zera [2]
    Zapach: słodowo-miodowy, jesli słodycz, którą wyczuwam można nazwać miodem, mi to raczej przypomina zapach pszczół (co możnaby uznać za oznakę naturlności ;-)) [3]
    Smak: słodki, nawet bardzo, przypomina mi nieco podłej jakości miód pitny (choć i tak brzmi to jako niezasłużony komplement); w smaku nie jest wstrętne, ale oznak naturalności nijak sie nie można doszukać [2.5]
    Wysycenie: tu jest ok, choć pod koniec picia zaczyna go brakować [4.5]
    Opakowanie: rzuca się w oczy charakter miodowy piwa, brak firmowego kapsla i danych o ekstrakcie, plusza odwagę i informację o E... [4]
    Uwagi: Piwo wypite bez wstrętu, ale i bez uniesienia, zamało w nim piwa i miodu bym po niejsięgnął powtórnie (dla porównania pije jednocześnie miodowe z Ciechanowa, które w tym porównaniu wypda jako cudowne).

    Moja ocena: [2.925]
    Poszukuję

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #17
      Nic nowego nie napiszę: piękny, bursztynowo-miodowy, prawie klarowny kolor, porządna, drobnopęcherzykowa piana i przyzwoite nagazowanie. Niestety, w smaku i zapachu czuć wyłącznie sztuczny miód, brak chmielu, goryczki i takich tam, w piwie niezbędnych, motywów... Zawód; oczekiwałem znacznie lepszego napoju.
      Generalnie nie tędy droga; "pierwszemu polskiemu browarowi specjalności" za taką specjalność - dziękuję, postoję, w domu mam krupnik...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • bobsley
        Junior
        • 07-2004
        • 29

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny kolor miodu, pasujący do nazwy [4.5]
        Piana: za dobre chęci. Z początku duża, bardzo szybko znika jak sen jaki złoty i pantofelka nawet nie zostawia ( [3.5]
        Zapach: tu mam kłopot...pachnie miodem bardzo wyraźnie, ale miodem sztucznym, natomiast piwo występuje w charakterze zapachu "niemytego kufla po piwie"dziwne to, jednak zapach jest pozytywny [3.5]
        Smak: starefo misia na sztuczny miód chcecie nabrać??? smak tego wynalazka ze starych obrych czasów dominuje...oprócz tego z piwa została tylko dość agresywna goryczka, której jedyną zaletą jest to, że łamie ulepkowatą słodycz sztucznego miodku. Piwne aromaty ujawniają się dopiero z tyłu języka po jakimś ( dłuższym) czasie. W sumie sam nie wiem czy się jeszcze kiedyś skuszę. Picie nie było torturą, ale... [3.5]
        Wysycenie: JAKIE NASYCENIE??!!!?? [1.5]
        Opakowanie: Bez pomysłu. Plaster miodu i wszystko jasne... [3]
        Uwagi: Sam nie wiem...niby piłem nawet z przyjemnością ( może to przez upał - było chłodne, mokre i było go pół litra!) ale jakoś nie tęsknię już za następną flaszą...to tyle...

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #19
          Piana naprawdę trwała i gęsta.
          Gazu sporo i bąbelki do końca ulatują. Zapach jak cukierów miodowych.
          Kolorek ciemno żółtawy, jak miodek. Smak dziwny, bo jak syrop na bazie miodu, ale z tłem goryczkowym, ulepkowate i raczej niezbyt smaczne.

          Można wypić ale nie jest to nic specjalnego i raczej nie sięgnę po nie po raz drugi.
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #20
            Właśnie je pije, niezbyt podchodzi, u mnie piana cienka znikła całkiem. Raczej będzie to ostatnie spotkanie z tym piwem
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy [4.5]
              Piana: Beżowa, zwarta początkowo wręcz ogromna opada po czasie do milimetrowego kożuszka, pokrywającego trwale całą powierzchnię. Na szkle nie pozostawia kręgów. [4.5]
              Zapach: Miód ale jakiś taki... nie zachwyca. Ale gorsze już miałem okazję wąchać. [3]
              Smak: Własciwie można by napisać, że da się wypić. Ale nie zachwyca. Do miodowego Ciechanowa mu daleko. [2.5]
              Wysycenie: Prawidłowe. [4]
              Opakowanie: Etykieta z daleka przyciąga wzrok. Szkoda jednak że w Jurandzie nie pomyślano jakimś graficznym elemencie łączącym ich wszystkie piwa. Identyfikacji można dokonać po wczytaniu się prawdziwie mały druk. [3]
              Uwagi: Dostępne w Carrefour w Chorzowie.

              Moja ocena: [3.075]
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: miodowozłoty, lekko mętny [4]
                Piana: doskonała ! drobniutkie pęcherzyki, oszałamiająca wysokość, "kremowość", niesamowita trwałość [5]
                Zapach: razi wonią sztucznego miodu, co nieco przeszkadza, ale oryginalności odmówić mu nie sposób [3.5]
                Smak: sztuczna miodowość znajduje niestety potwierdzenie w smaku, a szkoda, bo goryczka jest całkiem wyraźna i dobrze zrównoważona z miodową słodyczą - gdyby nie ta "sztuczność", byłoby "miodzio" ;-) [3.5]
                Wysycenie: dobre ! [4]
                Opakowanie: całkiem ładne, z wkomponowanym w zieleń plastrem miodu, kapsel czerwony [4]
                Uwagi: zakupione w gdańskim SMAKU

                Moja ocena: [3.725]

                Comment

                • jaro109
                  Member
                  • 11-2004
                  • 71

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: burzstynowy, biorąc kufel pod światło da się zauważyć że piwo nie jst w 100% klarowne! [2]
                  Piana: pierwsze trzy minuty trwała, gruboziarnista, po tym czasie opada i pozostawia delikatny kożuszek. [3.5]
                  Zapach: Miód wychodzi przed szereg! w tle słodowy zapach szybko ginący wraz z postępami w spożyciu. [3]
                  Smak: da się wyczuć wyraźne rozwarstwienie smaku: z jednej strony delikatny acz trochę sztuczny drugi lekko słodowy. goryczka wyczuwana w minimalnym stopniu. [2.5]
                  Wysycenie: odpowiednie. chyba jedyna rzecz która dobrze wyszła piwowarom z juranda. [4.5]
                  Opakowanie: estetyczne, nawiązyjące do smaku. kapsel goły. czcionka na kontrze zbyt mała. [4]
                  Uwagi: nie jestem zwolennikiem tego typu trunków. ale ciekawość jeszcze raz namówiła mnie do eksperymentu. raczej nie pokuszę się o powtórzenie tego jeszcze raz.

                  Moja ocena: [2.925]

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowo-miodowy, odpowiedni do tego piwa. [4]
                    Piana: Marna, pojawia sie tuż po nalaniu, ale na krótko. Dość długo utrzymuje się nikły kozuszek na powierzchni. [2.5]
                    Zapach: Mój dziadek był pszczelarzem, ojciec też pszczół nie unika, matka ma kontakt z pszczelarstwem potwierdzony dyplomem, toteż z miodem obycie mam od oseska. Zapach tego piwa nijak nie przypomina mi żadnego znanego mi gatunku. Przy mocniejszym pociągnięciu nosem gdzieś majaczy słód. [2]
                    Smak: Na pierwszym planie pojawia się goryczka przemieszana z silną słodyczą. Poźniej pojawia się pseudomiodowy aromat przywodzący na mi myśl pewne cukierki zapamiętane z dzieciństwa, które z miodem kojarzyły się wyłacznie dzięki pszczółce na papierku. Piwo lekko zalatuje stęchłym zbozem (może dla ukrycia tego posmaku pewna nieudana warka została urozmaicona tym niby miodowym aromatem?). [3]
                    Wysycenie: Słabe, bąbelki ledwo wyczuwalne, a z czasem niemal zupełnie zanikają [3]
                    Opakowanie: Estetyczne z pszczelarskimi elementami. Skład podany na kontrze robi wrażenie... Nie podany ekstrakt, goły kapsel. [4]
                    Uwagi: Niewarte swojej ceny (2,99 w rzeszowskim Intermarche), ale wypijalne, co nie znaczy, że warte powtórki.

                    Moja ocena: [2.7]

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #25
                      Na mojej butelce podana zawartość alkoholu to 6,4%, zaś tu w opisie 3,6%.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #26
                        Nie wiem czy piwo się poprawiło, zwłaszcza, ze parametry się zmieniły, bo na moim egzemplarzu jest 6,4% alkoholu obj., ale nie zjadę tego piwa równo z glebą. Do rzeczy jednak:
                        Kolor - dość ciemny, słaba herbata, lekko mętny,
                        Piana - w porządku dość obfita, pozostaje do końca,
                        Nasycenie CO2 - wystarczające
                        Zapach - zwykle nie oceniam, bo nie czuję, tutaj czuć miód... sztuczny, bardzo charakterystyczny zapach
                        Smak - wypiłem bez obrzydzenia, choć pod koniec słodycz zaczęła mnie już męczyć. Tak jak i w smaku czuć sztuczny miód, goryczka bardzo słaba, zdecydowanie za słodkie. W kategori piw aromatyzowanych, to wolę Chillera niz Dog'a, Redd'sa czy innego Freeqa. W kategori piw miodowych to zdecydowanie wolę Miodowe z Ciechanowa, zwłaszcza jak im bardziej wytrawna warka wyjdzie.
                        Opakowanie - bardzo ładna etykieta, ładniejsza niz na Miodowym z Ciechanowa. Nazwa bez sensu, nijak nie kojarzy mi się z miodem, już raczej z Coolerem, ładna butelka (ładniejsza niz Amber) znajdzie zastosowanie w BK.
                        Piwo nie jest tak złe, jak mozna by sądzić po pierwszych kilku postach. Mojej opinii zdecydowanie bliżej do opini późniejszych, widać chyba piwo z czasem się zmieniło. Szału nie robi, no ale to nie jest piwo miodowe, tylko piwo aromatyzowane.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          u mnie też było 3.6 % alk!
                          zaryzykowałem i zakupiłem, choć wiedziałem, że będzie ciężko spożyć całą butelkę.
                          nie było jednak tak źle. aromat rzeczywiście sztuczny, intensywny, no i słodkawe. ciężko było wypić więcej niż 250 ml i to po złamaniu drugiej części Fraterem 7.6.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #28
                            to mi wygląda jakby "ktoś" rąbnął się na początku z tą zawartością alkoholu i wydrukowano etykiety z "odwróconą" kolejnością cyfr w podanej wartości alk.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miodowozłoty, trochę mętnawe. [2.5]
                              Piana: szybko siadła, pozostawila dziurawy kożuszek [2.5]
                              Zapach: wyczuwalny aromat sztucznego PRL-owskiego miodu, nie zachwyca, klasycznych aromatów piwnych brak [3]
                              Smak: smak sztucznego miodu, z nutką goryczki, nie ciekawy ale orginalny [3]
                              Wysycenie: bardzo słabe, piwo przestało peracować po paru minutach [2.5]
                              Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, relklama na kontr etykiecie brzmi zachęcająco odwrotni proporcjonalnie do walorow smakowych, kapsel czerwony psuje wrażenia estetyczne [3]
                              Uwagi: spróbować i zapomnieć

                              Moja ocena: [2.9]

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Poprawny pilsowy złoty kolor. [5]
                                Piana: Jedynie plamy i marna obrączka ale do samego końca. [3]
                                Zapach: Lekki zapach sztucznego miodu. [3.5]
                                Smak: Wyraźnie miodowy ale sztuczny. Ulepkowaty trochę. Do tego wyraźna chmielowa goryczka. [3]
                                Wysycenie: Marne. Nie pozostaje do końca. Nie rozbija słodyczy. [3]
                                Opakowanie: Estetyczne ale nie zachęcające. Czerwony kapsel wogóle do niego nie pasuje. [4]
                                Uwagi: Zdecydowanie lepsze jest Miodowe z Ciechanowa

                                Moja ocena: [3.325]

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎