Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy [4.5]
    Piana: Poczatkowo gruba 3 centymetrowa czapa, po jakiś 5 minutach redukuje sie do niecałego centymetra [4]
    Zapach: Słodowy wyczuwalny zapach czegoś palonego, najbliższe co mi przychodzi do głowy to karmel [4]
    Smak: Przyjemna goryczka długo utrzymuje się na języku tak jak w zapachu wyczuwalny smak czegoś palonego. [5]
    Wysycenie: Bąbelki wydzielały się przez całą konsumpcje (ok35 min) [4.5]
    Opakowanie: Stylizaja liter na lata 60' to nie był najlepszy pomysł, przynajmniej kapsel nie jest gładki [3.5]
    Uwagi: Najczęściej kupowane ostatnio prze zemnie piwo na Pomorskiej wŁodzi

    Moja ocena: [4.425]
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnozłote [5]
      Piana: po nalaniu z góry dosyć sztywna, średniej wielkości, jakiś czas się trzyma ale mogłaby być dużo trwalsza [3.5]
      Zapach: słodowo-chlebowy, wyraźny i przyjemny, trochę drożdżowy ale mi to nie przeszkadza [4.5]
      Smak: słodowy, chlebowy, treściwy, przechodzi w silnie goryczkowy posmak, goryczka staje się szczególnie intensywna po ok. pół godziny od wyjęcia z lodówki i nalania - opłaca się nieśpiesznie sączyć to zacne piweczko [5]
      Wysycenie: znikome - aż tak bardzo to nie przeszkadza ale mogłoby być większe [3]
      Opakowanie: ładne jak cała seria, ale duży minus za niepodanie ekstraktu [4]
      Uwagi: kupione u "Super Mario" czyli w łódzkim sklepie Zofmar

      Moja ocena: [4.525]
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • wedge7
        Senior
        • 01-2007
        • 217

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty; klarowny [5]
        Piana: zapowiada się imponująco ale zbyt szybko znika [3.5]
        Zapach: niezbyt intensywny; rozpoznałem jedynie nuty słodowe [4]
        Smak: delikatna goryczka połączona ze wyraźną słodowością daje łagodne i smaczne piwko [4.5]
        Wysycenie: bardzo dobrze; gazu na pewno nie zabraknie podczas nawet najdłuższej degustacji [5]
        Opakowanie: ładnie wykonane etykiety; sporo informacji; firmowy kapsel [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #49
          Jak chodzi o niepateryzowane butelkowe nie do pobicia jest dla mnie Ciechanów. To jest smaczne, ale czegoś mu brakuje. Jak odkryję co to ocenię :P

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładna złota barwa. [4.5]
            Piana: Na początku wydaję się, że będzie spora potem jednak szybko opada. [3.5]
            Zapach: Bardzo przyjemny chmielowy zapach. [5]
            Smak: W smaku dominują elementy słodowe, w tle z delikatnym posmakami chmielowymi i goryczką, czuć że jest to piwo niepasteryzowane. [4.5]
            Wysycenie: Jak dla mnie wydaję się trochę za małe. [4]
            Opakowanie: Opakowanie bardzo ładne, sporo informacji, była piątka gdyby podali ekstrakt. [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo, dobrze że mam jeszcze 3 butelki, super, że nareszcie na rynku pojawiają się piwa niepasteryzowane może to będzie jakiś trend.

            Moja ocena: [4.55]

            Comment

            • sandacz
              Senior
              • 01-2007
              • 345

              #51
              Wczoraj piłem pierwszy raz. Byłoby bardzo dobre, gdyby było mniej wodniste... (ale na szczęście i tak jest jeszcze w granicach przyzwoitości). A tak stawiam jedynie 4. Z kolei zapach ma naprawdę wspaniały, świeży, dla mnie trudny do bliższego określenia.

              Comment

              • earl_grey
                Senior
                • 05-2005
                • 203

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, miły oku. Klarowne. [5]
                Piana: Biała, zwarta, wysoka czapa. Niezbyt długo trzyma się na powierzchni piwa, pięknie zdobi szklankę osadzając się na ściankach. [3.5]
                Zapach: słód, chmiel, lekko owocowe nuty, mało intensywny ale dość miły. [4]
                Smak: Słodowe z silną chmielową goryczką, która długo finiszuje na podniebieniu, lekko owocowy - cytrusowy, świeży i bardzo przyjemny. [4]
                Wysycenie: Dosyć spore. [4]
                Opakowanie: Bez zastrzeżeń. Podoba mi się [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • Jimmy_jb
                  • 11-2005
                  • 911

                  #53
                  Wypiłem ostatnio dwie sztuki i ogólnie oceniam jako dość dobre tylko smak ciut za płytki. Zdecydowanie gorsze od Noteckiego i Żywego z Ambera.
                  Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor przyjemnie ciemny. Pasuje do mocy. Bursztynowy [4.5]
                    Piana: Piana początkowo spora, ale szybko się dziurawi i opada do pełnego i sporego nalotu. Oblepia szkło. Ocena - 3,85 [4]
                    Zapach: Zapach chmielowy z akcentem słodowym. Z czasem staje się bardziej słodowy. Bez nachalnego alkoholu. [4]
                    Smak: Smak przyjemnie słodowy z elementami karmelowymi. Pozostawia przyjemny posmak. Goryczka trochę za długo pozostaje w ustach. [4]
                    Wysycenie: Nasycenie trochę słabe [3.5]
                    Opakowanie: Opakowanie przyjemne, choć etykieta wydaje się być nieco wyblakła. Firmowy kapsel. Butelka 0,5dm3 ŻGB.
                    Brak podanego ekstraktu [4.5]
                    Uwagi: Dość smaczne piwo, ale trochę zbyt mocne.
                    Zakupione w Łodzi na Pomorskiej dzieki uprzejmości mojej żony

                    Moja ocena: [4.025]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn. [5]
                      Piana: Od początku zbita, intensywna. Opada w średnim tempie pozostawiając do końca pokaźny kożuch i ślady na szkle. [4]
                      Zapach: Chmielowy z wyraźnym słodem oraz delikatną nutką miodu. Bardzo przyjemny. Mimo sporej mocy, alkohol prawie nie zauważalny. [4.5]
                      Smak: Bardzo treściwy, słodowy z mocną, ale nie nachalną przyjemną goryczką. Bardzo delikatnie wyczuwalny alkohol, zwłaszcza gdy z czasem piwo nieco się ogrzeje. [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, nie za duże, co mi odpowiada. Bąbelki aktywne cały czas. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka zwrotna zapożyczona z GŻ, etykieta czytelna i całkiem przyzwoita, firmowy kapsel. Brak informacji o ekstrakcie. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #56
                        Grudziądzkie niepasterowane obecnie dostępne w dwóch typach butelek - takiej jak dotychczas oraz 'oldschoolowej' euro. Obydwa rodzaje z datą przydatności 26.09. Jeśli jest wybór to sugeruję kupować w euro bo to drugie to najsłabsza warka niepasteryzowanego jaką miałem okazję pić do tej pory...niepokojąca tendencja...
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          #57
                          sięgnąłem po to piwo po trzymiesięcznej przerwie. właściwie już napis "6,8%" na okładce trochę mnie rozstroił, bo jasne mocne to nie jest moja ulubiona branża. ta moc jest nieco zanadto wyczuwalna i mimo oryginalnego smaku i dość przyjemnego zapachu odbiera mi przyjemność picia. niechętnie powtórzę, a kupiłem cztery sztuki, jak na złość. zgubne przyzwyczajenie... [butelka euro, kapsel łysy, partia z datą ważności: 4 XI 2007]
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            #58
                            Nabyte za 2,50 pln w butelce bezzwrotnej starego typu (euro) co sugeruje, że warto ją odłożyć na pamiątkę, bo niedługo ten typ pewnie wyjdzie całkowicie z użycia
                            Kolor bursztynowy, smak i zapach przed wszystkim słodowy, goryczka w tle, z kategorii "mocne niepasteryzowane". Dla mnie osobiście za słodkie ale może mieć swoich wielbicieli. Zakupione z datą ważności do 04.11.07.

                            Comment

                            • Jarek191
                              Member
                              • 02-2006
                              • 85

                              #59
                              A czy poza Halą Banacha jest gdzieś do zdobycia w Warszafce ?

                              Comment

                              • Jarek191
                                Member
                                • 02-2006
                                • 85

                                #60
                                pochwal sie proszę gdzie kupiłeś , bo koło mnie nigdzie nie ma !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎