Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #31
    Wczoraj kupiłem dwa egzemplarze przeterminowane o tydzień. Zero mętności, smak jak zwykle bardzo dobry, a piwa raczej nie stały w lodówce.

    No i nie wiem, co o tym sądzić. Może to wcale nie jest niepasteryzowane? Czesie, może sprawdzisz to w swoim magicznym laboratorium?

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piękne ciemne złoto. Ewenement wśród polskich pilsów. [5]
      Piana: Najsłabszy element piwa. Zaraz po nalaniu drobnoziarnista, średnioobfita. Szybciutko zanika pozostawiając tylko wspomnienie. [2.5]
      Zapach: Fenomenalna złożoność zapachu. Ja wyczuwam akcenty waniliowo-owocowo-drożdżowe. Rzecz niespotykana w polskim pilsie. [5]
      Smak: Tak jak zapach, rewelacyjny. Piwo oferuje porażające bogactwo smaku. Uderza świeżość i naturalność piwa. Imponuje idealne zbalansowanie akcentów. 6,8% alkoholu absolutnie niewyczuwalne. Zero słodowej dominanty. [5]
      Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
      Opakowanie: Bezzwrotna butelka czyli to co lubię. Szkoda, że czcionka i kolorystyka zerżnięte z Budvara ale w tym momencie smakowo uczeń przerósł mistrza. [4.5]
      Uwagi: Obecnie abolutnie najlepszy polski pils. Nawet chyba lepszy niż pyszny pils z poznańskiej Brovarii. Niepasteryzowane Ciechany czy Czarnkowy to zupełnie inna, gorsza bajka. Chciałoby się zrobić potężny zapas tego świetnego piwa ale ten krótki termin przydatności...no cóż, coś za coś...

      Moja ocena: [4.725]
      Last edited by docent; 01-02-2007, 21:59.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #33
        Panowie, czy nie przesadzacie? Apeluje o odrobinę obiektywizmu

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
          Panowie, czy nie przesadzacie? Apeluje o odrobinę obiektywizmu
          A od kiedy odczucia smakowe są obiektywne
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #35
            Tomasz Adamek na etykiecie!

            Kupiłem dzisiaj dwa Grudziądzkie w Landzie w Warszawie, patrzę na etykietę a tu kompletny szok. Podobna do tej co była, ale dorzucili zdjęcie Tomasza Adamka i jego "autograf". Jego podpis także na krawatce. Na kontrze zaś następujący napis: "Zawsze wybieram najlepsze produkty. Po każdym treningu wypoczywam przy szklance zdrowego grudziądzkiego piwa. Dzięki temu wygrywam." Podpisane: "Tomasz Adamek. Mistrz Świata w boksie zawodowym".
            W sumie nie wiem co o tym myśleć. Mam tylko nadzieję, że nie wykończy to browaru finansowo.
            A smak taki jak zawsze, czyli bardzo dobry z charakterystycznym posmakiem.
            Last edited by Komar_Pafnucy; 13-02-2007, 23:54.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ładny bursztyn,klarowny [5]
              Piana: średnio gęsta,szybko siada tworząc bardzo delikatny dywanik [3.5]
              Zapach: wyczuwalny zapach chmielu,taki jakiś surowy [4]
              Smak: nie czuć w smaku tej mocy(+),bardzo dobra goryczka bez jakiś dodatków [5]
              Wysycenie: w kuflu przyzwoicie,a w ustach w sam raz [4]
              Opakowanie: bardzo ładne,tylko dla mnie za dużo jest boksera T.Adamka.Kapsel firmowy,jest kontra i wszystko o piwie oprócz ekstraktu [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre regionalne i w dodatku niepasteryzowane piwo.Polecam.PZDR

              Moja ocena: [4.425]
              mb WOS

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Prawie bursztynowy,klarowne. [4]
                Piana: Z początku dość bujna ,ale po pewnym czasie znika do zera [3.5]
                Zapach: Chlebowo-drożdżowo-kwiatowy.Wspaniały bukiecik. [5]
                Smak: Troszkę kwiatowy,może jakby gryczany...Lekko chmielowy.Pełny w smaku.Smaczniutkie. [4.5]
                Wysycenie: Takie sobie,bąbelki pracują,ale jednak w/g mnie za mało [3.5]
                Opakowanie: Bardzo dużo różnych info,kapsel firmowy,brak zawartości ekstraktu.Ładnie to wszystko wygląda i od razu przykuwa uwagę. [4.5]
                Uwagi: Generalnie bardzo smaczne piwo, piwa z Grudziądza naprawdę zaczynają mnie zaskakiwać in plus.

                Moja ocena: [4.5]


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
                  Panowie, czy nie przesadzacie? Apeluje o odrobinę obiektywizmu
                  To piwo nie jest doskonałe, jest poprawne, ale na tle warszawskiej codzienności jest to rewelacja.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Warszawscy użytkownicy forum raczej nie pijają przedstawicieli warszawskiej codzienności, więc chyba mają porównanie i wystarczającą dozę obiektywizmu. Tak samo reszta: nikt tu się nie męczy dla idei, wystarczy przejrzeć krytyczne wątki na temat niektórych piw z małych browarów.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika major_bien
                      ...za bardzo przystepną cene jak na Stolice - 1,59 (Hala Banacha)
                      Obecnie w ww. sklepie cena 1,99 + jeszcze butelka kaucjonowana. No i wiadomo było że za tego Adamka ktoś będzie musiał dopłacać
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #41
                        Grudziądzkie Niepasteryzowane pojawiło się "U Grubego" na Lanciego. Stoi sobie grzecznie w lodówce, niestety nie pamiętam ile za nie chcą. Mój pierwszy kontakt z nim nie powalił na kolana i zostanę raczej przy Ciechanie.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Głębokie złoto, a może nawet i jasny bursztyn. [4.5]
                          Piana: Biała, wysoka i trwała. [5]
                          Zapach: W zasadzie intensywny, ale jakiś taki ostry; za dużo chmielu. [3.5]
                          Smak: Smak jak na mój gust zbyt wytrawny, poza sporą goryczką trudno "domacać" się czegokolwiek innego. Dopiero pod sam koniec, gdy piwo się ogrzało, wyczułem nieco słodu. Przeszkadzała mi nie tylko za duża gorycz, ale i żelazisty posmak oraz lekki "jurandowy" zacapek. [3.5]
                          Wysycenie: Spore, długo się utrzymujące. Ideał. [5]
                          Opakowanie: Nieciekawy zestaw kolorystyczny, nie trafiło w me gusta. [3.5]
                          Uwagi: Nabyte w Białymstoku na Słonimskiej.
                          Po piwie tego typu spodziewałem się bardziej złożonego smaku, większej "miękkości", a dostałem wytrawnego pilsa z za dużą ilością alkoholu. Ogólnie trzeba jednak podkreślić: treściwość piwa (zapunktowali u mej Żoneczki), wyraźny "charakter" oraz obiektywne wartości wizualne (piana, gaz, barwa). Kwestia smaku jest rzeczą obiektywną choć, jak pisłem wyżej, więcej akcentów słodowych zrobiłoby piwu dobrze.

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #43
                            Czy wie ktoś gdzie można nabyć to piwko w Bydgoszczy??

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jak na ten woltaż dość marne. Do złocistego sporo brakuje lecz ciemna słomka jak najbardziej wskazana. [3.5]
                              Piana: Początkowo gęsta a zarazem puszysta. Szybko jednak się przerzedza poczym powoli zaczyna zanikać. [3.5]
                              Zapach: Ciężko coś wyczuć. Zdaje mi się że czułem wodę oraz słód. [2.5]
                              Smak: W smaku dość delikatne raczej wodniste z delikatną goryczką. Gdzieś w odchłani czuć typowy posmak grudziądzkiego piwa acz kolwiek nie przeszkadza mi to. Negatywny wpływ na smak ma dość duże wysycenie. [3.5]
                              Wysycenie: Na tyle duże że zabija smak. [2]
                              Opakowanie: Przyzwoite etykiety z samym eks mistrzem T.Adamkiem. Przyznam że etykieta poniekąd skusiała mnie do kupna tego piwa. [4]
                              Uwagi: Zakupione przy ul. Słonimskiego w B-stoku.
                              Spodziewałem się czegoś lepszego. Nastawiałem się na to piwo od dłuższego czasu a tu taka klapa.

                              Moja ocena: [3.1]
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              • Maidenowiec
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2287

                                #45
                                Zajka, nie przejmuj się. Ja po kolejnym podejściu stwierdziłem, że nie mam zielonego pojęcia co niektórzy w tym piwie widzą i na pewno nie zamierzam do niego wracać.
                                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                                Thou shallt not spilleth thy beer!

                                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎