Wątek dotyczący tego piwa był już tutaj:
https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...skirchner-pils
Niestety ten górnoaustriacki browar został zamknięty w 2025 r. Pozostała po nim marka warzona w browarze Frastanzer (Vorarlberg) pod granicą z Liechtensteinem.
Pozostała też nieco sentymentalno-refleksyjna fajna strona:
Bio Pils, 4,8% alk.
Aromat - po otwarciu jest chmielowa ziołowość, ale szybko znika pod tonami lekko słodkiego słodu z odrobiną masełka
Piana - wysoka, szybko opada, choć drobny kożuszek na dłużej
Barwa - jasne złoto/słomka, klarowna
Wysycenie - średnie, musujące
Smak - bardziej słodowy, ze słodszymi tonami zbożowymi, lekka chmielowa ziołowość, ale goryczka już łagodna, a jak na pilsa to bardzo delikatna, choć z dłuższym finiszem
Treściwość - pełne
Bardziej to helles niż pils, a te tony słodowe choć wyraźna, to w smaku nie są specjalnie ciekawe (może ciut chleba w posmaku).
Lubię hellesy i to piwo jest poprawne, sesyjne. Jednak spodziewając się rześkiego pilsa można się zawieść.
https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...skirchner-pils
Niestety ten górnoaustriacki browar został zamknięty w 2025 r. Pozostała po nim marka warzona w browarze Frastanzer (Vorarlberg) pod granicą z Liechtensteinem.
Pozostała też nieco sentymentalno-refleksyjna fajna strona:
Bio Pils, 4,8% alk.
Aromat - po otwarciu jest chmielowa ziołowość, ale szybko znika pod tonami lekko słodkiego słodu z odrobiną masełka
Piana - wysoka, szybko opada, choć drobny kożuszek na dłużej
Barwa - jasne złoto/słomka, klarowna
Wysycenie - średnie, musujące
Smak - bardziej słodowy, ze słodszymi tonami zbożowymi, lekka chmielowa ziołowość, ale goryczka już łagodna, a jak na pilsa to bardzo delikatna, choć z dłuższym finiszem
Treściwość - pełne
Bardziej to helles niż pils, a te tony słodowe choć wyraźna, to w smaku nie są specjalnie ciekawe (może ciut chleba w posmaku).
Lubię hellesy i to piwo jest poprawne, sesyjne. Jednak spodziewając się rześkiego pilsa można się zawieść.
