Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Dębowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny, podoba mi się [5]
    Piana: Słaba ta piana, nawet po nalaniu, po krótkim czasie nawet kożuszek nie pozostał, akurat kupiłem kilka różnych piw Kompanii piwowarskiej, wrażenie jest takie, że piwa z tego koncernu nie cechuje posiadanie piany na jakimkolwiek akceptowalnym poziomie [3]
    Zapach: słaby zapach chmielowy, nic więcej, gdzie ten dąb ?? [3.5]
    Smak: Smak adekwatny do nazwy, zdecydowany mocny gorzki, syty, jakby nawet taki szorstki, [4]
    Wysycenie: Wysycenie w smaku dobre, drobne bąbelki unoszą się cały czas, jednak gdzie ta piana ?? [4]
    Opakowanie: puszka wyrazista, czarna w stylu piw mocnych, czarno-wiśniowa, wszystkie informacje zawarte, nie jest to jakiś powalający projekt graficzny, ale jest poprawny. [4.5]
    Uwagi: Nie jest to piwo moich marzeń... za tę cenę znam kilka piw o dwie klasy lepszych. W sumie to jednak całkiem poprawne piwo, jednak postawione na nieswojej półce cenowej

    Moja ocena: [3.8]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • smakosz_laki
      Junior
      • 07-2007
      • 19

      Właśnie popijam... I jestem ZA

      Właśnie konsumuję Dębowe Mocne i powiem szczerze: to piwo jest naprawdę smaczne. Niektórzy tu narzekają - że masówka, że piana niebardzo... Popatrzmy obiektywnie Kolor przepiękny, zapach mniam mniam... Puszeczka ładna (to ważne!). Gorycz odpowiednia, nie muli jak np. Warka Strong (też lubię). Warte polecenia, chociaż przyznaję - są smaczniejsze mocne w tej klasie "cenowej".

      Comment

      • smakosz_laki
        Junior
        • 07-2007
        • 19

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Bursztynowy, klarowny, podoba mi się [5]
        Piana: Słaba ta piana, nawet po nalaniu, po krótkim czasie nawet kożuszek nie pozostał, akurat kupiłem kilka różnych piw Kompanii piwowarskiej, wrażenie jest takie, że piwa z tego koncernu nie cechuje posiadanie piany na jakimkolwiek akceptowalnym poziomie [3]
        Zapach: słaby zapach chmielowy, nic więcej, gdzie ten dąb ?? [3.5]
        Smak: Smak adekwatny do nazwy, zdecydowany mocny gorzki, syty, jakby nawet taki szorstki, [4]
        Wysycenie: Wysycenie w smaku dobre, drobne bąbelki unoszą się cały czas, jednak gdzie ta piana ?? [4]
        Opakowanie: puszka wyrazista, czarna w stylu piw mocnych, czarno-wiśniowa, wszystkie informacje zawarte, nie jest to jakiś powalający projekt graficzny, ale jest poprawny. [4.5]
        Uwagi: Nie jest to piwo moich marzeń... za tę cenę znam kilka piw o dwie klasy lepszych. W sumie to jednak całkiem poprawne piwo, jednak postawione na nieswojej półce cenowej

        Moja ocena: [3.8]
        Scriptus, co to za piwa, te o których mówisz że "za tę cenę o dwie klasy lepsze"... Mam swoje typy, ale pytam z ciekawości :-)

        Comment

        • Scriptus
          Senior
          • 04-2006
          • 189

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smakosz_laki Wyświetlenie odpowiedzi
          Scriptus, co to za piwa, te o których mówisz że "za tę cenę o dwie klasy lepsze"... Mam swoje typy, ale pytam z ciekawości :-)
          ostatnio mi posmakowały np Fraterek 7,6, świetne piwko, choć chyba o pół złotego droższe... nie pamiętam, co miałem wtedy na myśli oisząc to zdanie....
          Nic lepszego od Brackiego :)

          Comment

          • Jarek191
            Member
            • 02-2006
            • 85

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny bursztynowy, taki jaki powinien być w piwach tego rodzaju. [4]
            Piana: Na początku trochę później nic [3]
            Zapach: Lekko słodkawy, bez wyraźnych akcentów [4]
            Smak: smak słodkawy, lekko chmielowy. Przyjemnie sie smakuje. nie czuć alkoholu jak w niektórych mocnych piwach. [4.5]
            Wysycenie: Dobre, obecne do końca w postaci małych bąbelków. [4]
            Opakowanie: Czarne. Charakterystyczne dla piw tego gatunku. [4]
            Uwagi: Piwko o.k. Tylko dlaczego dębowe ?

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • satyrus
              Junior
              • 06-2007
              • 20

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty idealny [5]
              Piana: na poczatku ją widac potem znika... [3]
              Zapach: nic specjalnego, nie czuć chmielu [1.5]
              Smak: dobre [4]
              Wysycenie: elegancko sie pieni [5]
              Opakowanie: fajne, wyróznia się spośród innych piw [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.175]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 15-10-2008, 11:41.

              Comment

              • kozel_czech
                Junior
                • 02-2008
                • 15

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor ciemny , ładny . [3.5]
                Piana: Intensywnie biała nasycona bąbelkami , utrzymuje si średnio długo . [2.5]
                Zapach: zapach drożdżowoalkoholowy . [3]
                Smak: Mocny intensywny smak , dominuje goryczka , po przełknieciu lekka nuta ostrości i gorzkiego posmaku na języku . Czuć moc piwa. [4]
                Wysycenie: Średnie [3]
                Opakowanie: Ładne wizualnie , na pierwszym planie dąb , ciemne odcienie . [4]
                Uwagi: Dobrze wchodzi schłodzone

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • Boron
                  Junior
                  • 10-2008
                  • 1

                  Popsuło się ostatnio to piwo i tyle. Smakuje zdecydowanie gorzej niż jakiś czas temu.

                  Comment

                  • disease
                    Member
                    • 08-2009
                    • 80

                    Kolor: żółty wpadający w złoty [4]
                    Piana: średnioziarnista, nietrwała ale jakość nienajgorsza [3]
                    Zapach: typowy dla tyskiego nie czuć że mocne [3.5]
                    Smak: dobre, z wyraźnie zarysowaną goryczką aczkolwiek łatwo wypijalne [4.5]
                    Wysycenie: idealne [5]
                    Opakowanie: bardzo ładna etykietka aczkolwiek dąb powinien być większy [4.5]
                    Uwagi: po prostu dobre piwo mocne.

                    Comment

                    • disease
                      Member
                      • 08-2009
                      • 80

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: żółty wpadający w złoty [4]
                      Piana: średnioziarnista, nietrwała ale jakość nienajgorsza [3]
                      Zapach: typowy dla tyskiego nie czuć że mocne [3.5]
                      Smak: dobre, z wyraźnie zarysowaną goryczką aczkolwiek łatwo wypijalne [4.5]
                      Wysycenie: idealne [5]
                      Opakowanie: bardzo ładna etykietka aczkolwiek dąb powinien być większy [4.5]
                      Uwagi: po prostu dobre piwo mocne.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno - złoty, odpowiedni. [4.5]
                        Piana: Zniknęła po niedługiej chwili, normalne przy piwach mocnych. [2.5]
                        Zapach: Dość mocny chmiel, a w tle jakieś słodkawe nuty. [3.5]
                        Smak: Wyraźna gorycz chmielu, alkoholu nie czuć. [4]
                        Wysycenie: Dobre, piwo mocno drapie w język. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta w kolorystyce czarno - czerwonej, wyróżniające się. Brak informacji o ekstrakcie. [4]
                        Uwagi: Całkiem dobre mocne piwko, mimo iż jest to masówka, to czasami warto po nie sięgnąć.

                        Moja ocena: [3.725]
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • domeq
                          Member
                          • 04-2006
                          • 46

                          Nie przepadam za piwami mocnymi... jednak Debowe Mocne (puszka 0,5l) jest dla mnie wyjatkiem. Nie za slodkie, nie kwasne, z lubiana przeze mnie goryczka. Co prawda i tak przebija sie przez to wszystko pewna slodycz, za ktora w piwie nie przepadam. Ale calosc jest naprawde nalezyta. Zastanawia mnie tylko, jak wielka roznica wypadlaby przy piciu w kuflu z przelanej butelki, jednak z powodow pewnych obaw o zepsucie smaku chyba nie pokusze sie o eksperyment. Ogolnie godne polecenia, nie moge puszce wiele zarzucic (prawda, wybitne nie jest, ale i tego sie chyba tez nie spodziewam).

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            Sugerujesz, że jak przelejesz piwo do kufla to smak się zepsuje?
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Baard
                              Senior
                              • 01-2010
                              • 316

                              A może po przelaniu smak się poprawi i dopiero wtedy będzie niedobre?

                              Comment

                              • wentylson
                                Junior
                                • 10-2009
                                • 12

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domeq Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zastanawia mnie tylko, jak wielka roznica wypadlaby przy piciu w kuflu z przelanej butelki, jednak z powodow pewnych obaw o zepsucie smaku chyba nie pokusze sie o eksperyment.
                                prowokacja czy co ?!
                                napij się raz z butelki a do konserwy już nie wrócisz. uwierz
                                Last edited by wentylson; 09-02-2010, 19:55.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎