Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Grudziądzkie niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    #61
    sklep z alkoholami w DH Land przy Metrze Sluzew, wejscie od ul. Batuty;
    w sobote jeszcze kupowalem (2,50 pln - butelka bezzwrotna, tym razem nowego typu), dzis jak przechodzilem to juz go nie bylo, ale co tydzien-dwa pojawia sie w sprzedazy- zalezy jak przyjedzie dostawca

    Comment

    • misiekthebeer
      Junior
      • 08-2007
      • 4

      #62
      sklepik osiedlowy Kropka na Bemowie, po 2.25PLN

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Może nie idelany, ale z trudno mu zarzucić zbyt intensywną barwę. W moim odczuciu złota barwa mu przystoi. [4.5]
        Piana: Słabiutka! Owszem przy nalewaniu duża, ale w minucie zniknęła do skrromnych resztek na powierzchni i obwódki na szkle - to za mało. [1.5]
        Zapach: Szczerze powiedziawszy nie przepadam za tą nutą... W tle słodowe. W miarę picia bardziej nieznośne. [2]
        Smak: Niewyraźna goryczka, może słodkie nie jest, ale wyraźnie brak mu charakteru. [2.5]
        Wysycenie: Znikome! Prawie zerowe - niewidoczna. Na języku nawet słabo wyczuwalne. [1]
        Opakowanie: Estetyczne, przejrzyste, może bez polotu, ale treściwe - tyle wystarczy! [4]
        Uwagi: Piłem to piwo kiedyś i każdy z parametrów miał zdecydowanie lepszy niż obecnie. Gdybym miał decydować czy polecić komuś po tej butelce to wachałbym z decyzją. Za pierwszym podejściem było bardziej słodowe, treściwsze, choć goryczka równie minimalna. Warto co jakiś czas sprwadzić jak ktoś ma dostęp.

        Moja ocena: [2.325]

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
          Piana: wysoka, biała, drobnoziarnista, po opadnięciu gruby i pełny kożuszek [4.5]
          Zapach: chmielowo-slodowy z lekką nutą słodyczy, intensywny [4]
          Smak: chmielowy, z lekkim posmakiem owoców, goryczka poprawna [4]
          Wysycenie: wystarczajace, pracowało cały czas [4]
          Opakowanie: informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu, kolorystyka wyrazista, kapsel z logo browaru [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #65
            no, tym razem to już zupełna klęska! oprócz koloru to piwo nie miało się czym obronić. przyjemność sprawił mi może pierwszy łyk, bo raz - chciało się pić, dwa - jeszcze nie do końca zdawałem sobie sprawę z zachodzącej poruty. potem było coraz gorzej i, niestety, nie sądzę, że trafił mi się zepsuty egzemplarz. albo grudziądzanie dramatycznie obniżyli loty, albo mnie się zupełnie smak zmienił.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              #66
              Ja to piwo kupuję w sklepie, gdzie stoi na samej górze półki, wyżej to już świetlówki. Jak się je zdejmuje, to nieraz bywa zakurzone. Oczywiście nie przebywa w żadnej lodówce ani przez minutę. Normalne niepasteryzowane to pewnie by się w takich warunkach po pewnym czasie zepsuło. A to na pewno jest niepasteryzowane ? Nie za bardzo chce mi się w to wierzyć. Albo tak filtrują, że nie trzeba tego nawet pasteryzować.

              Comment

              • Rafcz
                Member
                • 07-2007
                • 53

                #67
                No chyba coś sie rzeczywiście dzieje z tym piwem. Do tej pory było to ulubione piwo moje i żony ale z ostatnią partia zeszli z jakością - smak bardziej "płaski", rewelacyjna goryczka zniknęła. A i patrząc na datę ważności (partia ważna do 30.04) to i w tych informacjach o kantach z pasteryzacją jest chyba sporo prawdy. Do tej pory polecałem to piwo wielu osobom ale jak ten smak nie powróci to trzeba się będzie rozejrzeć za innym piwem...
                Piwo z tej partii testowane z dwóch sklepów ale ta sama data ważności więc mam nadzieję,że to tylko chwilowa wpadka.

                Comment

                • szefunio
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 481

                  #68
                  Z informacji pochodzących od Czesia wynika, że jest to piwo pasteryzowane. Sprawdzał dwie warki w dużym odstępie czasu - razem ze studentami. O pomyłce nie mogło być mowy.
                  Robię to co lubię - produkuję piwo.

                  Comment

                  • Rafcz
                    Member
                    • 07-2007
                    • 53

                    #69
                    Testowana kolejna partia (piwo dzis zakupione, termin ważności do 13.05) - dobre piwo ale goryczki ciągl brak

                    Comment

                    • banita12
                      Member
                      • 10-2007
                      • 65

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny Amberowaty lekko ciemnawy co świadczy o większej zaw. ekstraktu [4]
                      Piana: u mnie piana szybko opadła [3.5]
                      Zapach: zapach bardzo przyjemny lekko Karmelowy. [4]
                      Smak: bardzo dobre piwo czuć moc w smaku ale jest to zaleta w przypadku tego piwa [4]
                      Wysycenie: przyzwoite mogło by być odrobinę większe. [4]
                      Opakowanie: ładne klasyczne. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • Scriptus
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 189

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, bursztynowy kolor, klarowny, drobne bąbelki cały czas pracują [5]
                        Piana: Bielutka piana, może niezbyt gęsta, ciągnąca się po szkle, średnioziarnista, ale trwała i "fantazyjna", czyli cały czas gruba, tworząca góry i doliny, nawet na koniec nie zsiadła się do kożuszka, tylko pozostała gruba i niejednorodna. Za trwałość i "fantazyjność" - max. [5]
                        Zapach: Wyczuwam chmiel, słód, karmel i nawet ślady wędzonego zapachu, współgrającego z goryczką. Pifffko z charrrakterem, rozpoznawalne zawsze. [5]
                        Smak: Słodycz słodu, goryczka chmielowa, karmel, lekki owocowy posmak. Doskonała kompozycja, jestem zachwycony tym piwem, smakuje, jak te piwka, co się w dawnych czasach na wyprawach studenckich i innych pijało... [5]
                        Wysycenie: W sam raz, przyjemnie szczypie w język, utrzymuje pianę jak należy, chyba sie nie da lepiej [5]
                        Opakowanie: Ładna owalna etykietka, z lekka "Old fashion", dedykowany kapsel, krawatka, nie ma kontry, ale to w niczym nie psuje wyglądu, brak tylko informacji o zawartości słodu... [4.5]
                        Uwagi: To jest piwo dla piwosza, polecam każdemu, kto naprawdę lubi piwo i smakuje się w nim. Piwko z charakterem, rozpoznawalne na tle mnóstwa innych piw, bardzo pozytywnie.

                        Moja ocena: [4.975]
                        Nic lepszego od Brackiego :)

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dość jasny. Ale przy zawartości ekstraktu 12,1 st. Plato zrozumiały, choć alkoholu aż 6,8 % [3.5]
                          Piana: Niestety nieduża i niezbyt trwała. [2.5]
                          Zapach: Dość wyrazisty zapach słodowo-chmielowy. Po nalaniu do szklanki dominuje delikatny słód. [3.5]
                          Smak: Wyrazisty goryczkowo-gorzki, ale dość płaski, niezbyt bogaty. [3.5]
                          Wysycenie: Niskie, za niskie i krótkotrwałe [2.5]
                          Opakowanie: Brak danych o zawartości ekstraktu. Choć strona internetowa informuje o 12,1 st. Plato. Poza tym etykieta, kontretykieta, krawatka, dedykowany kapsel. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.35]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎