Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #76
    Jedyne chyba piwo z Lecha na poziomie. Strasznie ciężko je dostać w mojej okolicy, ale mnie się trafiło i było całkiem OK.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      #77
      Postanowilem przypomniec sobie smak piwa, ktorego kilka butelek w zyciu juz wypilem...

      No i przyznam, ze spodziewalem sie ciut wiecej. Dostalem piwo swietnie wysycone CO2, o mizernej, "blyskawicznej" pianie, jasnozoltym kolorze. Niestety smak mnie zaskoczyl in minus - smakuje nijak. Spodziewalem sie czegos bardziej charakterystycznego, dostalem podchmielona wode, o delikatnie alkoholowo-slodowym zapachu.

      Nie mam porownania do Premium, ale chyba te piwa graja w podobnych ligach.
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy, klarowne [2.5]
        Piana: biała, drobna, zwarta, długo sie utryzmuje, w czasie mojego picia nie osadza się na szkle, raczej w minimalnej ilości [4.5]
        Zapach: słodowo-chmielowy, rześki [4]
        Smak: Dość pełne w smaku, leciutka goryczka wzmacniająca swe walory pod koniec łyka w ko ncowej części języka, minimalne szczypanie w język [4]
        Wysycenie: mnimalnie za duże [4.5]
        Opakowanie: puszka w złoto-zielonej tonacji, podoba mi się [5]
        Uwagi: Pierwszy mój kontakt z Pilsem z Lecha i nie ukrywam bardzo miła niespodzianka. Z przyjemnością sięgałbym częściej gdyby nie brak mozliwości.

        Moja ocena: [4.05]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • scoroop
          Member
          • 08-2006
          • 54

          #79
          na poczatku moze napisze ze jest to moje ulubione piwo. nie zadne mikrobrowary, nie zadne zagraniczne wymysly tlyko moj swojski lech pils z poznania w ktorym sie urodzilem i w ktorym mieszkam.
          co do samego piwka. dla mnei jest idealne na grilla, na ognisko, na imprezke, na samotne picie przy komputerze . jhest dobry z puszki i z butelki. z malym zastrzezeniem. puszkowane oczywiscie lejemy do szklanki, natomiast butelkowane (tak wiem ze to herezja) lepiej pic z butelki. jest znacznie lepsze - ma fajna pianke, dluzej trzyma odpowiednie nagazowanie i pewien specyficzny posmaczek. poza tym piwko ma jeden minus... nie da sie skonczyc na jednym . lech pils jest jak narkotyk dla mnie. kazde inne piwko moge wypic w liczbie 1. ale lecha pilsa nie .
          co do polityki dystrybucyjnej... szkoda gadac... w kegach nie, poza wielkopolska nie... a wielka szkoda, bo mysle ze wielu piwoszy doceniloby ten smak. o 3 klasy lepsze niz lech premium.
          moja ocena - 6- w skali szkolnej (minusik za wahania jakosci, co tak duzej firmie jak KP nie powinno sie zdarzac)
          wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

          Comment

          • scoroop
            Member
            • 08-2006
            • 54

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny, slomkowy, ale pasujacy do charakterystyki piwa. z drugiej storny nie jest to kolor pokroju budweisera (a fuj) :> [5]
            Piana: bardzo ladna, choc ze wzgledu na wahania jakosci bywa z tym roznie... [4.5]
            Zapach: przyjemny lekko slodkawy zapach. typowo pilsowy bym rzekl. [5]
            Smak: chyba nei trzeba nic pisa. jest fenomenalny i dla mnie idealny. [5]
            Wysycenie: w sam raz. czasem zbyt szybko sie wygazowuje, dlatego lepiej pic go ordynarnie ze szklanki . [4.5]
            Opakowanie: ladna szata graficzna zachecajaca do wypicia [5]
            Uwagi: na poczatku moze napisze ze jest to moje ulubione piwo. nie zadne mikrobrowary, nie zadne zagraniczne wymysly tlyko moj swojski lech pils z poznania w ktorym sie urodzilem i w ktorym mieszkam.
            co do samego piwka. dla mnei jest idealne na grilla, na ognisko, na imprezke, na samotne picie przy komputerze . jhest dobry z puszki i z butelki. z malym zastrzezeniem. puszkowane oczywiscie lejemy do szklanki, natomiast butelkowane (tak wiem ze to herezja) lepiej pic z butelki. jest znacznie lepsze - ma fajna pianke, dluzej trzyma odpowiednie nagazowanie i pewien specyficzny posmaczek. poza tym piwko ma jeden minus... nie da sie skonczyc na jednym . lech pils jest jak narkotyk dla mnie. kazde inne piwko moge wypic w liczbie 1. ale lecha pilsa nie .
            co do polityki dystrybucyjnej... szkoda gadac... w kegach nie, poza wielkopolska nie... a wielka szkoda, bo mysle ze wielu piwoszy doceniloby ten smak. o 3 klasy lepsze niz lech premium.
            moja ocena - 5- (minusik za wahania jakosci, co tak duzej firmie jak KP nie powinno sie zdarzac)

            Moja ocena: [4.925]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. "chyba nei trzeba nic pisa. jest fenomenalny i dla mnie idealny" - i tu się Kolega myli, szczególnie "ekstremalne" oceny smaku i zapachu wymagają rzeczowego uzasadnienia. Proszę o uzupełnienie tej rubryki o stosowny opis i zamieszczenie oceny ponownie.
            Art, Admin

            ---------------
            wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, jaśniutki. Ciut ciemniejszy mógłby być. [4]
              Piana: Dość przeciętna. Trzyma się średnio długo, niewielkie ślady na szkle pozostawia. Dobra średnia i tyle. [3.5]
              Zapach: Raczej słodowy, ale chmiel również się wyraźnie wyczuwa. [4]
              Smak: Słodowo chmielowy z dość wyraźną goryczką, ale taką mało ostrą, trochę gorzkiego smaku również czuć. Smak dość pełny. Posmak słabo goryczkowy. Koncerniak i tyle. [3.5]
              Wysycenie: Dość dobre. Obecne cały czas, do końca. Ciut mocniejsze lepiej by ożywiało piwo. [4]
              Opakowanie: Uroku ani artyzmu to się w nim nie da doszukać. Ale starannie wykonane etykiety, parametry podane, kapsel dedykowany. Tak jak całe piwo: rzetelność i solidność, ale bez polotu czy błysku jakiegoś. [4]
              Uwagi: Całkiem spokojnie można sobie czasem kupić, jak na koncerniaka to dobre. Nie za często raczej, bo znudzi się szubko. Niczym nie imponuje, ale też nie ma się czego czepiać.

              Moja ocena: [3.75]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasny, pilsowy [4]
                Piana: obfita, wonna i długo się utrzymuje [5]
                Zapach: chmielowy, lekko rozmyty [3.5]
                Smak: niby nie ma się do czego przyczepić, ale brak mu wyrazistości [3.5]
                Wysycenie: bardzo dobre [4.5]
                Opakowanie: stardard "lechowy", o dziwo - brązowe szkło [4]
                Uwagi: Spodziewałem się czegoś więcej - "Premium" bardziej mi smakuje.

                Moja ocena: [3.75]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • pungentpoet
                  Junior
                  • 01-2006
                  • 5

                  #83
                  Kolor: jasny, pilsowy, gleboki [5]
                  Piana: ok [5]
                  Zapach: jest ok.. premiuma bije na glowe [4]
                  Smak: nie mozna zarzucic mu nic ale malo gleboki, szybko zanika.. niestety koncerniak [4.5]
                  Wysycenie: bardzo ok [4]
                  Opakowanie: stary dobry lech. szkielko brazowe. [3]
                  Uwagi : Piwko "tylko w wielkopolsce" jak glosi sam producent. Piwko tylko dla pyr. Wydaje mi sie, ze najchetniej w wlkp kupowany koncerniak. Sam wlasnie dostalem w sklepie gustowny wihajster za niego

                  Ocena: 4,25

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny, trochę za jasny [3.5]
                    Piana: obfita i nawet względnie trwała [4]
                    Zapach: jak dla mnie mydlany, ani słodowy, ani chmielowy [2]
                    Smak: tu się zawiodłem najbardziej, bo dawno dawno temu uznawałem to piwo za całkiem smaczne, a teraz jak tylko odrobinę się ogrzeje i odgazuje, to okazuje się być całkowicie bezsmakową lurą [1.5]
                    Wysycenie: prawidłowe [4]
                    Opakowanie: odrapane butelki - sam nie wiem czy oceniać to na plus (ekologicznie), czy na minus (estetycznie) [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.25]
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • Uras
                      Junior
                      • 04-2007
                      • 1

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno-złoty [4.5]
                      Piana: Obfita, ale mogłaby być trochę bardziej trwała [4]
                      Zapach: Chmielowy [4.5]
                      Smak: Chmielowo-słodowy ze wskazaniem na chmiel. Jak dla mnie bliski ideału [5]
                      Wysycenie: Troszkę za duże. [4]
                      Opakowanie: Złota puszka, idealnie oddająca smak i charakter piwa. [5]
                      Uwagi: Według mnie jest to najlepszy produkt KP. Nie potrafię zrozumieć dlaczego to np. Premium, który z roku na rok jest co raz gorszy, sprzedawany jest na terenie całego kraju.

                      Moja ocena: [4.65]

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #86
                        Jak może puszka oddawać smak i charakter piwa?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Rebeliant
                          Junior
                          • 04-2007
                          • 17

                          #87
                          Dla mnie świetne lekkie piwko powala premiuma nie mówiac o mocnym leszku. Szkoda tylko ,ze nie jest ono bardziej ogólnopolskie

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnożółty, klarowny [3.5]
                            Piana: biała drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając dziurawy kożuszek [3]
                            Zapach: słodowy z akcentami chmielowymi [3.5]
                            Smak: słodowo-chmielowy lekka goryczka wyczuwalna w końcowej fazie, orzeźwiający [3.5]
                            Wysycenie: poprawne stopniowo ustawalo w końcowej fazie konsumpcji [3]
                            Opakowanie: puszka w złotawo zielonej szacie informacje o piwie nie pełne [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • fbi
                              Junior
                              • 08-2007
                              • 2

                              #89
                              czy ktoś wie gdzie w Warszawie mozna go kupic? tj Lech Pils oczywiscie

                              Comment

                              • Obywatel1978
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 281

                                #90
                                Niestety poza Wielkopolską raczej trudno dostępny a w moim mieście nie widziałem go od połowy lat 90 Ciekaw jestem jak smakuje współczesny Pils, zwłaszcza w porównaniu do wszechobecnego Premium, którego nawiasem mówiąc lubię. Do Poznania na razie się nie wybieram, ale od czego mamy internet? Właśnie zamówiłem sobie 20 sztuk Pilsa tutaj i już nie mogę się doczekać przesyłki
                                Last edited by Obywatel1978; 06-09-2007, 20:11.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎