Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, O.K. Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    Dzisiejsze piwo OK to już echo dawnych czasów.

    Wersja puszkowa dla Biedronki to gwóźdź do trumny dla tej "legendy"

    Za dwa złote mamy blade, jasne, cienkie piwo.

    Troszkę "smaku", mini goryczka i krótka piana o dużych bąblach to cała historia.

    Sporo "tego" ujdzie za piwo podczas majówkowych grill'ów
    Attached Files

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Kupiłem w żabce butelkę i kilka dni później puszkę w lidlu.

      Albo coś polepszyli, albo miałem lepszy dzień.
      Piwo (w jednym i drugim przypadku) było smaczne.
      Aromat co prawda bardzo delikatny (słodowy z muśnięciem chmielu)ale w smaku goryczka się pojawiła. Daleko jeszcze do poziomu dobrego pilsa, ale jak na lagera było całkiem nieźle. Goryczka z tych sianowatych i ziołowych, taka polska :]

      Z butelki piłem ciepławe i goryczka była większa. Kilka dni później chłodne z puszki goryczki miało mniej, ale nadal piło się w miarę rześko.
      Zdecydowanie o wiele wyraźniejsze i smaczniejsze niż zwykłe koncernówki (żywcotyskolechy)

      Zakupię pewnie jeszcze nieraz, bo na grilla 2,49zł za puchę to dobre rozwiązanie.
      Last edited by dlugas; 30-06-2014, 10:29.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
        Piana: Typowo koncerniakowa - na początku wysoka i buzująca, w minutę opada do cienkiego kożuszka i znika całkowicie. Poszarpana, biała. [2.5]
        Zapach: Lekko słodowy, lekko skarpetkowy, ale przede wszystkim nijaki. [2.5]
        Smak: Spory kwasek. Goryczka i chmielowość na progu autosugestii, trochę słodowości i zionąca pustka. Piwo jest przede wszystkim nijakie. [2.5]
        Wysycenie: W normie. [5]
        Opakowanie: Koncernowy standard. Mało informacji, etykieta też nieszczególnie ciekawa. [3]
        Uwagi: Meh.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Kupiłem i wypiłem kilka sztuk, bo byłą promocja 1,99zł butelka + kaucja

          Faktycznie tym razem dość nijakie, z posmakiem słodu i lekkiej goryczki chmielowej.
          Myślałem, że piwo jest słabe dopóki nie wypiłem od brata kilka łyków butelkowego fasberga, tatry czy tyskiego.

          Przy nich OK BEER to porządny eurolager. Czyli w miarę nijakie, ale jakieś nieodrzucające smaczki piwa posiada.

          Wniosek. W promocji, jako popitka na upał jest OK, bo w promocyjnej cenie jest klasę wyżej od tyskolecha czy tatroharnasia, ale w regularnej lepiej schylić się po coś wyraźniejszego.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 575

            Piwo kupiłem wczoraj w lidlu za 2,49zł. Zastanawiałem się czy je kupić ale mówię, nigdy nie piłem - skosztuję. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Bardzo wyraźnie wyczuwalna goryczka, ładna jasna barwa, piana dość trwała, opadła po kilku minutach. Nie spodziewałem się tak miłego zaskoczenia. Z przyjemnością do niego wrócę. Ocena 4,5/6.

            Comment

            • mateo383
              Junior
              • 08-2012
              • 4

              Rzeczywiście w Lidlu od zawsze Okeje są po 2,5zł. Polecam Ci spróbować butelkowanego, jak trafisz na świeżą partię to naprawdę będziesz zadowolony.

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                Tutaj nie ma moim zdaniem za bardzo z czego być zadowolony... Będąc już w Lidlu, dużo bardziej warto brać niemieckiego Perlenbachera, niż tego nijakiego i niesmacznego koncerniaka... Ale to tylko moje skromne zdanie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  W życiu nie widziałem tego piwa w Lidlu.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • mateo383
                    Junior
                    • 08-2012
                    • 4

                    U mnie jest w Lidlu w Brzesku może dlatego że browar po sąsiedzku. Szczerze to rzadko kupuję puszkę, tak ja pisałem zdecydowanie wolę butelkowane bo jest po prostu lepsze. Ale od czasu do czasu kupię puszkę w Lidlu co by wspierać lokalny browar

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      W życiu nie widziałem tego piwa w Lidlu.
                      Bo mieszkasz nie w tym regionie co trzeba :] u Was pewnie w jego miejsce jest inna konserwa z bliższych okolic.

                      U "nas" Okejka od zawsze jest w Lidlu po 2,49zł (konserwa)
                      Za to butelka w spożywczaku za rogiem kosztuje 2,89zł plus szkło, a puszka grubo ponad 3zł
                      A to i tak rarytas, bo na palcach jednej ręki mogę policzyć gdzie spotka się to piwo u "nas" w mieście

                      Kiedyś to piwo miała jakiś tam charakter. Obecnie, aby coś poczuć, trzeba trafić na świeżutką partię i wypić prawie ciepłe.
                      Schłodzone i przechodzone to zwykły, w miarę poprawny eurolager, którego zaletą może być to, że nie odrzuca i można go wypić bez większego skrzywienia CAŁĄ jedną butelkę
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        170 Lat Browaru Okocim

                        No to jest okazja sprawdzenia kondycji tego kiedyś lubianego piwa.

                        170 lat browaru to nie byle co

                        Niestety piwo jest słabe mimo klauzuli "edycja jubileuszowa".
                        Piana gorsza niż w Tyskim. Ostry gaz w kwaskowej słodowości. Standard.

                        Ratunkiem okolicznościowe etykiety i ładny kapsel.

                        Nie ma zdjęcia butelkowej aktualnej wersji więc jest okazja na porównawcze foto.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          Na puszkowej wersji są podpisy pracowników browaru, ot taka ciekawostka.
                          Last edited by Mario_Lopez; 03-06-2015, 13:21.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            Mimo słabszej formy niż kiedyś Okocim OK Beer to wciąż najlepsza opcja zakupu w beskidzkich schroniskach przy marnym wyborze Żywiec, Tyskie, Lech czy Kasztelan.
                            Jak sama nazwa wskazuje jest OK czyli pitny. Reszta do zlewu.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, przejrzysty z drobinkami. [3.5]
                              Piana: Dwuminutowa, o wysokości ciut poniżej średniej, drobno- i średnioziarnista, obklejała szkło, widoczna do końca. [3]
                              Zapach: Nie za mocny, średni... słodowy i chmielowy. [2.5]
                              Smak: Słodowy,chmielowy... Goryczka była wyraźna, ale krótkotrwała. [3.5]
                              Wysycenie: Dotrwało do końca, było powyżej średniej. [3.5]
                              Opakowanie: Okocimskie, zwrotne. Etykiety rocznicowe, podobnie kapsel... może być. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 24.02.2016, wypite 18.12'15. Jeśli sobie dobrze przypominam, to jeszcze Okeja nie piłem. Może być. **122**

                              Moja ocena: [3.1]

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Mam ciągle mieszane uczucia co do tego piwa.
                                Jest bardzo przeciętne.
                                Dopóki nie wypiję po nim zwykłej koncernówki typu tyskokasztelanożubra.
                                Wtedy okejka wyróżnia się tym, że ma jakiś tam smak, który nie odpycha. Nie zionie pustką i kwaśną szmatą. Jak się trafi na świeże i nie przemrozi się go w lodówce to idzie wypić jedno z jako takim smakiem.
                                Mam je w sklepie osiedlowym za 1,99zł-2,19zł
                                W tej cenie, raz na jakiś czas, aby na szybko wygulgać idzie to kupować.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎