Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Dębowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Snus
    Senior
    • 03-2008
    • 128

    bejca z alkoholem i dwutlenkiem węgla, przez jakis przypadek ktoś do tego wynalazku jakiegoś chmielu dosypał
    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Snus Wyświetlenie odpowiedzi
      bejca z alkoholem i dwutlenkiem węgla, przez jakis przypadek ktoś do tego wynalazku jakiegoś chmielu dosypał
      Bluźnierstwa waść Pan wypisujesz... Stanę w obronie Dębowego, gdyż jak na koncernowe piwo mocne się wyróżnia i to pozytywnie.

      A od siebie dodam iż najbardziej mi smakuje spożywane w temperaturze pokojowej, nie zmrożone ani trochę.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        Dzisiaj kupowałem w kiosku batona musli za 2,45 zł i dostałem małą puszkę Dębowego M. gratis jako próbkę nie na sprzedaż. No, chyba spróbuję.

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, klarowny, odpowiedni. [4.5]
          Piana: biała, gęsta, gruba, przechodząca w kożuszek delikatny [4]
          Zapach: mocno słodowy, z nutami chmielu [4]
          Smak: słód z goryczką, ale jakis taki płytki ten smak, To jednak nie jest to co tygryski lubią najbardziej [3]
          Wysycenie: duże, grube bąble wyczuwalne na języku. CO2 optymalne jak dla mnie [4]
          Opakowanie: bardzo fajny dąb na etykiecie. Kontra z fajnym opisem i wszystkimi ważnymi informacjami [4.5]
          Uwagi: Zakupiłem z uwagi na nową stylistykę. Myślałem, że i wnętrze się zmieni, ale niestety.... koncerniak to koncerniak, nic ciekawego w tym piwie nie wyczułem

          Moja ocena: [3.65]

          Comment

          • maksborko
            Junior
            • 12-2006
            • 17

            W pierwszej fazie degustacji poczujemy wyraźnie, wytrawne akordy chmielu, tuż pod nimi znajdziemy cechy słodowe, a więc zapachy karmelu, miodu i orzechów pochodzące z jasnego i karmelowego słodu jęczmiennego. Dalej aromat ewoluuje w kierunku owoców - gruszek, bananów bądź brzoskwiń, by zakończyć się długim, rozgrzewającym finiszem złożonym z nut alkoholowych i garbnikowych.



            Marketingowcy w czasie pisania tego tekstu za dużo wypili... dobrego wina

            Comment

            • darekd
              Senior
              • 02-2003
              • 12214

              A co skusiłem się... nie pamiętam kiedy ostatni raz sięgnąłem po piwo tej grupy, ale eta mi się spodobałą.

              Aromat - zdominowany przez słód, dość "ostry"
              barwa - złota
              piana - jest, nawet nie zniknęła szybko, przynajmniej zostawiła wianuszek
              wysycenie - dla mnie potężne /ale poprzednikom widzę, że pasuje kiedy wysycenie ustępuje jedynie coli /
              smak - jeśli się już przebije przez gryzące wysycenie to można wyczuć alko-nutę, tę słodko-mdławą,dalej jakaś słodowość. W ustach pozostaje goryczkowy posmak (to cieszy).
              Na kontrze tekst, że alkohol się nie wybija na pierwszy plan tylko ładnie komponuje. No cóż... U mnie raczej burzy tę kompozycję. Gryzące wysycenie i nuty alkoholowe dominują w tym piwie. Teraz przypomniałem sobie co mnie drażni w koncernowych produkcjach...
              Etykieta mi się podoba, choć za dużo mowy-trawy, zarówno na ecie, jak i kontrze. No ale piana to w końcu element piwa...
              Katastrofy nie ma, ale to nie mój klimat

              Comment

              • Feti
                Senior
                • 10-2010
                • 801

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladawy jak na 14.5 blg. [3]
                Piana: Na początku czapa, potem opada, ale piwo do końca ma cieniutką warstewkę. Najlepsze cacha piwa. [4.5]
                Zapach: Słodkawa słodowość i bardzo nikły zapach chmielu. [2]
                Smak: Smak zaprzecza opisowi piwa przez producenta. Gdzie te smaki toffi, owocowe, karmelowe? Nie ma. Goryczka jest typu cierpko-gryzącego, mało to przyjemne, mało szlachetne, baza słodowa przede wszystkim słodkawa. Po kilku łykach zaczyna dominować smak alkoholu. Po wypiciu połowy kufla mam wrażenie, że pije jakiegos drinka typu wóda z lemoniadą. Wali straszliwie w łeb. Gdzie ta równowaga między wytrawnością a słodkością obiecana na opakowaniu? [2]
                Wysycenie: Na poziomie oranżady. Strasznie wysokie. [2.5]
                Opakowanie: Graficznie ładnie, troszkę informacji jest, ale marketingowe kłamstwa zaniżają ocenę. [2.5]
                Uwagi: Złe piwo. Paskudne piwo.

                Moja ocena: [2.35]

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4999

                  Pytanie do forumowych językoznawców

                  Jest:
                  "po przełknięciu pierwszego łyku"

                  Czy nie powinno być: łyka (kogo?czego?)

                  Po pierwszym łyku - O.K.
                  Ale po pierwszego łyku to chyba ten dąb był łykowaty?
                  Czy klient łyknie wszystko?
                  Attached Files
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    "przełknięcie łyku" jest już samo w sobie dość oryginalną konstrukcją.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      Ha, ha, dopiero teraz zwróciłem uwagę, że pisząc ocenę sam napisałem o "łykach".
                      Ogólnie opis DM to sama fikcja. Jakieś wymyślne nuty smakowe. Ha, ha. A ten słód karmelowy... Jejciu, pewnikiem Dębowe Mocne to jakiś Koźlak w mniemaniu KP. ( wiem, wiem, że nie koźlak, ale wPodobno Polska to kraj jasnych lagerów , koźlaków ( pewnie każdy strong to koźlak ) i piw miodowych).
                      Imperator to pewnie eisbock
                      Last edited by Feti; 20-03-2011, 11:50.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        Piję przypadkowo...

                        Barwa - jaśniejszy bursztyn.
                        Piana - tylko podczas nalewania, z trzaskiem znika prawie do zera.
                        Gaz - średni i niżej.
                        Aromat - lekko owocowe i lekki alkohol.
                        Smak - słód, mały kwasek-łuska, śladowa goryczka.

                        Myślałem że będzie męka... ale jakoś poszło.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładny,bursztynowy...trochę ciemniejszy od załączonego na zdjęciu powyżej. [4]
                          Piana: Duża,szybko znika pozostawiając wianuszek i placek po środku szklanki. [3]
                          Zapach: Dominuje alkohol,po ogrzaniu czuć delikatny zapach słodu. [2]
                          Smak: Aż za nadto wyczuwalny alkohol i słabiutki smak słodu. [1.5]
                          Wysycenie: Duże,z czasem spada do małego. [3]
                          Opakowanie: Zwrotne,ładne etykiety,kapsel prezentuje się nieźle. [3]
                          Uwagi: Warka do:7.06.2014-nie prędko powrócę do tego piwa,w jednym ze wcześniejszym postów, ktoś napisał,że w smaku było jakby ktoś nalał pięćdziesiątkę do Tyskiego i ja mogę się podpisać pod tym stwierdzeniem obiema rękami.

                          Moja ocena: [2.1]

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładne, lekko bursztynowe [4]
                            Piana: Najpierw duża czapa, potem wolno opada, ale oblepia szkło [4]
                            Zapach: Słodowy, mało chmielu, normalnie typowo po piwowemu [4]
                            Smak: Lekkie, orzeźwiające, piwo filmowe (tzn. do filmu bez patrzenia co się pije), nie degustacyjne, orzeźwiające [4]
                            Wysycenie: W normie [4]
                            Opakowanie: Starsze mi bardziej przypadło do gustu [2.5]
                            Uwagi: do 10.06.2014 (moje imieniny ) nr partii 211401, no i to jest 650ml

                            Moja ocena: [3.925]
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              Petitpierre, w złe miejsce wpisałeś ocenę. Numer partii (i pojemność) wskazują, że piłeś Dębowe Mocne z Poznania.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                To nawet nie wiedziałem, może ktoś jest władny przenieść we właściwe miejsce?
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎