Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czerwony Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #61
    W Gdańskich Piotrach u Pawłach pojawiła się wadliwa seria Smoków (chyba tylko czerwonych). Ich wada polega na braku etykiety przedniej i to we wszystkich! Ale dzięki temu zamiast i tak bardzo przyzwoitych 2,29 piwo kosztuje teraz 1,89!
    Last edited by Samoglow; 14-01-2010, 17:44.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4577

      #62
      Ta wada występuje też w PiP w Blue City w Warszawie ale nie wpływa niestety na obniżenie ceny. Na szczęście też na jakość piwa

      Comment

      • keto
        Senior
        • 07-2009
        • 388

        #63
        Z tego co widziałem wczoraj wada ta występuje nie w czerwonym, ale w miodowym czarnym.
        Pozdrawiam
        Artur

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10385

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          W Gdańskich Piotrach u Pawłach pojawiła się wadliwa seria Smoków (chyba tylko czerwonych). Ich wada polega na braku etykiety przedniej i to we wszystkich! Ale dzięki temu zamiast i tak bardzo przyzwoitych 2,29 piwo kosztuje teraz 1,89!
          Dla kupujących bez etykiety przedniej :
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            #65
            Podobnie jak Czarny Smok jest dla mnie "odskocznią" od jasnych piw. Gdy chcę odpocząć, sięgam po tego typu "wynalazki" raz trafiając w sedno, innym - parząc się niemiłosiernie (np. Porter z BS). Czerwony Smok należy do pierwszej grupy
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • trzcina_pt
              Member
              • 05-2007
              • 32

              #66
              Dzisiaj naszła mnie ochota na Czerwonego i Złotego Smoka. Sęk w tym że w butelce Czerwonego był Złoty Smok.Przez przypadek wypiłem dwa takie same piwa z dwoma rożnymi etykietami.Pierwszy raz zdarzyła mi się taka atrakcja. Zakupione w PiP Blue City.
              Mieliście kiedyś podobną sytuacje koledzy?

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: taka ciemna herbatka owocowa [4.5]
                Piana: drobnoziarnista gruba, nie utrzymuje sie jednak zbyt długo. Jednka pozostawia po sobie ślad na szkle a do końca piwa utrzymuje się drobna obrączka [4]
                Zapach: słody, karmel i nuty owocowe i swoista paloność [4.5]
                Smak: na początku wyczuwamy słody, potem karmel i gorzka kawa z odrobiną goryczki [4.5]
                Wysycenie: delikatne, opowiednie dla ciemnego piwa, jednak na finiszu trochę już nie utrzymuje poziomu [4]
                Opakowanie: klasyczny smok w kolorach odpowiednio dopasowanych do rodzaju piwa. Na kontrze wszystkie potrzebne informacje [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.425]

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brązowo - czerwony, prawie nieprzezroczysty. [4]
                  Piana: Nie było wprawdzie czapy, dość szybko opadła, ale cienka warstwa była obecna do końca [4]
                  Zapach: zapach karmelu, trochę kawowy, nie czuję specjalnie chmielu, ale w ciemnych piwach tego nie potrzebuję. Brak jakichkolwiek nieprzyjemnych zapaszków. [4]
                  Smak: Smak karmelu, może i gorzkiej czekolady. Brak słodyczy, która często spotyka się w ciemnych piwach jest dla mnie wielką zaletą. gorycz chmieli znika pod gorzkością ciemnego słodu [4.5]
                  Wysycenie: dobre, w sam raz [4]
                  Opakowanie: typowe dla browaru. Ładne i estetyczne, wszelkie informacje są. [4]
                  Uwagi: Cięzko mi znaleźć ciemne piwo, które nie byłoby dosładzane. Będę często do niego wracał. Cena rewelacja. Pokazuje, ze mozna zrobić piwo bijace na głowę większość koncerniaków w podobnej cenie bez gorszej jakości.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowo-rubinowy. [4.5]
                    Piana: Średniobąblowa, lekko beżowa. Opada do cienkiej warstwy. Po chwili tylko pierścień, ale został do końca. [4]
                    Zapach: Dość intensywny i ciekawy. Ładnie czuć karmelowe słody. [4]
                    Smak: Początek orzeźwiający, nie jest słodki, wręcz kwaskowy. Później ujawnia się przyjemna, niezbyt mocna gorycz i miesza się z karmelowym posmakiem. Bardzo smaczne. [4.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie. Lekko musuje język. [4.5]
                    Opakowanie: Smocza etykieta w czerwonej tonacji, dobrze dopasowana. Wszystkie informacje tradycyjnie podane, kapsel Fortunowy. [4.5]
                    Uwagi: 06/04/2011.

                    Pierwsze podejście do tego piwa mocno nieudane. Egzemplarz z datą 03/02/2011 cuchnął stęchlizną i smak był podobny. Jednak opisywana warka godna polecenia.

                    Moja ocena: [4.275]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • eutanatos
                      Member
                      • 11-2010
                      • 43

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn, nieprzezroczysty nawet pod światło - bardzo zachęcający. [4.5]
                      Piana: Karmelowy odcień,ładnie oblepiająca kufel, drobna warstwa zostaje do końca. [4.5]
                      Zapach: Czuć mocno karmel z domieszką czekolady. [4.5]
                      Smak: Słód i karmel. Bonusowo wyraźna palona kawa. Na upartego można się doszukać leciutkiej goryczki... Posmak - gorzka czekolada o kawowym smaku. [4.5]
                      Wysycenie: Piwo żyje cały czas. Drobne bąbelki gazu obecne do końca. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka jak butelka. Etykieta - mistrzostwo świata. Wizerunek czerwonego smoka, ładnie dobrana czcionka + wszystkie informacje. Ktoś się napracował. [5]
                      Uwagi: Czerwone smoki w opowiadaniach fantasy bywają najpotężniejszymi istotami w krainach. Piwo pod taką nazwą to również potęga. Będe pijał regularnie, o ile będe mógł kupić. Piwo które piję zostało zdjęte z ceną z półki, jako ostatnia sztuka - o mały włos...

                      Moja ocena: [4.525]

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny, pod światło rubinowy [4.5]
                        Piana: drobnoziarnista, na początku dość gruba, ale szybko opada [3.5]
                        Zapach: kawowy, karmel też wyczuwalny [4.5]
                        Smak: Bogaty bukiet, czekoladowo-kawowy, absolutny brak słodyczy, co jest wielką zaletą. Nuty gorzkie, palone są delikatne, nie zabijają smaku piwa, lecz są elementem kompozycji smakowej, w tle słabo wyczuwalna winna kwaskowość. [4.5]
                        Wysycenie: Nie lubię w ciemnych piwach mocnego nagazowania, tu jest niezbyt wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: estetyczne, typowe dla Fortuny, chociaż ten smok jest wyjątkowo ładny. [4]
                        Uwagi: Ze znanych mi ciemnych polskich piw ( nie porterów) jedno z najlepszych.

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, brunatny z delikatnie przebijającym odcieniem rubinowym. [4.5]
                          Piana: Najpierw drobna i wysoka, szybko opada do cienkiego kozucha, pozostawia niewielkie ślady na szkle. Ładny jasno beżowy kolor. [3.5]
                          Zapach: Trochę niewyraźny, ale przyjemny, kawowo-karmelowy. [4]
                          Smak: Bardzo fajny wytrawny smak, czuć kawowość i lekką karmelowość. Całość wieńczy przyjemna goryczka. Jedyny mój zarzut to brak dostatecznej treściwości, piwo mogłoby mieć nieco więcej głębi. [4.5]
                          Wysycenie: Bąble pracują cały czas, jak na ciemniaka wysycenie jest dość spore. [4.5]
                          Opakowanie: Smoki to moim zdaniem najładniejsza seria na poslkim rynku. Piękna etykieta, kapsel dedykowany, sklad podany. Wszystko na swoim miejscu i jesczze ta baśniowa stylistyka...miód. [5]
                          Uwagi: Moim zdaniem bardzo dobre piwo, elita poslkich butelkowanych ciemniaków. Jednak można zrobić w Polsce niezłego dark lagera bez cienia słodyczy...

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany. Klarowne. Miało być ciemne? Tym niemniej dość niespotykany kolor w polskich piwach. [3.5]
                            Piana: Mało trwała. Nie było jej zbyt wiele. Szybko się zredukowała. [3.5]
                            Zapach: Gotowane warzywa przykrywają delikatny zapach słodu. Po chwili wyczuwalne przykre nuty, jakaś kloaczność. Tego piwa lepiej nie wąchać. [2.5]
                            Smak: Przyjemna goryczka i trochę słodu. Niestety, po chwili goryczka wciąż jest. Mało słodyczy, więc ogólnie lekko się pije. [4]
                            Wysycenie: Dość niskie, ale pasuje do charakteru piwa. Bąbelków mało i nie podtrzymują piany. [3.5]
                            Opakowanie: Tradycyjna stylistyka Smoków, nie wszystkim musi się podobać. Wszystkie informacje, żadnego bełkotu marketingowego. [4]
                            Uwagi: Byłoby całkiem dobrze, gdyby nie ten zapach... Trochę się zawiodłem. Ale za jakiś czas spróbuję go jeszcze raz, bo to ciekawe piwo i może trafię na lepszą partię.

                            Moja ocena: [3.375]
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Carnifex
                              Member
                              • 10-2010
                              • 75

                              #74
                              Dobre piwo. Ogólnie każde nie (prze)słodzone piwo z Fortuny mi odpowiada. I za to największy plus dla Cz.S. - nie jest słodkie, ani nawet słodkawe. Bardzo pozytywne wrażenie; miałem co nieco obaw po Czarnym i Czarnym Smoku. Plus także za mocne smaki palone i kawowe oraz za nie dominującą, a wyraźnie wyczuwalną goryczkę. Minus za wodnistość w smaku.
                              Podsumowując - dobra propozycja, zwłaszcza biorąc pod uwagę polskie ciemne wyroby.

                              Comment

                              • Paco
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 265

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Rubinowy, może bardziej zbliżony do barwy bardzo dojrzałej wiśni, pasujacy do nazwy piwa. [4]
                                Piana: Pojawia sie po nalaniu piwa, niezbyt obfita z czasem szybko zanika przeistaczając się w korzuszek, pozostawia ślady na szkle. [4]
                                Zapach: Bardzo owocowy, palony z odrobiną karmelu, przyjemny. [4]
                                Smak: Wytrawny, kawowy, lekko wodniste. Goryczkowy posmak utrzymuje się długo po wypiciu. [3.5]
                                Wysycenie: Bardzo słabiutkie, prawie w ogóle nie wyczuwalne. [3]
                                Opakowanie: Etykieta ładna, wyróżniająca się spośród innych piw stojących na półce. Wszyskie potrzebne informacje podane. Kapsel od lat ten sam, za karę 0,5 pkt mniej [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.775]
                                Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                                zbieram ELBING
                                wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎