Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Mocna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behemoth
    Senior
    • 12-2001
    • 248

    #16
    szostak napisał(a)
    ...Ale jest czas, kiedy lubelskie piwo jest naprawdę dobre; świeże prosto z beczki...
    Jak najbardziej sie zgadzam. Jeżeli ktoś ma ochotę na dobrą PERŁĘ to tylko w firmowej knajpie na ulicy Bernardyńskiej w Lublinie- tam gdzie miescił się niegdyś browar, a obecnie jest biurowiec browaru. PERŁa z butelki czy puszki, a szczególnie MOCNA faktycznie jest bardzo przeciętna.

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #17
      Perła, Mocna

      Piłem beczkowe, niedaleko od Lublina czyli prawie "prosto od krowy" i rzeczywiście jest lepsze od butelkowego (puszkowego nie kupuję).
      Butelkowe kupiłem dla nowego wzoru etykiety ( inna też butelka - lekko bańczasta ). Piwo ma lekki słodkawy posmak ( 7,8 % ) i dobrą goryczkę. Pianę miało dobrą, jak na piwo o tej mocy, dobre gazowanie , ładny bursztynowy kolor. Ustępuje "Dębowemu" , ale jest na przyzwoitym poziomie (3+).
      Do kolekcji kapsel z czarną obwódką ( jasne ma zielony pasek).
      Adres : www.perla.pl

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #18
        Dobre piwo mocne , lecz nic rewelacyjnego .

        Moja ocena: [3.5]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • sub-0
          Gość
          • 10-2002
          • 1

          #19
          Najlepsze Lubelskie i nie tylko Lubelskie piwo. Caly rok mozna pic. I chyba tak zrobie!!!

          Moja ocena: [5]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • siema
            Gość
            • 02-2003
            • 4

            #20
            Bardzo dobre i smaczne piwo. Polecam.

            Moja ocena: [4.325]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • Gollum
              Gość
              • 09-2002
              • 307

              #21
              Ja z kolei nie polecam. Piwo mocno przeciętne. Nieznacznie ustępuje Jagielle czy Warce, a Lwówek bije ja na kilka długości.
              Zapach ma dosyć przyjemny, ale słodki posmak jest moim zdaniem zbyt silny. Piana marna, bardzo szybko opadająca. Dam trójkę i ani ułamka punktu więcej.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #22
                Nieznacznie ustępuje Jagielle czy Warce, a Lwówek bije ja na kilka długości.
                w czym ustępuje Jagielle czy Warce i czym bije ją Lwówek na kilka długości?
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Gollum
                  Gość
                  • 09-2002
                  • 307

                  #23
                  ART napisał(a)
                  w czym ustępuje Jagielle czy Warce i czym bije ją Lwówek na kilka długości?
                  Warka i Jagiełło nie mają tak mocnego słodkiego posmaku, zdarza się im natomiast mieć lepszą pianę. Natomiast Lwówek, co już czytałem na forum, i co potwierdzam, co prawda zalicza się do piw mocnych, ale jest od pozostałych (wszystkich) zdecydowanie lepszy pod względem oryginalnego smaku i barwy. Zapach Lwówka rewelacyjny nie jest, ale zły też nie; po prostu w normie.

                  Comment

                  • amal
                    Member
                    • 06-2003
                    • 52

                    #24
                    Najsmacniejsze z mocnych piw na rynku polskim. Zdecydowanie lepsze od Perły Pils. Polecem z oficjalnego PUBu przy browarze na ul. Bernardynskeij w Lublinie. Zdecydowane w smaku, z goryczka co jest zadko spotykane w takich piwach...polecam

                    Moja ocena: [3.725]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • wriggle
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 322

                      #25
                      Perła Chmielowa Pils to moje ulubione piwo. Perła Mocna to jedno z piw, które lubię najmniej i piję tylko, gdy w pobliżu nie ma nic innego.
                      ONE LOVE

                      Comment

                      • kelt
                        Gość
                        • 10-2003
                        • 1

                        #26
                        to jest dobre piwo. Polecam. Dobry tradycyjny smam, przyjemny zapach.

                        Moja ocena: [4.85]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • Piwofil
                          Senior
                          • 01-2002
                          • 907

                          #27
                          Całkiem smaczne piwo! Piana przeciętna, barwa ładna, smak słodowy, ale przyjemny. Może nie jest to za dobry opis, ale jakoś nie mam weny. Pojawiło się we Wrocławiu więc pewnie w zimię będe po nie sięgał od czasu do czasu!
                          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #28
                            Kolor - taki średni bursztyn, dość ładny, trochę może za jasny jak na piwo mocne.
                            Piana - niska, rzadka, raczej szybko znikająca.
                            Gaz - trochę go za mało, drobne pęcherzyki unoszą się głównie przy poruszaniu kuflem.
                            Zapach - słodowo-chmielowy, nie za ostry.
                            Smak - hmmm, początkowo przyjemnie słodkawy, potem pojawia się wyraźna goryczka. Niestety, w miarę opróżniania kufla, w jamie ustniej pozostaje nieciekawy, trochę gorzki posmak.
                            Opakowanie - niestety, puszka, co mogło ujemnie wpłynąć na smak. Wzornictwo na przyzwoitym poziomie, ale niezbyt charakterystyczne.
                            Piwo takie sobie, ale chętnie spróbowałbym jeszcze z beczki.

                            Moja ocena: [2.925]
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #29
                              kolor w porównaniu z degustowanym przed chwilą strzelcem mocnym ciekawszy
                              gazu też jakby więcej smak nijaki lekko
                              kwaskowy wyczuwalny alkohollekka goryczka piana bardzo słabaszybko opadazapach lekko chmielowy

                              Moja ocena: [3]
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • Bakuna
                                Member
                                • 12-2003
                                • 38

                                #30
                                Raczej nie jestem zwolennikiem mocnych piw, ale odwiedzając Województwo Podlaskie postanowiłem spróbować tego piwa. Wrażenia całkiem pozytywne. Niezbyt goszkie, nie czyć mocno dużej zawartości alkoholu. Ładny ciemnawy kolor i piana, która moim zdaniem troche za szybko zniknęła. Puszka mało oryginalna. Niestety piwo nie do picia w dużych ilościach. Po jednym mocnym z chęcią wróciłem do zwykłego pilsa.

                                Moja ocena: [3.15]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎