Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pIvo
    skoro jednak podają, przez tyle miesięcy, 5,7% to wpis w dziale Browary, dotyczące Warki Jasne Pełne, ma już tylko wartość historyczną...
    zawsze można pyknąć PW (z linkiem) do admina żeby poprawił co trzeba bo czasem udaje mu się zapomnieć o różnych sprawach ...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno słomkowy. Poprostu zwyczajny pasujący do piwa o tej zawartości ekstraktu. [4]
      Piana: Piana bardzo mile mnie zaskoczyła – utrzymywała się stosunkowo długo (ponad 7 min.). Biała, delikatna, troszkę zbyt mało gęsta. [4]
      Zapach: Delikatny chmielowo-słodowy, słabo wyczuwalny. [2.5]
      Smak: Smak słabo wyczuwalny chmielowo-słodowy, niczym specjalnym się nie wyróżniający. Lekka goryczka. [3]
      Wysycenie: Lekkie bąbelki szczypiące łagodnie w język. Mogło by być trochę trochę wyższe. [3]
      Opakowanie: Nowe opakowanie Warki jest zdecydowanie lepsze od starego (bardziej intensywna czerwień). Jednak nie powala. [3.5]
      Uwagi: Od tego produktu zaczęła się moja przygoda z piwem. Jednak sentymentu do niego juz nie mam i uważam że za tą cenę można kupić dużo lepsze piwka nawet koncernowe.

      Moja ocena: [3]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • stankot
        Junior
        • 07-2005
        • 4

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: dobry [3.5]
        Piana: mogła by byc większa [3.5]
        Zapach: subletny [3]
        Smak: posuł się [2]
        Wysycenie: akurat [3]
        Opakowanie: dobre [4]
        Uwagi: popsuł się smak,od kiedy produkowane jest w innych browarach niż warka

        Moja ocena: [2.725]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • babalumek
          Senior
          • 02-2004
          • 1207

          Dla mnie to po prostu najgorsze piwo ze znanych koncernowych marek. Piję je tylko kiedy nie mam innego wyboru (brak kasy na jakieś lepsze lane, zazwyczaj jest to Żywiec oczywiście obowiązkowo droższy o 50gr - 1 zł, bądź brak innych lanych piw w danym pubie). Brak mu czegokolwiek charakterystycznego w każdej kategorii, poza tym trąci taniochą i brak mu jakiegokolwiek charakterystycznego posmaku. Koncernówka w najgorszym tego słowa znaczeniu. Lane jak jest dobrze schłodzone i ma się smaka na piwo to jeszcze da się wypić ale butelkowe a już szczególnie konserwowe to chyba tylko dla miłośników sado - maso.
          MRKS Kuźnia Jawor

          WTS Sparta Wrocław

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Z moich doświadczeń wynika,żelepsze piwa lane są zazwyczaj tańsze niż Warka.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo przyjemny, dość ciemny, słomkowo-złoty. Bez zarzutu. [5]
              Piana: Zdecydowanie za słaba, ginie w oczach tuż po przelaniu piwa do szklanki. Zostawia po sobie minimalne slady. [3.5]
              Zapach: Dość mocny, ale przeważa tu nuta alkoholowa. Trochę kwaśnawy. [3.5]
              Smak: Wyraźnie wyczuwalny jest smak spirytusowy, charakterystyczny dla tanich mocnych piw. Goryczka nie za mocna, za to przyjemna, wyczuwalne nuty słodowe.. Niestety, całość jest psuta przez wcześniej wymieniony spirytusowy posmak, bez tego byłoby bardzo dobrze. [3.5]
              Wysycenie: Duże nasycenie CO2, jednak gaz wyjatkowo szybko ucieka, przez co piwo z czasem wydaje się być wodniste. [3.5]
              Opakowanie: Jedna niewybaczalna rzecz: na etykiecie nie ma podanego ekstraktu (albo niedowidzę)!!! W Czechach takie piwo nie miałoby racji bytu. Niestety, wniosek z tego taki, że u nas w Polsce nadal liczy się ile piwo ma alkoholu (czyt.: iloma piwami mozna się już narąbać). Reszta nie robi powalającego wrażenia, ale jest w porządku. [3]
              Uwagi: Jako, że jestem sentymentalny "czerwoną" Warkę dażyć sentymentem będę, a to z racji tego, że z nią zaczynała się moja piwna przygoda lata temu. Z piwem tym spędziłem też wiele beztroskich chwil w dzikiej młodości. Dlatego, pomimo niewielkich walorów smakowych, po Warkę Jasną czasami sięgać będę.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • azaz
                Junior
                • 06-2004
                • 5

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowo-żółty, typowy, nie zachwyca [3.5]
                Piana: mało, szybko znika [2.5]
                Zapach: słabiutki, prawie nie wyczuwalny, chmielowy [3]
                Smak: Lekka goryczka, przeciętny, niczym nie wyróżniający się gdyby nie... obrzydliwy spirytusowy posmak! [1.5]
                Wysycenie: Nie za duże [3]
                Opakowanie: Bardzo estetyczna etykieta, zdecydowanie wyróżnia się na plus w porównaniu z innymi niedrogimi polskimi piwami. Chyba jedyna dobra rzecz w tym piwie... [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.475]

                Comment

                • ultra_brutal_baran
                  Junior
                  • 08-2005
                  • 26

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: nic specjalnego, słomkowo-złoty kolor, typowy [3]
                  Piana: zdecydowanie za szybko znika, w pare sekund po przelaniu [3]
                  Zapach: zapach piwa nie powala, raczej słaby, chmielowy [3.5]
                  Smak: niczym się nie wyróżnia, lekka goryczka, nic specjalnego [3.5]
                  Wysycenie: Trochę zbyt małe, la nie najgorsze [4]
                  Opakowanie: Opakowanie ciekawie prezentuje się na tle innych piw, profesjonalna etykietka [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • mgrzemow
                    Member
                    • 09-2004
                    • 79

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor typowy dla tego typu piwa. [4.5]
                    Piana: Piana słaba - nagazowanie typu "orenżada". Po chwili po pianie ani śladu - jednak czuć nagazowanie samego piwa. [2.5]
                    Zapach: Słaby ale przyjemny. Nic specjalnego. [3.5]
                    Smak: Lubię warkę. Jest to lekkie piwo o lekkim smaku w którym nic mi nie przeszkadza, ale też nic nie zachwyca. Dobre piwo jeśli nie chcemy przeżyć piwnej przygody tylko wypić przyzwoite "polskie jasne pełne" [4]
                    Wysycenie: W porządku. Utrzymuje się prawie do końca. [4]
                    Opakowanie: Dla mnie ładne - charakterystyczne ale nie nadmiernie pretensjonalne. [4]
                    Uwagi: Jak chcę kupić zwykłe piwo to kupuję "Warkę".

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, klarowne, podoba mi się [5]
                      Piana: średniopęcherzykowa, opada szybciutko,nie osadza się na szkle, po kilku minutach nic nie zostało [2]
                      Zapach: leciutki,słodowo-chmielowy [4]
                      Smak: wodniste, mocno szczypiące w język, goryczka słabo wyczuwalna [3]
                      Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
                      Opakowanie: stylistyka podoba mi się, zdecydowany minus za widok zamku [4]
                      Uwagi: bardzo przeciętny pils,niestety od mojego ostatniego degustowania jasnej warki dość mocno obniżyło loty

                      Moja ocena: [3.4]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • rotmistrz
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 469

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnosłomkowy, klarowny [3.5]
                        Piana: początkowo gęsta, szybko siada, pozostwiając kozuszek na piwie, po każdym łyku zostwał niewiwlki ślad na szkle [3.5]
                        Zapach: słaba nuta chmielu, niezbyt wyraźny [3]
                        Smak: niewielka goryczka pozostawała na języku, nic wyeraźnego [3]
                        Wysycenie: dobre, piwo pracowało przez całą konsumpcje [3.5]
                        Opakowanie: etykiety popreawne, wiadomości o piwie wystarczające [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.125]

                        Comment

                        • enduro
                          Member
                          • 03-2006
                          • 59

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Nie znam ekstraktu (nie jest napisane, a informacja o tym piwie podana przed administracja może być teraz błędna), być może jest taki jak inni pisali, ale kolor taki no... Hmmm... ciemno-bursztynowy. Nic poza tym. [4]
                          Piana: Po nalafniu do kufla duża, później straaasznie szybko opada. Rzadka. Nie pozostawia najmniejszych śladów na brzegach kufla. Nie zostaje nawet minimalny korzuszek. [1.5]
                          Zapach: Strasznie dziwny, goryczkowy niby, ale taki jakby "żygawy", trochę alkoholowy, z trudem da się znieść. [2]
                          Smak: Tak jak w zapachu, czuć naprawdę "żygi", dziwne posmaki. Niby goryczka, później zanika... sam nie wiem. Niedobre te piwo, tylko w ostateczności da się wypić. [2.5]
                          Wysycenie: Zbyt małe nasycenie. Po nalaniu do kufla i szybkim opadnięciu piany mało zostaje... Niestety. [2.5]
                          Opakowanie: Ładnie się prezentuje, butelka pasująca do tego piwa - brązowa, wzór etykiety ładny... Ale brak informacji o ekstrakcie, co dla mnie jest bardzo ważne. Odejmuję -1,5 pkt. [3.5]
                          Uwagi: Bleeeeee.....
                          Nie kupię więcej tego.

                          Moja ocena: [2.35]

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika enduro
                            ale taki jakby "żygawy"
                            co to ma być?
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • enduro
                              Member
                              • 03-2006
                              • 59

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              co to ma być?
                              "żygawy" - w odniesieniu do zapachu - czuć lekkie "zygi" (czytaj wymiociny), w smaku tak samo.

                              Comment

                              • perłyfan
                                Senior
                                • 02-2003
                                • 1244

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika enduro
                                "żygawy" - w odniesieniu do zapachu - czuć lekkie "zygi" (czytaj wymiociny), w smaku tak samo.
                                Mimo to dałeś radę wypić do końca . Gratuluję !
                                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎