Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #31
    Marusia napisał(a)
    Jest to jedyne piwo z Wielkich, które naprawdę mi smakuje. Wystarczy, że ma zapach i smak piwa, o co ostatnio jest ciężko....
    Święta słowa. Szkoda tylko, że Okocim ma znacznie mniejszą siłę przebicia od Żywca i KP, i trafienie knajpy oraz małego sklepu z Okocimiem bywa niestety dość problematyczne.

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #32
      Okocim jest jedynym polskim piwem dostepnym w USA z beczki i jest rownie dobry jak w Polsce. W polskim barze niedaleko mojego domu kosztuje 3 dolary za pint.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • wacho
        Junior
        • 07-2003
        • 5

        #33
        Przyjemne piwko na upalne dni. Smak -bez uwag, piana stosunkowo dlugo sie utrzymywala, zapach - ok, gazu troche jak dla mnie za malo. Dawno nie pilem tego piwa a w sumie szkoda bo calkiem niezle!

        Moja ocena: [3.775]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        Titus

        Comment

        • wriggle
          Senior
          • 12-2002
          • 322

          #34
          Smak zaledwie ponadprzeciętny, ale ta piana! Nie mogłem wyjść z podziwu.
          ONE LOVE

          Comment

          • wriggle
            Senior
            • 12-2002
            • 322

            #35
            A dziś powtórzyłem Okocim i piana, nad która się tak zachwycałem zaledwie 1 post wyżej, do złudzenia przypominała rzadki kleik. Więc nie jest dobrze.
            ONE LOVE

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #36
              Piwo o ładnym kolorze, niezbyt mocno gazowane, dzięki temu nie gazuje się zbytnio w żołądku! Smak bardzo poprawny, słodowo-chmielowy, do zapachu także nie mam zastrzeżeń! Opakowanie znane i łatwo rozpoznawalne! Dobre, lekkie piwo!

              Moja ocena: [4.175]
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • ATD
                Junior
                • 11-2003
                • 1

                #37
                Od lat pijam wyłacznie okocim.
                Ten rodzaj jest prawie doskonały , niestety w moim regionie bardzo rzadko spotykane jest jednak jedno miejsce gdzie moge sie go napić.
                Nie ma nic lepszego niż kufelek(koniecznie nie żaden pokal) schłodzonego okocimka.

                Moja ocena: [4.6]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #38
                  Nowe barwy tego Okocimia: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=12867&s=
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #39
                    Barwa-ładna złota
                    Gazu-akurat tyle ile trzeba,bąbelki bardzo drobne.
                    Piana-bialutka,obfita,dość długo się utrzymuje,pozostawiając do końca obwódkę.W sumie troszkę powyżej naszej polskiej przeciętnej.
                    zapach-gorzkawo-kwaskowaty.Nawet nie musiałem pchać nosa do szklanki.Po otwarciu butelki od razu "wyczułem co jest grane".
                    opakowanie-półlitrowa flaszka z nową etykietą,kontrą,krawatką i kapslem.W sumie przeciętnie to wygląda.
                    Smak-bardzo wyraźna miła goryczka i czuję przy końcówce leciutki posmak jakby kwiatowy.
                    Jestem bardzo zaskoczony tym wyrobem.Myślałem,że wypiję na dwa łyki,zgarnę makulaturę i siegnę po coś do picia.Nie muszę.

                    Moja ocena: [3.925]


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Cocobango
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 818

                      #40
                      Niestety dałem się nabrać na "nowe szaty nagiego króla" ale ostatni raz!Piana biała, lekko dziurawa, niezbyt trwała ale pozostawiająca koronke. Barwa miodowa. Gazu prawie zero! - i gdzie ta obiecana jakość? zapach lekko słodkawy, niezbyt wonny z nutką chmielowego powiewu. Smak na niezłym poziomie ale bez rewelacji. Miła nie nachalna goruczka, nie słodkie ani nie kwaśne. Ogólnie piwo nieco poniżej średniej. Nową szatą i zmianą nazwy też się nie popisali.

                      Moja ocena: [2.65]
                      Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                      Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                      HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #41
                        Nowa szata graficzna prezentuje się przyzwoicie, Może nie ma jakiś fajerwerków, ale właściwie, ciężko się do czegoś przyczepić. Reszta też nie wypada najgorzej. Kolor przyzwoity, złoty, jak na tego typu piwo, w sam raz. Piana niejednorodna i dość szybko opada, choć na p[oczątu jest biała i wysoka. Pozostawia trwały pierścień na brzegach kufla. Nasycenie dość duże, ale bez przesady. Pęcherzyki drobne, wędrują w górę tak długo, jak długo w kuflu jeszcze jest piwo. Zapach dość intensywny, chmielowy, lekko słodkawy. Pachnie trochę tak jak wietr w polu. Smak również przyzwoity, głęboki, z dobrze zaznaczoną goryczką. Ogólnie wcale niezłe.

                        Moja ocena: [3.975]
                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #42
                          Jak mam wybierać między Leszkiem a Okocimiem to zawsze biorę to drugie!
                          Ma niezły chmielowy aromat i dużo gazu! Ale to niestety masowy produkt i nigdy nie znajdzie się u mnie na pudle!
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #43
                            Etykieta mi się podoba. Klasyczny wzór, stonowane kolory.
                            Kolor klasycznie pilsowy, złoty.
                            Zapach mocny, chmielowo-słodowy.
                            Piana nawet dośc wysoka, utrzymuje się do końca.
                            Nagazowanie OK.
                            Smak mocno słodowy, z sympatyczną goryczką, po której zostaje niestety niezbyt przyjemny posmak.

                            Moja ocena: [3.9]

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              #44
                              slavoy napisał(a)
                              Okocim Jasne Pełne jest moim zdecydowanie ulubionym piwem z tych dostępnych wszędzie.
                              I tak jest do tej pory.
                              I tak jak napisała Marusia - wystarczy że pachnie i smakuje naprawdę jak piwo.
                              Jest cały czas dośc wyraziste w smaku. Naprawdę, jak na pospolitego masowego pilsa, nie mam się w tym piwie do czego przyczepić.
                              Daję 4
                              Attached Files
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • ArturŁ
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 374

                                #45
                                Piwo nabyte w sklepie przy stacji metra Racławicka.Nie pamiętam ceny.Butelka.

                                Kolor - może się czepiam,ale mógłby być trochę jaśniejszy.Dla mnie jest trochę zbyt przejrzysty.Znam piwa o takim samym ekstrakcie i barwie ciemniejszej,bardziej bursztynowej.
                                Nasycenie CO2 - poprawne.Łańcuszków mało,ale bąbelki duże.Przy poruszeniu kufla pojawia się wiele pęcherzyków.
                                Smak - trochę niewyrazny,wyczuwalna lekka goryczka.Żadnych rewelacji,ale chociaż nie odpycha.
                                Piana - obecna przez parę sekund,po czym zniknęła na wieki...
                                Zapach - ładny,zachęcający do spożycia.Słodkawy,orzezwiający.
                                Opakowanie - zupełnie przeciętne,bez fantazji,ale też nie kiczowate.Zupełnie przeciętne 2,5.

                                Okocim jasny można wypić,ale masz Piwoszu wiele lepszych piw do wyboru.

                                Moja ocena: [3.175]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎